Bitcoin wkracza w trend horyzontalny a ETH i LTC testują kluczowe wsparcia

Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash oraz Litecoin
BTC/USD – Bitcoin

Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, że wskutek ostatnich spadków cena BTC osunęła się w okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) tj. 9900 USD i mierzenia 61.8% korekty Fibonacciego z wcześniejszego impulsu wzrostowego, gdzie już tydzień temu pojawiła się większa reakcja popytowa.

Późniejsze wzrosty nie trwały jednak zbyt długo. Nie dotarły one nawet do najbliższego oporu tj. 13 tys. USD. Fakt ten potęguje prawdopodobieństwo prawdopodobnego powstania trendu horyzontalnego, w trakcie którego cena BTC będzie poruszać się pomiędzy 9 900 – 13 000 USD. Dopiero trwale wybicie powyżej górnego ograniczenia tej konsolidacji mogłoby otworzyć drogę do dalszej aprecjacji.

ETH/USD – Ethereum

Nieco ciekawiej wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach Ethereum, którego kurs – zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją – dotarł w ostatnim czasie w rejon 274 USD a więc ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia). Tam też pojawiła się już pierwsza reakcja popytowa. Jeżeli tylko strefa ta zostanie odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownych wzrostów.

ETH/BTC – Ethereum

Potencjalnych wzrostów spodziewać moglibyśmy się także na notowaniach pary ETH/BTC, której kurs osunął się w rejon 0,0250 BTC. Tam też pojawiła się reakcja popytowa i jeżeli tylko wsparcie to zostanie odrzucone, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania 0,0305 BTC.

XRP/USD – Ripple

Spoglądając na notowania Ripple zauważymy, że wskutek ostatnich wzrostów rynek po raz kolejny dotarł w rejon 0,48 USD, gdzie znów pojawiła się reakcja podażowa. Od tego czasu obserwujemy spadki i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania dolnego ograniczenia trwającej od połowy maja br. konsolidacji tj. 0,3650 USD. Jeżeli tylko wsparcie to zostanie odrzucone, notowania mogłyby wrócić do wzrostów.

XRP/BTC – Ripple

Zdecydowanie mniej optymistycznie wyglądają natomiast notowania pary XRP/BTC, której kurs osunął się w ostatnim czasie poniżej 4110 satoshi. Oznacza to, że w stosunku do BTC, XRP jest obecnie na najniższym poziomie od połowy grudnia 2017 r. 

Tuż po tym wybiciu dostrzec mogliśmy tu niewielką korektę wzrostową, wskutek której doszło do re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). W jego okolicy znów pojawiła się jednak reakcja podażowa. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do dalszej deprecjacji, da której realnym zasięgiem wydają się nawet okolice 1200 satoshi.

BCH/USD – Bitcoin Cash

Spoglądając na notowania Bitcoin Cash’a zauważymy, że wskutek ostatnich wzrostów jego cena wróciła w rejon poprzednich wierzchołków. Tam jednak znów pojawiła się silna reakcja podażowa i jeżeli tylko trwające od tego czasu spadki będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic 350 USD.

BCH/BTC – Bitcoin Cash

Równie mało optymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary BCH/BTC, której kurs osunął się poniżej 0.0377 BTC. Mimo próby zanegowania tego wybicia, już kolejnego dnia ponownie pojawiła się jednak silna reakcja podażowa, wskutek której notowania znów osunęły się poniżej 0.0377 BTC. Jeżeli tylko spadki będą kontynuowane, niewykluczone, że rynek osunie się aż w rejon 0,0320 BTC.

LTC/USD – Litecoin

Spoglądając na notowania Litecoina zauważymy, że w wyniku ostatnich spadków rynek powrócił w okolice ostatnio pokonanej strefy oporu (teraz wsparcia) pomiędzy 105-110 USD. Warto także zwrócić uwagę, iż jest to wsparcie zbiegające się z dolnym ograniczeniem parabolicznego kanału wzrostowego. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, cena LTC mogłaby wrócić do wzrostów, dla których realnym zasięgiem wydają się nawet okolice 192 USD.

LTC/BTC – Litecoin

Zdecydowanie mniej interesująco prezentuje się natomiast obecna sytuacja na notowaniach pary LTC/BTC, której kurs nie respektuje w ostatnim czasie zbyt dokładnie żadnego, horyzontalnego poziomu wsparcia czy oporu. Fakt ten sprawia, że niezwykle ciężko prognozować cokolwiek.

Nie zmienia to jednak faktu, iż rynek ten od pewnego czasu znajduje się pod niezwykle silną presją podażową, która poniekąd mogłaby determinować jego dalsza deprecjację.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Ciężko spotkać osobę mającą rację i potrafiącą zachować spokój jednocześnie”

– Jesse Livermore

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.