Bitcoin wybroni poziom 20 000$? Analiza BTC, ETH

Większość kryptowalut notuje tydzień wzrostowo

Wszystko wskazuje na to, że Bitcoin, jak i wiele innych kryptowalut zamknie tydzień świecą wzrostową. Obecnie wybraniany jest poziom 20 000$, czyli ostatnie wsparcie przed spadkiem w bardzo niskie poziomy 12 000$ – 10 000$.

Warto zaznaczyć, że chwilowe odbicie od wsparcia jest niewielkie. Reakcja popytowa jest na tyle mała, że ciężko uznać, że „dno” na BTC jest już za nami. Ewentualne dalsze odbicie wzrostowe mogłoby mieć miejsce w przypadku przebicia oporu w rejonach 23 000$. Negatywnym scenariuszem jest złamanie obecnego wsparcia i osunięcie się ceny poniżej 18 000$, co sugerowałoby odwiedzenie wspomnianych wcześniej 12 000$ i 10 000$.

W krótkim terminie możliwe jest dotarcie do oporu w rejonach 22 600$ – 23 000$ i odbicie się od niego w dół.

Od ponad tygodnia cena konsoliduje w rejonach 22 000$ – 19 000$ i takie niewielkie ruchy cenowe mogą jeszcze trwać. Podobnie było w przypadku próby obrony poziomów 30 000$, które ostatecznie po miesiącu konsolidacji, zostało przebite w dół. Statystycznie rzecz biorąc, takie konsolidacje zazwyczaj są ostatecznie wybijane zgodnie z trendem, czyli możliwe jest dalsze wybicie dołem.

Warto mieć na uwadze ten negatywny scenariusz również ze względów makroekonomicznych, które cały czas nie są pozytywne – dlatego też nie zauważamy żadnego, szybkiego i znaczącego ruchu wzrostowego. Uwzględniając, że FED i banki centralne będą dalej stosować agresywną politykę, podnoszone dalej będą stopy procentowe, nie daje to powodów do optymizmu.

Historycznie patrząc, Bitcoin i cały rynek kryptowalut notował wzrosty w momencie luzowania polityki pieniężnej – a takich sygnałów, póki co nie widać.

Ethereum kończy passę czerwonych świec tygodniowych

ETH w końcu, po 11 tygodniach, kolejną świecę tygodniową zamyka wzrostowo. Odbicie wzrostowe jest jednak stosunkowo skromne. Druga co do wielkości kryptowaluta spadła już o prawie 80 proc. od szczytu z listopada ubiegłego roku.

Dotychczasowe „dno” w tym roku na ETH zostało odnotowane lekko poniżej 900$ w zeszłym tygodniu, gdzie nastąpiło wybronienie wsparcia i odreagowanie do rejonów 1200$. Krótkoterminowo możliwe jest osiągniecie 1400$, lecz może to być jedynie korekta, gdyż może pojawić się kolejny spadek w okolice nawet 800$.

W ostatnich 7 dniach ETH notuje 23$ odbicie wzrostowe, lecz nie jest to jeszcze sygnał, aby mówić o zmianie trendu. W krótkim terminie, warto obserwować jak cena zachowa się przy obecnej cenie 1250$ i w przypadku podbicia ceny do 1400$, można wypatrywać reakcji podażowej. Na wykresie 4-godzinnym widać również linie trendu wzrostowego, która na ten moment zostaje utrzymana.

ETH tak samo, jak BTC i inne kryptowaluty, również czeka na pozytywne sygnały makroekonomiczne, które mogą się nieprędko pojawić.

Powyższy tekst nie jest w żadnym wypadku poradą inwestycyjną a jedynie subiektywną analizą i poglądem autora.

Może Cię zainteresuje:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx