Kryptowaluty kończą spadki? Sprawdź analizę najpopularniejszych altcoinów

Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem. 
EOS/USD – EOS

Spoglądając na notowania EOS’a zauważymy, że wskutek trwającej od pierwszej połowy grudnia 2018 roku aprecjacji cena EOS’a wzrosła o ponad 7,10 USD tj. 458% z 1,55 USD do 8,65 USD. W trakcie tej tendencji rynek pokonał kilka istotnych poziomów oporu, wśród których bez wątpienia najistotniejsze były strefy w rejonie 4,50 USD, 5,85 USD oraz 6,80-7,00 USD.

Mimo, że pokonanie tej ostatnie teoretycznie mogło otworzyć drogę do dalszej aprecjacji nawet w okolice 10 dolarów, to tak się jednak nie stało. Tendencja ta zatrzymała się bowiem nieco powyżej 8,65 USD.

Od kilku dni znów obserwujemy spadki i jeżeli tylko ruch ten będzie kontynuowany, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania technicznego wsparcia w wysokości 5,85 USD. Biorąc pod uwagę, że poziom ten znajduje się w okolicy linii tendencji wzrostowej, niewykluczone, że w jego rejonie pojawi się reakcja popytowa mogąca otworzyć drogę do ponownych wzrostów.

BNB/USD – BinanceCoin

Pro-spadkowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach BinanceCoin’a, którego kurs pokonał niedawno niezwykle istotny opór w okolicy 26 dolarów. W szczytowym momencie coin ten wyceniany był już nawet na ponad 38 USD. Tam jednak pojawiła się reakcja podażowa i od pewnego czasu obserwujemy korektę spadkową. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, potencjalnym zasięgiem dla ewentualnych spadków wydaje się rejon ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) tj. 26 USD. Warto też zwrócić uwagę, że poziom ten zbiega się z mierzeniem 61,8% korekty Fibonacciego, co z czysto technicznego punktu widzenia mogłoby determinować pojawienie się w jego okolicy reakcji popytowej.

XLM/USD – Stellar

Spoglądając na notowania Stellar’a zauważymy, że rynek od pewnego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym pomiędzy 0,1185 – 0,1450 USD. W wyniku ostatnich spadków kurs po raz kolejny dotarł w rejon dolnego ograniczenia tej konsolidacji. Gdyby tylko wsparcie to zostało jednak pokonane, potencjalne spadki mogłyby sięgnąć linii tendencji wzrostowej będącej dolnym ograniczeniem obecnego kanału wzrostowego bądź nawet okolic 0,06 USD. 0,1750 USD.

Jeżeli jednak obecnie testowane wsparcie po raz kolejny zostanie odrzucone, cena Stellara mogłaby ponownie wzrosnąć powyżej 0,14 USD.

ADA/USD – Cardano

Równie interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Cardano, gdzie wskutek ostatnich wzrostów rynek dotarł w okolice bardzo ważnej strefy oporu. Tam też znów pojawiła się reakcja podażowa. Warto zwrócić uwagę, że poziom ten po raz pierwszy przetestowany został już pod koniec 2017 roku, a mimo to, w dalszym ciągu jest respektowany przez rynek. Jeżeli tylko strefa ta po raz kolejny zostanie odrzucona, cena Cardano mogłaby osunąć się nawet w okolice 0,0532 USD.

TRX/USD – TRON

Spoglądając na notowania TRX zauważymy, że w wyniku ostatnich, dynamicznych wzrostów rynek pokonał niezwykle istotny opór w wysokości 0,0312 USD wybijając tym samym górą z trwającej niemal od początku roku konsolidacji. Zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją, wybicie to otworzyło drogę do dalszej aprecjacji w rejon 0,0405 USD, gdzie ponownie pojawiła się reakcja podażowa.

W wyniku trwających od tego czasu spadków, cena TRX osunęła się w okolice 0,0312 USD a więc ostatnio pokonanego oporu. Warto zwrócić uwagę, że wsparcie to zbiega się obecnie z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego, a w jego okolicy już we wtorek pojawiła się reakcja popytowa. Gdyby tylko strefa ta została trwale odrzucona, wówczas aprecjacja TRX mogłaby sięgnąć nawet 00550 USD.

XMR/USD – Monero

Niezwykle interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Monero, którego kurs pokonał już jakiś czas temu istotne opory w rejonie 72 i 80 dolarów, po czym dotarł w okolice 100 USD. Tam też pojawiła się reakcja podażowa, w wyniku której cena Monero znów osunęła się w okolice 80 USD.

Trwałe odrzucenie tego wsparcia mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice 100 USD bądź nawet 148 USD. Jeżeli jednak poziom ten zostanie pokonany, wówczas spadki mogłyby być kontynuowane do 72 USD. To właśnie tam znajduje się bowiem kolejne, techniczne wsparcie.

DASH/USD – Dash

Spoglądając na notowania Dash’a zauważymy, że wskutek ostatnich wzrostów rynek pokonał dwa techniczne opory znajdujące się kolejno w okolicy 100 USD i 137 USD. Aprecjacja ta dotarła aż w rejon 174 dolarów. Tam jednak pojawiła się większa reakcja podażowa i zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją cena wróciła w rejon 137 USD. Gdyby tylko wsparcie to po raz kolejny zostało odrzucone, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownych wzrostów. Jego trwałe pokonanie mogłoby natomiast otworzyć drogę do dalszych spadków, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice 100 dolarów.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

W krótkim okresie, rynek jest jak jednoręki bandyta, ale w dłuższej perspektywie działa jak waga.

– Benjamin Graham

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze