Cena Bitcoina pokonuje techniczny opór! BTC zmierza w kierunku 13 tys. USD

3 251
Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash oraz Litecoin
BTC/USD – Bitcoin

Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, że wskutek ostatnich spadków cena najstarszej z kryptowalut ponownie osunęła się w rejon 9400 USD, gdzie już ponad tydzień temu znów pojawiła się reakcja popytowa.

W wyniku trwających od tego czasu wzrostów cena BTC przekroczyła już barierę 11 tys. USD i wiele wskazuje na to, że jeżeli tylko w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja podażowa mogąca zanegować to wybicie, notowania wrócą dotrą w okolice 13 tys. USD. Dopiero trwałe pokonanie tego poziomu mogłoby natomiast otworzyć drogę do większej aprecjacji, dla której realnymi zasięgami mogłyby wówczas okazać się nawet okolice 17200 USD.

ETH/USD – Ethereum

Zdecydowanie mniej optymistycznie wyglądają w dalszym ciągu natomiast notowania Ethereum, którego cena wciąż utrzymuje się poniżej 230 USD. Dopiero trwałe wybicie powyżej tego oporu mogłoby bowiem otworzyć drogę do dalszej aprecjacji w rejon 274 USD, bądź nawet 360 USD.

Jeżeli jednak w okolicy obecnie testowanego poziomu znów pojawi się większa reakcja podażowa, niewykluczone, że cena ETH osunie się nawet w rejon 181 USD.

ETH/BTC – Ethereum

Potencjalnych spadków spodziewać moglibyśmy się także na notowaniach pary ETH/BTC, której kurs osunął się poniżej 0,0250 BTC. Oznacza to, że w chwili obecnej ETH wyceniane w BTC jest najtańsze od maja 2017 r. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, potencjalne spadki mogłyby sięgnąć nawet okolic 0,0155 BTC.

XRP/USD – Ripple

Spoglądając na notowania Ripple zauważymy, że wskutek trwających od drugiej połowy czerwca br. spadków rynek pokonał techniczne wsparcie w wysokości 0,3650 USD, po czym osunął się w okolice 0,2776 BTC. To właśnie tam pojawiła się reakcja popytowa. Mimo to, zamiast wzrostów, od połowy lipca br. obserwujemy trend horyzontalny. Oznacza to, że kupujący nie mają wystarczająco siły, by wywindować kurs XRP nawet w rejon ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) tj. 0,3650 USD i mierzenia 38,2% korekty Fibonacciego.

Niewykluczone więc, że na przestrzeni najbliższych dni rynek w dalszym ciągu kontynuował będzie trend horyzontalny. Biorąc jednak pod uwagę, że z czysto technicznego punktu widzenia konsolidacja jest formą korekty, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się możliwe wybicie dołem i kontynuacja spadków.

XRP/BTC – Ripple

Równie mało optymistycznie wyglądają także notowania pary XRP/BTC, której kurs osunął się w ostatnim czasie poniżej 4110 satoshi. Oznacza to, że w stosunku do BTC, XRP jest obecnie na najniższym poziomie od połowy grudnia 2017 r. 

Tuż po tym wybiciu dostrzec mogliśmy tu niewielką korektę wzrostową, wskutek której doszło do re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). W jego okolicy znów pojawiła się jednak reakcja podażowa. Trwałe odrzucenie tej strefy otworzyło drogę do dalszej deprecjacji, da której realnym zasięgiem wydają się obecnie nawet okolice 1200 satoshi.

BCH/BTC – Bitcoin Cash

Spoglądając na notowania BitcoinCasha zauważymy, że wskutek ostatnich spadków cena osunęła się poniżej 350 USD. Mimo, że późniejsza deprecjacja nie dotarła do kolejnego, technicznego poziomu tj 225 USD, to od kilku dni obserwujemy spokojne wzrosty. To właśnie dzięki tej tendencji, w chwili obecnej obserwujemy re-test ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Jeżeli jednak poziom ten zostanie trwale odrzucony, cena BCH mogłaby osunąć się nawet w rejon 225 USD.

BCH/BTC – Bitcoin Cash

Równie mało optymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary BCH/BTC, której kurs osunął się poniżej 0.0320 BTC. Mimo, że kilka dni temu rynek podjął próbę wybicia powyżej tego poziomu, to szybko pojawiła się reakcja podażowa, która próbę tą zanegowała.

Od kilku dni znów obserwujemy spadki BCH/BTC i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic grudniowych dołków a więc najniższych poziomów w historii notowań tej pary.

LTC/USD – Litecoin

Spoglądając na notowania Litecoina zauważymy, że w wyniku ostatnich spadków rynek wybił dołem z parabolicznego kanału wzrostowego, po czym pokonał również horyzontalne wsparcie pomiędzy 105-110 USD. Dość szybko doszło także do re-testu tej strefy, a w jej okolicy znów pojawiła się reakcja podażowa. Mimo to, od pewnego czasu rynek porusza się w trendzie horyzontalnym. Biorąc jednak pod uwagę, że z czysto technicznego punktu widzenia przypomina on formę korekty po wcześniejszych spadkach, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się tu możliwe wybicie dołem i kontynuacja wcześniejszej tendencji nawet w rejon 66 USD.

LTC/BTC – Litecoin

Zdecydowanie pro-spadkowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary LTC/BTC, której kurs znalazł się niedawno w okolicy istotnego oporu i mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego. Tam też – zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją – pojawiła się silna reakcja podażowa i od kilku dni obserwujemy dynamiczne spadki. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, potencjalna deprecjacja mogłaby sięgnąć rejonu 0,0069 BTC, bądź nawet 0,0052 BTC.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

Kiedy czuję się skrzywdzony przez rynek, natychmiast go opuszczam. Nie ma znaczenia na jakim etapie handlu jestem. Po prostu wychodzę, ponieważ wierzę, że gdy czujesz się zraniony przez rynek, twoje decyzje będą mniej obiektywne niż wtedy kiedy czujesz się dobrze… Jeśli usilnie trzymasz się rynku kiedy jest już znacznie przeciwko tobie, prędzej czy później on cię przewiezie.

– Randy McKay

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze