MicroStrategy obiecuje chronić Bitcoina przed spadkiem do 21 000 USD

Cena BTC w dniu dzisiejszym rośnie prawie o 4% – MicroStrategy obiecuje chronić bitcoina przed spadkiem do poziomu 21 000 USD

Obawy o kapitulację BTC sprawiają, że MicroStrategy daje kluczowe informacje na temat tego, co zrobiłaby, gdyby siła bitcoina mocno spadła.

Bitcoin (BTC) doświadczył klasycznej „chwiejnej” akcji cenowej 4 maja przed nowymi komunikatami Rezerwy Federalnej.

Byki mają jeszcze nadzieję

Dane z Cointelegraph Markets Pro i TradingView pokazują, że BTC/USD odbił się od wsparcia na poziomie 37 600 USD we wtorek wieczorem.

Kolejne odbicie spowodowało, że para cena głównej kryptowaluty osiągnęła 39 000 USD w momencie pisania tego tekstu, zapewniając lekką ulgę traderom na niskich interwałach czasowych.

Jednak szerzej, bitcoin pozostał ograniczony oporem na 39200 $ i jest zależny od bodźców makroekonomicznych, gdy rynki przygotowują się na reakcję po komunikacie Fed.

Dwudniowe posiedzenie Federalnego Komitetu Otwartych Rynków (FOMC) i konferencja prasowa miały się rozpocząć w środę o 14:00 czasu wschodniego.

Mając niewiele sygnałów pozytywnych, niektórzy analitycy zaczynają dokonywać porównań historycznych. Początek poprzedniego cyklu podwyżek stóp procentowych przez Fed w 2015 r. okazał się punktem zwrotnym dla siły cenowej BTC, którego kulminacją był szczyt z grudnia 2017 roku.

„BTC testuje teraz wielotygodniowy opór”, popularny przedsiębiorca i analityk Rekt Capital podsumował w międzyczasie wykres dzienny po wzroście powyżej 39 000 USD.


„Jeśli zostanie złamany opór na 39000 $ to, wielotygodniowy trend spadkowy się skończy, a $ BTC będzie cieszyć się wzrostem”.

MicroStrategy planuje, że BTC „nigdy nie spadnie” do 21 000 $

Pośród rosnącego pesymizmu i zapowiadania dużych spadków na BTC awaryjne plany ratowania kursu również stały się wyraźnie głośniejsze.

MicroStrategy, firma z największym na świecie zasobem korporacyjnym bitcoinów, posunęła się nawet do stwierdzenia, że ​​w takim scenariuszu zwiększyłaby zakupy Bitcoinów.

W przemówieniu dotyczącym wyników za I kwartał, Phong Le, prezes i dyrektor finansowy firmy, ujawnił warunki, na jakich otrzyma wezwanie do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego pożyczkę zabezpieczoną bitcoinami.

„Zaciągnęliśmy pożyczkę przy LTV 25%, wezwanie do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego występuje na poziomie 50% LTV. Zasadniczo więc bitcoin musi obniżyć cenę o połowę do około 21 000 USD, zanim będziemy mieli wezwanie do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego” – powiedział.


„Chcę powiedzieć, że zanim LTV osiągnie 50%, zakupimy więcej bitcoinów do pakietu zabezpieczeń, więc nigdy nie dojdzie do takiego poziomu, dlatego nigdy nie wpadniemy również w sytuację wezwania do uzupełnienia depozytu”.

MicroStrategy zapowiada zatem, że będzie aktywnie wspierać rynek bitcoina kiedy jego cena mocno by się osłabiła. Jak podał Cointelegraph, prognozy cenowe w najbardziej pesymistycznym scenariuszu dla BTC przewidują obecnie osiągnięcie poziomów od 25 000 do 30 000 USD.

Zapowiedzi ratowania kursu BTC nie można traktować poważnie. A raczej jako zaklinanie rzeczywistości żeby poprawić nastroje na rynku. Oczywiście cena nie musi drastycznie spadać i w końcu większy popyt może się pojawić. Wiele zależy od nastrojów i emocji a te na dzisiaj znajdują się niestety na wojnie. Sytuacja makro także nie pomaga w optymistycznych prognozach. Z drugiej strony tak właśnie kształtują się dołki. Tyle że proces ten może być mocno rozciągnięty w czasie.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze