Małe wieloryby trzymają kurs Bitcoina przed kapitulacją

10 462

Małe wieloryby Bitcoina trzymają cenę BTC przed „kapitulacją” — analiza

Pomimo dystrybucji bitcoina przez „gigantyczne” wieloryby, dane pokazują, że mniejsze wciąż opierają się pokusie sprzedaży.

Bitcoin (BTC) może nadal podlegać poważnej presji cenowej, ale więcej wielorybów musi najpierw zacząć sprzedawać, sugerują dane.

W jednej z codziennych aktualizacji rynkowych QuickTake, 27 maja platforma analityczna CryptoQuant zwróciła uwagę na coraz bardziej niedźwiedzie zachowanie wielorybów.

Sprzedaż BTC przez małych wielorybów powinna wywołać „absolutną kapitulację”

W obliczu powszechnego konsensusu, że BTC/USD powinien osiągnąć niższy dołek niż cena z 12 maja wynosząca 23 800 USD, niektórzy z największych posiadaczy Bitcoina wykazują oznaki zniecierpliwienia.

Patrząc na niepublikowane dane wyjściowe transakcji (UTXO) z różnych zbiorów portfeli wielorybów, Binh Dang, współtwórca CryptoQuant, zasygnalizował zwiększoną sprzedaż z najwyższej grupy od kwietnia.

Te podmioty z 1 milionem dolarów lub więcej, znane jako „gigantyczne” wieloryby, zwiększyły dystrybucję monet, podczas gdy mniejsze wieloryby – te z mniej niż 1 milionem dolarów – wolniej zmieniały swoją pozycję.

„Po tym, jak spadek nastąpił pod koniec stycznia, nadal obserwowaliśmy akumulację, ponieważ wszystkie wiodące przedziały wartości wzrosły, ale od 21 kwietnia do teraz gigantyczne wieloryby (zakres ponad 1 milion USD) dystrybuowały BTC i nie ma teraz jakichkolwiek sygnałów, aby kupowały” – wyjaśnił Dang.


„Jeśli mniejsze wieloryby i detaliści zrezygnują, myślę, że zobaczymy również absolutną kapitulację i dno. Jeśli nie, będę obserwował pozytywne ruchy w zakresie 1 miliona dolarów, aby rozważać odwrócenie trendu”.

Dołączona grafika pokazała, że ​​realizowana podaż z gigantycznych wielorybów gwałtownie spada, a wieloryby od 100 000 do 1 miliona dolarów dopiero teraz zaczynają podążać za tym przykładem.

Dla kontrastu, pasma od 10 000 do 100 000 dolarów i od 1000 do 10 000 dolarów nie wykazywały oznak kapitulacji.

„Wieloryby kontynuują dystrybucję. Drobne wieloryby i detaliści utrzymują stan defensywny” – dodał główny analityk sieci CryptoQuant, Julio Moreno, w prywatnych komentarzach do Cointelegraph.

Dane z innej firmy analitycznej Glassnode potwierdziły w międzyczasie ogólny spadek liczby podmiotów kwalifikujących się jako wieloryby.

Ogólna liczba wielorybów 27 maja była najniższa od lipca 2020 r.

Wcześniej w maju zakupy wielorybów stanowiły kluczowe wsparcie poniżej 27 000 USD.

W dalszej analizie analitycy wskazują, że wcześniejsze kapitulacje tego rodzaju, co jest obecnie prognozowana dla BTC/USD, wymagały bitcoinów poruszających się zarówno z zyskiem, jak i ze stratą przy podwyższonych wolumenach obrotów. Obecnie tego czynnika brakuje.

„12 maja zarówno zyski, jak i straty były wyższe niż zwykle”, napisano w części tweetu wyjaśniającego, obok wykresu ruchomych danych dotyczących zysków/strat (MPL).


„Dobry przykład kapitulacji miał miejsce w grudniu 2018 r., kiedy obecna była podobna działalność MPL (ale na znacznie większą skalę).”

W tym tygodniu wolumen transakcji w sieci odnotował zauważalny wzrost.

Rysująca się na wykresie BTC „chorągiewka” niestety sygnalizuje kontynuacje trendu spadkowego. Zaklinanie rzeczywistości na wiele się nie zda. Jak na razie nic pozytywnego w sferze makro się nie dzieje ani się nie zanosi. Mam nadzieję, że spadki nie będą duże ale najbardziej obawiam się długotrwałego marazmu z osuwającymi się cenami. Oczekiwane odbicie do okolic 32500 $ nie nastąpiło ale szansa jeszcze jest. Tylko nie wiem czy nie jest „myślenie życzeniowe”.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze