Byczy szał trwa | Analiza techniczna kryptowalut 28-10-2020

2 814

Byczy szał trwa! Miniony tydzień żegnałem zadowolony z solidnego wyniku. Ten tydzień witam z poczuciem lekkiego niedosytu. Tak jak pisałem ostatnio zlecenia take profit pozamykały mi pozycje na poziomie $12500. Cóż mogę powiedzieć, niewykorzystanie kolejnego ruchu, to cena jaką zapłaciłem za bezpieczeństwo swojego kapitału. Jakiś czas temu mieliśmy z innymi weteranami rynku dyskusję, o tym czy wraz z kilkuletnim doświadczeniem na rynku, wykorzystalibyśmy lepiej byczy rynek z 2017, gdzie nasze portfele rosły w lawinowym tempie. Konkluzja była taka, że nie byłoby na to żadnych szans z uwagi na większą świadomość w kwestii zarządzania ryzykiem. Ułańska fantazja i szczątkowe rozmyślanie o zabezpieczeniu własnych środków w dogodnych warunkach potrafią przynieść kokosy. Czy patrząc z perspektywy i wzbogacony o kolejne kilka dni doświadczenia rozegrałbym ten trejd inaczej? Przypuszczam, że postąpiłbym w bardzo podobny sposób. Moje nadrzędne cele mierzone są w rocznych stopach zwrotu, a te zostały już zrealizowane. Nauczyłem się już nie rozpaczać nad ruchami, którym nie dawałem dużego prawdopodobieństwa, a jednak się wydarzyły.

W oczekiwaniu na korektę

Pisałem, że fomo może wynieść kurs prosto na 14k, bez korekt. Nie dawałem temu dużych szans, ale zdecydowanie nie doceniłem siły podniecenia. Nic się w związku z tym nie zmienia w moim podejściu i nadal czekam z kapitałem na ruch korekcyjny. Byłoby szaleństwem i rażącą niekonsekwencją, jeśli postanowiłbym zmienić swój plan. Jeżeli 12500 było dla mnie ryzykowne, to obecny poziom jest super ryzykowny. Oczywiście panna chciwość nie mogłaby przegapić takiej ilości zieleni i szepce słodko do ucha. Kup, jeszcze będzie rosło! Wielkie korporacje inwestują w bitcoina, to nie może spadać! Taka okazja może się zdarzyć tylko raz! Na swoje szczęście odporność budowana w bólach i z dużą dawką traconych pieniędzy jest już całkiem mocna. Po każdym rajdzie przychodzi korekta. Wiem dokładnie, że zakładając teraz pozycję, siedziałbym jak na szpilkach i modlił się, żeby El Dorado się nie skończyło. Przerabiałem to wielokrotnie. Zdecydowanie nie jest to uczucie, którego potrzebuję w życiu.

Wykres 1W BTCUSDT na giełdzie Binance 7.10.2020

Średni termin u celu

Jak widzicie na screenie powyżej, mój target średnioterminowy doleciał, gdzie miał dolecieć. Z orderami czekam w zaznaczonych strefach. Czy zostaną zebrane? Tego oczywiście nie wiem, bo nie mam magicznej kryształowej kuli. Jednak zajmowanie pozycji w tamtych okolicach dostarczy mi sporą marżę bezpieczeństwa. Wszystkim rozpalonym głowom, które w tym momencie z politowaniem pukają się w czoło, polecam cofnięcie się w czasie nie dalej jak na przełom sierpnia i września tego roku. Kilkunasto, czy nawet kilkudziesięcioprocentowe korekty to na BTC chleb powszedni.

Wykres 1D BTCUSDT na gieldzie Binance 28.10.2020

Dodam, że nawet gdy wszystkie ordery wejdą, nadal nie będzie to mój cały kapitał, a maksymalnie 70%. Sporą część kapitału zawsze trzymam w zanadrzu na wypadek niespodziewanych wydarzeń. W byczym szale nie należy zapominać, że zawsze może się zdarzyć coś niespodziewanego, co całkowicie zaneguje marzenia o ATH. Szczególnie dzisiaj, kiedy widmo chwiejącej się gospodarki i rosnącej niepewności na wszelkich rynkach. Jeśli ktoś stawia, że kurs BTC oderwał się już na dobre od światowych rynków i na wypadek masowej wyprzedaży, pozostanie nienaruszony muszę pogratulowac odwagi. Ja takiego przeświadczenia nie mam i na pewno pozostanę z częścią kapitału w kieszeni, aby na ewentualnym krachu skorzystać, a nie płakać nad stopniałym w ekspresowym tempie kapitałem.

Niższe interwały

Dla niecierpliwych i żądnych szybkich efektów pozostaje przenieść się na niższe interwały. Można tam próbować wychwycić ruchy pod szybkie granie. W poniedziałkowy poranek dzieliłem się swoją opinią na Telegramie Bithub.

Telegram Bithub

We wtorek zwracałem uwagę na rysującą się możliwość odwrócenia trendu. Po spadkach wyższy szczyt i wyższy dołek jest często zwiastunem wejścia w trend wzrostowy. Tak samo po wzrostach odwrotna sekwencja działa na takiej samej zasadzie. Wczoraj rano zwracałem na to uwagę.

Telegram Bithub

W tym przypadku niedźwiedzi scenariusz się nie ziścił. Po tym jak kurs poradził sobie z ostatnim szczytem jak i z oporem w okolicach 13200, droga do wzrostów była wolna.

Wykres 1H BTCUSDT na giełdzie Binance

Teraz, jeśli chciałbym łapać bitka pod kontynuację byczej szarży, zakładałbym pozycję na wcześniejszym oporze, czyli w okolicach 13200.

Alty

Na szczęście okres kiedy BTC przynosił zyski wszystkim mądrzejszym ode mnie, nie był do końca stracony. Myślę, że wygenerowałem około 30% niedoszłych zysków na BTC, za sprawą kilku dobrych zagrań na altach.

Wykres OMGUSDT na giełdzie Binance

Kiedy ostatnio pisałem o OMG zbliżał się do szczytu trójkąta. Najpierw kurs odbił się od górnej bandy (1). Później od dolnej podstawy (2). Po zbudowaniu wyższego szczytu i dołka dostałem byczy sygnał i zająłem pozycję (3) w oczekiwaniu na wyjście z trójkąta górą. Próba okazała się udana i kilka procent trafiło do kieszeni.

Telegram Bithub

Nic nie cieszy bardziej niż świadomość, że ktoś zarobił na moich obserwacjach!

Telegram Bithub

Równie dobre wyniki przyniosła obserwacja zachowań LINK.

Telegram Bithub

Dyskusja o zagraniach jest bardzo pomocna. Mimo swojego rozumu i wyrobionego stylu gry, bardzo często zerkam na grę innych uczestników. Staram się wyciągnąć analizować i wyciągać wnioski.

Telegram Bithub

Obecnie alty wyglądają bardzo słabo i raczej przyglądam się z boku. Nie znaczy to jednak, że nie da się znaleźć okazji do zarobku. Wczoraj sprawdzając co się dzieje na rynku wrzucałem info, że życie powróciło w CRV. Było to koło południa, w okolicach 0.4USDT. Niestety nie miałem czasu i nie zajmowałem pozycji, ani śledziłem sytuacji na bieżąco. Niestety, ponieważ CRV zaleciało na 0.67USDT. Na pewno dało się wyciągnąć z tego ruchu ładnych parę dolarów.

Wykres CRVUSDT na giełdzie Binance

Do zobaczenia za tydzień. Sprawdzimy co u BTC. Na szybkie granie i doraźne rozwiązania jak zwykle zapraszam na kanał Bithub na Telegramie.

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze