Kryptowaluty coraz tańsze! Sprawdź najnowszą analizę popularnych altcoinów

Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem. 
EOS/USD – EOS

Spoglądając na notowania EOS’a zauważymy, że wskutek trwających od pierwszej połowy grudnia 2018 roku wzrostów kurs pokonał już niezwykle istotny opór w okolicy 4,50 USD, który następnie przetestowany został także od góry (jako wsparcie). Jego odrzucenie otworzyło drogę do dalszej aprecjacji, w wyniku której cena EOSa dotarła w rejon kolejnej, niezwykle istotnej strefy pomiędzy 6,80 a 7,00 USD. Trwałe pokonanie tego oporu mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów nawet w okolice 10 dolarów. Biorąc jednak pod uwagę obecną reakcję podażową, niewykluczone, że w najbliższym czasie kurs osunie się w okolice linii tendencji wzrostowej.

BNB/USD – BinanceCoin

Niezwykle interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach BinanceCoin’a, którego kurs pokonał niedawno niezwykle istotny opór powyżej 25 dolarów. W chwili obecnej coin ten wyceniany jest już na ponad 30 USD i jeżeli tylko tendencja wzrostowa będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej aprecjacji. Biorąc jednak pod uwagę, że rynek ten nigdy w historii nie był wyżej, niemal niemożliwym jest wyznaczenie kolejnych, technicznych poziomów, w okolicy których spodziewać moglibyśmy się pojawienia większej reakcji podażowej. Należałoby się zatem przygotować, że taka ewentualność może pojawić się w każdym momencie.

XLM/USD – Stellar

Spoglądając na notowania Stellar’a zauważymy, że w wyniku ostatnich wzrostów kurs po raz kolejny dotarł jedynie w okolice 0,14 USD, gdzie znów pojawiła się rekcja podażowa. W chwili obecnej rynek re-testuje ostatnio pokonany, lokalny opór. Póki co nie pojawiła się tu jednak jeszcze żadna reakcja popytowa wskazująca na jego odrzucenie. Jeżeli zatem poziom ten zostanie pokonany, wówczas spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji.

ADA/USD – Cardano

Potencjalnych spadków spodziewać moglibyśmy się także na notowaniach Cardano, gdzie wskutek ostatnich, niezwykle dynamicznych wzrostów rynek dotarł w okolice bardzo ważnej strefy oporu. Warto zwrócić uwagę, że poziom ten po raz pierwszy przetestowany został już pod koniec 2017 roku, a mimo to, w dalszym ciągu jest respektowany przez rynek. Dokładnie tydzień temu znów pojawiła się tu bowiem większa reakcja podażowa i jeżeli tylko trwające od tego czasu spadki będą kontynuowane, cena Stellara mogłaby osunąć się nawet w rejon 0,0531 USD.

TRX/USD – TRON

Spoglądając na notowania TRX zauważymy, że w wyniku ostatnich, dynamicznych wzrostów rynek pokonał niezwykle istotną strefę pomiędzy 0,0280 a 0,02950 USD. Aprecjacja ta po raz kolejny zatrzymała się jednak już w rejonie 0,0312 USD. Gdyby tylko opór ten również został pokonany, Tron mógłby wybić górą z trwającej niemal od początku 2019 roku konsolidacji, co czysto technicznie mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów, dla których realnym zasięgiem byłyby wówczas okolice 0,4050 USD bądź nawet 0,0550 USD. Tak się jednak nie stało i od tygodnia znów obserwujemy przewagę podaży. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, notowania TRX mogłyby osunąć się nawet w rejon 0,0214 USD.

XMR/USD – Monero

Niezwykle interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Monero, którego kurs pokonał niedawno istotne opory w rejonie 72 i 80 dolarów. Późniejsze wzrosty nie dotarły jednak w okolice 100 USD, a mimo to, dokładnie tydzień temu pojawiła się większa reakcja podażowa. W wyniku trwających od tego czasu spadków doszło już do re-testu ostatnio pokonanego oporu w wysokości 80 dolarów. Biorąc jednak pod uwagę istnienie zasady zmiany biegunów, niewykluczone, że jeżeli spadki będą kontynuowane, rynek osunie się nawet do 72 USD.

DASH/USD – Dash

Spoglądając na notowania Dash’a zauważymy, że wskutek ostatnich wzrostów rynek pokonał techniczny opór w wysokości 100 dolarów i dotarł w rejon kolejnego (137 USD). W wyniku późniejszych spadków kurs osunął się w okolice 100 USD i mierzenia 50% korekty Fibonacciego, gdzie ponownie pojawiła się reakcja popytowa. W wyniku trwających od tego czasu wzrostów rynek pokonał barierę 137 USD i dotarł aż do zakładanego przeze mnie ostatnio poziomu 170 USD. Tam jednak pojawiła się reakcja podażowa i jeżeli tylko trwająca od kilku dni tendencja spadkowa będzie kontynuowana, niewykluczone, że notowania znów osuną się w rejon 137 dolarów.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na picasso@bithub.pl a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Zawsze definiuje moje ryzyko i nie muszę się o to martwić.

– Tony Saliba

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze