Cash App lepsza od PayPal

2 090

Cathie Wood’s z Ark Invest odrzuca PayPal, faworyzując przyjazną dla Bitcoina aplikację gotówkową Cash App.

Wood jest zwolennikiem aplikacji Cash App, która wygenerowała ponad dwukrotnie wyższy przychód od Venmo i to z mniejszej o połowę liczby użytkowników.

Firma inwestycyjna Ark Invest i jej założycielka Cathie Wood, porzuciła wszystkie posiadane przez firmę zasoby w PayPal i skierowała swoje zaufanie do długoterminowego rozwoju systemu płatności w Cash App, który wykorzystuje sieć Lightning Network Bitcoin (BTC).

Wood wyjaśniła ruch swojej firmy na konferencji Miami Bitcoin 2022, która zakończyła się w sobotę.

Lightning Network (LN) to rozwiązanie warstwy 2 dla Bitcoin, mające na celu ułatwienie szybszych i tańszych transakcji. Firma PayPal, zajmująca się technologiami finansowymi, obsługuje aplikację płatniczą Venmo jako bezpośredni konkurent Block’s (dawniej Square) Cash App.

Wood powiedziała w piątek w wywiadzie dla CNBC, że podjęła decyzję o rezygnacji z aplikacji PayPal na rzecz Cash App ze względu na bardziej kompleksowe podejście do integracji portfela aktywów cyfrowych. Powiedziała, że ​​chociaż Venmo zaczęło uwzględniać Bitcoina, „jest bardziej zwolennikiem Cash App”.

„Mamy tendencję do obstawiania, kto naszym zdaniem będzie zwycięzcą. Ponieważ konsolidowaliśmy nasze portfele w okresie bez ryzyka, wybraliśmy Block zamiast PayPal”.

Wood kontynuowała, że ​​przekonanie jej firmy do Cash App wynika z tego, co postrzega jako organiczny wzrost użytkowników „w przeciwieństwie do bardziej scentralizowanego podejścia” Venmo.

Ogólnie rzecz biorąc, Wood uważa, że ​​inwestorzy detaliczni napędzali rynek kryptograficzny do tego momentu, i dodała:

„Nie sądzę, aby większość inwestorów instytucjonalnych była obecna na rynku kryptowalut i oczekuję zmiany. Handel generowany przez klientów detalicznych napędzał rynek.”

Venmo może pochwalić się obecnie 70 milionami użytkowników i 850 milionami dolarów zysku, w porównaniu z 44 milionami i 2,03 miliardami dolarów zysku Cash App w 2021 roku (dane z Business of Apps). Wyraźny kontrast w ich zdolności do osiągania zysków netto może być kolejnym czynnikiem motywującym do oceny obu marek przez Ark.

Ponieważ Ark Invest zajęło zdecydowane stanowisko w sprawie Cash App, Miles Suter, ogłosił w czwartek, że amerykańscy użytkownicy będą mogli automatycznie zainwestować część swoich bezpośrednich depozytów w Bitcoina.

Wood jest wielkim zwolennikiem Bitcoina, który powtórzył swoją prognozę w wywiadzie, że BTC osiągnie 1 milion dolarów do 2030 roku.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze