Kapitulacja górników Bitcoina | Co, jeśli 14 000 było jednak szczytem?

Ostatnie price action Bitcoina zaskoczyło większość inwestorów. Przed ruchem w górę, a nawet podczas jego trwania, była duża liczba inwestorów, którzy shortowali BTC za pośrednictwem kontraktów futures. Stało się to jasne po zanotowaniu przez rynki kontraktów terminowych Bitcoin danych o ujemnym funding rate. To zaś zasugerowało wprost istnienie agresywnych shortujących podczas wzrostów. Do tego rynek szepcze o tym, że nadciąga kolejna kapitulacja górników Bitcoin, która obudzi ze snu niedźwiedzie…

Analitycy obawiają się, że 14 000 USD mogło być jednak szczytem możliwości BTC

Jeden z traderów kryptowalutowych powiedział niedawno, że ostatni wzrost kursu Bitcoina, podczas gdy kontrakty futures wygasły, sugeruje, że może rozpocząć się cofnięcie. Jest to związane z teorią luk w kontraktach futures na CME, która sugeruje, że każdy silny wzrost lub spadek, którego BTC doświadcza w weekend, jest odtwarzany przez handlowców futures CME:

„Myślę, że bitcoin osiąga tymczasowy szczyt. Price action w górę po wygaśnięciu kontraktów futures daje mi dalsze przesłanki by sądzić, że będziemy świadkami ciągłego wycofywania się w związku z wyborami w USA”.

„Coś w tej weekendowej pompie wydaje się podejrzane…”

AMD Trades nie jest jedynym, który uważa, że ​​BTC znajduje się aktualnie na lokalnym szczycie.

Analityk @traderMayne uznał, że ​​istnieje zbieżność trzech lub czterech powodów, dla których Bitcoin miałby osiągnąć szczyt właśnie teraz. Oto one:

  • Bitcoin przeprowadził na 14 000 USD już trzy próby ataku,
  • Rynki tradycyjne pozostają w obliczu niepewności związanej z pandemią,
  • wtorkowe wybory mogą jeszcze bardziej obniżyć stopy zwrotu, ponieważ rynkom towarzyszy również niepewność odnośnie sytuacji politycznej,
  • Indeks dolara amerykańskiego jest na poziomie wsparcia i może odbić się, aby stłumić ruchy złota i bitcoina.

Mayne pisze tak:

„Znów short na $ BTC, coś w tej weekendowej pompie wydaje się podejrzane. 3 wbijają się w poważny opór, akcje w zeszłym tygodniu robiły pod siebie, wybory na początku przyszłego tygodnia, solidne RR i DXY na wsparciu. Ogólnie rzecz biorąc, cofnięcia nie są złą rzeczą. Zobaczymy, co się stanie.”

źródło: tutaj

Kapitulacja górników Bitcoina?

Innym powodem do niepokoju jest potencjalna kapitulacja górników na rynku.

Analityk aktywów kryptowalutowych zauważył niedawno, że trudność sieci Bitcoin wkrótce zasygnalizuje już niebawem swój najgorszy okres od wielu miesięcy. W rzeczywistości może to być czwarta co do wielkości kapitulacja górników sieci. Niektórzy – naturalnie – obawiają się, że jest to dla rynku wyjątkowo niedźwiedzi sygnał.

kapitulacja górników
źródło: tutaj

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze