Coinbase wzrósł wczoraj o 10% – kurs znajduje się w istotnym miejscu.

Akcje Coinbase wzrosły na wtorkowej sesji o 10%. W szczytowym okresie kurs akcji giełdy kryptowalut rósł o ponad 14%. Jest to o tyle ciekawe, że na rynku kryptowalut panował względny spokój. Co było powodem tak gwałtownego wzrostu kursu spółki?

Dlaczego Coinbase wzrósł wczoraj?

Na samym początku należy zaznaczyć, że tak gwałtowny wzrost akcji jest bardzo rzadkim zjawiskiem. Na pewno rynkowi spodobał się ruch Coinbase, który niedawno ogłosił, że zamierza zawiesić handel BUSD z dniem 13 marca na Coinbase.com, Coinbase Pro, Coinbase Exchange i Coinbase Prime. Oczywiście klienci będą mieli prawo do wypłaty BUSD w dowolnym momencie. Zakazany będzie tylko handel tym stablecoinem na giełdzie Coinbase.

Jest to działanie zgodne z intencją amerykańskiego regulatora. To właśnie SEC już w lutym wytoczył działania zmierzające do uregulowania BUSD. Właśnie w tamtym miesiącu uznał BUSD za “niezarejestrowany papier wartościowy”. Jednocześnie New York Department of Financial Services (NYDFS) nakazał zaprzestania bicia nowych BUSD z dniem 21 lutego. Inwestorzy uznali, że działania Coinbase oddalają ryzyko większej regulacji rynku kryptowalut w Stanach Zjednoczonych.

Cathie Wood znowu kupuje Coinbase

Warto również dodać, że wzrost popytu na akcje spółki mógł wynikać także z najnowszej wiadomości w której zarządzany przez Cathie Wood fundusz Ark Invest zwiększył udział w spółce. W lutym fundusz dokupił akcje o wartości 38 mln$. Oznacza to, że fundusz inwestujący w perspektywiczne, wzrostowe spółki widzi potencjał w tej spółce.

Spojrzenie na sytuację techniczną Coinbase

Coinbase wykres
źródło: TradingView

Na wtorkowej sesji kurs Coinbase przetestował lokalną linię trendu spadkowego, która jest poprowadzona po szczytach z 3 i 16 lutego. Lokalnym oporem jest strefa podaży między szczytem z 28 i 17 lutego (67,5$ – 67,9$). Jeśli wspomniany poziom zostanie przebity, to strona popytowa będzie miała otwartą drogę do przetestowania maksimum 16 lutego (73,30$). Kolejną istotną strefą podaży jest maksimum z 3 lutego (85,54$ – 87,63$).Jeśli i ten opór zostanie pokonany, byki będą miały otwartą drogę do testu 100$.

Scenariusz spadkowy zrealizuje się po przebiciu minimum z 24 lutego (56,8$ – 57$). Jego przebicie otworzy niedźwiedziom drogę do testu minimum z 13 lutego (53,66$). Jeśli i ten poziom zostanie pokonany, lokalnym wsparciem może być minimum z 19 stycznia (47,92$).

Może Cię zainteresować:

Prezentowany materiał (niezależnie od tego, czy zawiera jakiekolwiek opinie) ma charakter informacyjny i nie uwzględnia osobistych okoliczności ani celów. Żadna informacja w tym materiale nie jest, ani nie powinna być uważana, za poradę finansową, inwestycyjną lub inną poradę, na której należy polegać przy podejmowaniu decyzji. Żadna z opinii wyrażonych w materiale nie stanowi rekomendacji, że jakakolwiek inwestycja, instrument, strategia transakcyjna lub inwestycyjna, jest odpowiednia dla konkretnej osoby. Niniejszy artykuł ma charakter wyłącznie informacyjny. Nie stanowi rekomendacji i nie ma na celu nikogo zachęcić do podejmowania jakichkolwiek działań inwestycyjnych. Pamiętaj, że każda inwestycja obarczona jest ryzykiem. Nie inwestuj środków, na których utratę nie możesz sobie pozwolić.

Komentarze