Maksymalnie 25000$ na Bitcoinie? Analiza BTC, ETH, MATIC

Bitcoin osiągnie 25000$?

Najpopularniejsza kryptowaluta na rynku, Bitcoin (BTC) jest w drodze do 1.618 mierzenia Fibonacciego. Jeden z mocniejszych poziomów Fibo, jest podwójnie nałożony w okolicy 25000$. Ostatnie mierzenie z wykresu 4-godzinnego oraz z wykresu dniowego wypadają w tym samym rejonie, co potwierdza prawdopodobieństwo reakcji spadkowej. Dodatkowo jest to poziom, który wyznaczył ostatni szczyt podczas sierpniowych wzrostów w 2022.

W kontekście kontynuacji wzrostów do tego poziomu, wybraniany jest pierwszy poziom wsparcia w rejonach 22430$. Czy Bitcoin będzie wstanie przebić się ponad 25000$? Dużo będzie zależało od dalszych czynników makroekonomicznych. Na pewno przebicie tego poziomu sugerowałoby, że najgorsze już prawdopodobnie za nami. W takim przypadku możliwa jest zwyżka ceny w kierunku 28000$. Z drugiej strony, warto pamiętać, że 1.618 potrafi odwrócić trend i trzeba obserwować czy ta reakcja spadkowa będzie duża czy znikoma. W przypadku większej reakcji spadkowej, poziomami wsparcia będą 22400$ oraz dalej 21500$.

Ethereum wypełni układ harmoniczny?

Na notowaniach Ethereum (ETH) na wykresie dniowym widać możliwość wypełnienia układu harmonicznego z punktem D na 0.786. Fala B-C była stosunkowo mała, czyli reakcja na 0.618 Fibo. W rejonach 1820$-1880$ znajduje się również nietestowana strefa podażowa z interwału dniowego, co potwierdza przypuszczenia możliwej reakcji spadkowej w tej okolicy.

W przypadku wystąpienia spadków, możliwe jest cofnięcie do oporu, który zamieni się w linię wsparcia, czyli 1670$. Byłby to pierwszy target cenowy.

Matic odrzuca kolejne poziomy

Polygon (MATIC) od początku roku jest w trendzie wzrostowym. Na wykresie dniowym widać, jak kryptowaluta reaguje spadkowo na poziomy Fibo, ale finalnie po małym spadku je przebija. W takim przypadku kolejnym ważnym poziomem będą rejony 1.272, czyli cena 1,46$.

MATIC w ostatnich 7 dniach zyskuje więcej niż BTC i ETH. Prawie 9% wzrostu w stosunku do odpowiednio 1,6% i 6% według danych CoinGecko.

Powyższy tekst nie jest w żadnym wypadku poradą inwestycyjną a jedynie subiektywną analizą i poglądem autora.

Może Cię zainteresuje: Ethereum czy Polygon lepszą inwestycją w 2023 roku?

Komentarze