Czekają nas dalsze spadki na krypto? Analiza BTC, ETH

Bitcoin

Przypominając analizę z poprzedniego tygodnia, cena BTC we wtorek niemal idealnie odbiła się od strefy zaznaczonej na czerwono i zanotowała spory spadek. Był to poziom 0.618 zniesienia Fibonacciego oraz strefa oporu. W piątek mieliśmy do czynienia z odbiciem wzrostowym z dniowej strefy popytowej, lecz jak można zauważyć – na ten moment odbicie jest bardzo skromne i w dniu dzisiejszym kontynuowane są spadki.

W minionych dniach wpływ na cene kryptowalut miały również dane o inflacji z USA, które wywołały wyprzedaż. W nadchodzącym tygodniu poznamy decyzję FOMC odnośnie stóp procentowych i to będzie kolejny sygnał, aby zobaczyć czy kryptowaluty będą kontynuowały spadki.

W dniu dzisiejszym nie widać wielu pozytywów odnośnie ceny BTC. Czynniki makroekonomiczne sugerują, że może pojawić się dalsza wyprzedaż na rynku, tak więc w najbliższych dniach możliwe jest zejście poniżej 19000$, a jeśli pojawi się większa presja podażowa, cena może przetestować czerwcowy dołek notowany poniżej 18000$. To z kolei mogłoby stworzyć zagrożenie do jeszcze większych spadków, nawet w kierunku 12000$ w dłuższym terminie.

Jeśli pojawi się większe podbicie wzrostowe, sugerowałoby to możliwe podejście do okolic 21200$, skąd może być kontynuowany dalszy spadek.

Ethereum

Na notowaniach ETH, widzimy również sporą wyprzedaż. Przypominając, w minionych dniach ETH przeprowadziło „The Merge”, czyli jedno z najważniejszych wydarzeń kryptowalutowych w tym roku. Rynek zareagował w inny sposób niż większość graczy na rynku się spodziewało. Wszystko wskazuje na to, że długo oczekiwane wydarzenie odnośnie aktualizacji sieci ETH, było już wcześniej „w cenie” i doszło do popularnego zjawiska „sprzedaży faktów”. Inwestorzy i media spekulowali przed aktualizacją ETH, podbijając tym samym cenę aktywa, a gdy do niej już doszło, realizowali swoje zyski powodując spadek kursu. W reakcji na „The Merge” notowania ETH zaliczyły spadek ponad 10% jednego dnia.

W piątek cena ETH chwilowo zakończyła spadek i odbiła się wzrostowo od poziomu wsparcia 1400$, lecz te wzrosty były bardzo skromne i na moment pisania artykułu testowany jest poziom 1400$ po raz kolejny. Przebicie tego poziomu sugeruje dalszą wyprzedaż w kierunku 1250$.

Na wykresie dniowym, Ethereum może wypełnić tworzący się układ harmoniczny, który również sugeruje dalsze spadki w najbliższych dniach.

Potencjalne odbicie według tworzącego się układu harmonicznego, mogłoby się wydarzyć dopiero w okolicach 1200$ – 1100$.

Powyższy tekst nie jest w żadnym wypadku poradą inwestycyjną a jedynie subiektywną analizą i poglądem autora.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze