Bitcoin w okolicy istotnego wsparcia! Czy to już czas na kolejne wzrosty BTC?

Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash oraz Litecoin
BTC/USD – Bitcoin

Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, że wskutek ostatnich wzrostów cena najstarszej z walut wirtualnych pokonała lokalny opór w wysokości 11 tys. USD. Późniejsza aprecjacja nie dotarła jednak w okolice kolejnego oporu tj. 13 tys. USD.

Zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją, rynek osunął się bowiem w okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) tj. 11 tys. USD i mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu wzrostowego. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, notowania BTC mogłyby wrócić do wzrostów, dla których docelowym zasięgiem wydają się okolice 13 tys. USD.

Jak wspominałem już w miniony czwartek: kluczowe będzie to, co wydarzy się w okolicy 13 tys. USD. Dopiero trwałe pokonanie tego poziomu mogłoby bowiem otworzyć drogę do większych wzrostów BTC, dla których realnymi zasięgami wydają się okolice 17,2 tys. USD, bądź nawet 20 tys. USD.

ETH/USD – Ethereum

Zdecydowanie mniej optymistycznie wyglądają natomiast w dalszym ciągu notowania Ethereum, którego cena wciąż utrzymuje się poniżej 230 USD. Dopiero trwałe wybicie powyżej tego oporu mogłoby bowiem otworzyć drogę do dalszej aprecjacji w rejon 274 USD, bądź nawet 360 USD.

Biorąc jednak pod uwagę niedawną reakcję podażową sygnalizującą potencjalne odrzucenie 230 USD, niewykluczone, że w najbliższym czasie cena ETH osunie się nawet w rejon 181 USD.

ETH/BTC – Ethereum

Potencjalnych spadków spodziewać moglibyśmy się także na notowaniach pary ETH/BTC, której kurs osunął się poniżej 0,0250 BTC. Oznacza to, że w chwili obecnej ETH wyceniane w BTC jest najtańsze od maja 2017 r. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, potencjalne spadki mogłyby sięgnąć nawet okolic 0,0155 BTC.

XRP/USD – Ripple

Spoglądając na notowania Ripple zauważymy, że wskutek trwających od drugiej połowy czerwca br. spadków rynek pokonał techniczne wsparcie w wysokości 0,3650 USD, po czym osunął się w okolice 0,2776 BTC. To właśnie tam pojawiła się reakcja popytowa. Mimo to, zamiast wzrostów, od połowy lipca br. obserwujemy trend horyzontalny. Oznacza to, że kupujący nie mają wystarczająco siły, by wywindować kurs XRP nawet w rejon ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) tj. 0,3650 USD i mierzenia 38,2% korekty Fibonacciego.

Niewykluczone więc, że na przestrzeni najbliższych dni rynek w dalszym ciągu kontynuował będzie trend horyzontalny. Biorąc jednak pod uwagę, że z czysto technicznego punktu widzenia konsolidacja jest formą korekty, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się możliwe wybicie dołem i kontynuacja spadków.

XRP/BTC – Ripple

Równie mało optymistycznie wyglądają także notowania pary XRP/BTC, której kurs osunął się w ostatnim czasie poniżej 4110 satoshi. Oznacza to, że w stosunku do BTC, XRP jest obecnie na najniższym poziomie od połowy grudnia 2017 r. 

Tuż po tym wybiciu dostrzec mogliśmy tu niewielką korektę wzrostową, wskutek której doszło do re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). W jego okolicy znów pojawiła się jednak reakcja podażowa. Trwałe odrzucenie tej strefy otworzyło drogę do dalszej deprecjacji, da której realnym zasięgiem wydają się obecnie nawet okolice 1200 satoshi.

BCH/USD – Bitcoin Cash

Spoglądając na notowania BitcoinCasha zauważymy, że wskutek ostatnich spadków cena osunęła się poniżej 350 USD. Mimo, że późniejsza deprecjacja nie dotarła do kolejnego, technicznego poziomu tj 225 USD, to od kilkunastu dni obserwujemy spokojne wzrosty. To właśnie dzięki tej tendencji, w chwili obecnej obserwujemy re-test ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Jeżeli jednak poziom ten zostanie trwale odrzucony, cena BCH mogłaby osunąć się nawet w rejon 225 USD.

BCH/BTC – Bitcoin Cash

Równie mało optymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary BCH/BTC, której kurs w dalszym ciągu utrzymuje się poniżej linii trendu spadkowego. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, niewykluczone, że w najbliższym czasie notowania pary BCH/BTC osuną się w okolice grudniowych dołków a więc najniższych poziomów w historii notowań tej pary.

LTC/USD – Litecoin

Spoglądając na notowania Litecoina zauważymy, że w wyniku ostatnich spadków rynek wybił dołem z parabolicznego kanału wzrostowego, po czym pokonał również horyzontalne wsparcie pomiędzy 105-110 USD. Dość szybko doszło także do re-testu tej strefy, a w jej okolicy znów pojawiła się reakcja podażowa. Mimo to, od pewnego czasu rynek porusza się w trendzie horyzontalnym. Biorąc jednak pod uwagę, że z czysto technicznego punktu widzenia przypomina on formę korekty po wcześniejszych spadkach, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się tu możliwe wybicie dołem i kontynuacja wcześniejszej tendencji nawet w rejon 66 USD.

LTC/BTC – Litecoin

Niezwykle interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach ary LTC/BTC, której kurs – zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją – osunął się w okolice 0,0069 BTC. Tam też pojawiła się niewielka reakcja popytowa. Biorąc jednak pod uwagę, że rynek ten znajduje się w dość silnym trendzie spadkowym, niewykluczone, że trwające od soboty wzrosty okażą się jedynie kolejną korektą. Realnym zasięgiem dla tej tendencji okazują się bowiem jedynie okolice mierzenia 38,2% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu spadkowego. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby natomiast otworzyć drogę do ponownych spadków, dla których targetem wydaje się nawet rejon 0,0052 BTC.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

Kiedy stałem się zwycięzcą powiedziałem ‘Rozgryzłem to, ale jeśli jestem w błędzie, szybko uciekam, ponieważ chcę zachować moje pieniądze na następną transakcję.

– Marty Schwarz

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze