Bitcoin wraca do niższych poziomów? Analiza BTC, ETH, ADA

Bitcoin odbił się do strefy oporu w okolicach 18500$

W minionym tygodniu cena Bitcoina (BTC) zanotowała spory spadek od strefy podażowej w której prognozowaliśmy reakcję spadkową – okolice 18500$. Został również przebity trend wzrostowy na 4-godzinnym wykresie, który został zapoczątkowany pod koniec listopada.

Obecnie broniony jest poziom 0.618 mierzenia całego ruchu wzrostowego, czyli poziom, na który Bitcoin uwielbia reagować. Na moment pisania artykułu reakcja wzrostowa jest jednak nieznaczna. Ewentualny maksymalny zasięg dla wzrostów może być wyznaczony do strefy 4-godzinnej podażowej w okolicy 17400$. Jeśli zasięg wzrostów będzie jednak mniejszy i już z obecnego poziomu cena pójdzie w dół – ewentualne odbicie może być obserwowane na poziomach 0.786 lub 0.886. W dłuższej perspektywie wydaje się więc bardzo prawdopodobne odwiedzenie rejonów listopadowych dołków, gdyż cały czas nie ma przesłanek na odwrócenie trendu spadkowego.

Ethereum przetestuje linie oporu

Na wykresie 4-godzinnym Ethereum (ETH) prognozuje się po raz kolejny test okolic 1220$ w niedalekiej przyszłości. Poziom ten był wielokrotnie odwiedzany jako wsparcie lub jako opór.

Wydaje się, że na ten moment jest to maksymalny zasięg dla wzrostów ETH i w tych okolicach powinna pojawić się reakcja spadkowa. Ewentualne przebicie tego poziomu w górę sygnalizowałoby wzrosty.

Zasięgiem dla spadków są rejony listopadowych dołków, czyli poziom 1100$ – w którym znajduje się obecnie czysta, nie przetestowana strefa popytowa na wykresie 4-godzinnym.

Cardano realizuje układ harmoniczny

Cardano (ADA) odnotowuje jeszcze większe spadki niż największe kryptowaluty na rynku. W ciągu ostatnich 7 dni ADA straciła ponad 15%, ETH prawie 7%, a BTC „jedynie” 2%. Altcoiny zdecydowanie więcej tracą niż główne tokeny na rynku.

Obecnie spodziewane jest zejście do poziomów 0.786 lub nawet 1.618 mierzenia obecnej fali wzrostowej. Są to dwa możliwe do wypełnienia układy harmoniczne. Możliwe jest wypełnienie obu układów, gdyż reakcja przy 0.786 może być jedynie chwilowa przy dalszej ewentualnej wyprzedaży na rynku.

Powyższy tekst nie jest w żadnym wypadku poradą inwestycyjną a jedynie subiektywną analizą i poglądem autora.

Może Cię zainteresuje: Microsoft zakazuje kopania kryptowalut w usługach online

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx