Bitcoin spada poniżej 40 000 $

Bitcoin spada do 39 100 i wrca powyżej 40 000 $. Długie pozycje zostały zlikwidowane na kwotę około 500 mln $.

Wzeszłym tygodniu bithub.pl kilkukrotnie wskazywał, że cena głównej kryptowaluty BTC zachowuje się według niedźwiedziego scenariusza. I że, testowanie okrągłego poziomu 40 000 $ jest prawdopodobne. Stało się. Cena BTC przebiła na krótko 40 000 $ i zaraz powróciła na poziomy lekko powyżej tej ceny.

Dzisiaj we wtorek mają zostać opublikowane najnowsze dane o inflacji CPI i oczekuje się, że będą szokujące. Jeśli będą lepsze niż szokującą złe możliwe jest krótkoterminowe odbicie do góry.

https://twitter.com/DylanLeClair_/status/1513574686915010562?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1513574686915010562%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Fbitcoin-claws-back-40k-as-24-hour-crypto-liquidations-near-500m

Bitcoin (BTC) odzyskał 40 000 $ jako wsparcie z 12 kwietnia po niepokojącym początku tygodnia, w którym BTC/USD osiągnął trzytygodniowe minima.

Zachęcony spadkiem w szczególności akcji spółek technologicznych, Bitcoin podążał za nimi przez ostatnie dni, poza wyjątkowo spekulacyjną niedzielą, a ci, którzy wcześniej stawiali na zwyżkową kontynuację, zostali z pustymi rękami.

Według danych Coinglass monitorującej blockchain BTC, ostatnie 24 godziny kosztowały traderów kryptowalutowych łącznie 428 milionów dolarów w zlikwidowanych długich pozycjach — najwięcej w ciągu dnia od 22 stycznia.

„Przesilenie na akcjach technologicznych ma również wpływ na BTC” – napisał główny analityk Blockware William Clemente w wątku na Twitterze.


„Niezależnie od tego, czy się zgadzam, czy nie, wydaje się, że rynek postrzega BTC jako grę o wysokim poziomie beta technologii, która w ciągu ostatniego miesiąca jest coraz bardziej skorelowana”.

Komentarze były odzwierciedleniem komentarzy byłego dyrektora generalnego BitMEX, Arthura Hayesa, który w poniedziałek prognozował spadek BTC/USD do 30 000 USD w wyniku konfiguracji makro.

Szkody jakie może wyrządzić oczekiwana stagflacja dla gospodarki USA i zapowiadające je dane działają na wyobraźnie inwestorów, którzy postanowili sprzedawać akcje.

Nie należy zapominać, że kurs BTC jest silnie skorelowany z indeksem S&P500 co było przedmiotem artykułu w bithub.pl.

Analizując poziomy wsparcia, w których inwestorzy o dużym wolumenie kupili BTC, w międzyczasie inna platforma analityczna Whalemap zadeklarowała 27 000 USD jako punkt „maksymalnego dołka” dla rynku.

„41 600 USD niestety nie utrzymało się. 38 400 USD to nowe najbliższe wsparcie w sieci” – podsumował na Twitterze.

Dołączona grafika przedstawiająca pozycje wielorybów. Okazuje się jednak, że 41 600 dolarów „powinno” utrzymać dzięki zainteresowaniu kupujących.

Jak poinformowaliśmy we wcześniejszych artykułach niektórzy wielcy gracze (z języka angielskiego zwane wieloryby) kupowały BTC poniżej 45 000 $.

Spadek pokazuje słabość rynku silnie skorelowanego z akcjami w USA. Wskazuje to, że inwestorzy traktują BTC jak akcje a nie jak „żelazne aktywo”, którym jest jak na razie tylko w oczach analityków.

W przeciwieństwie do BTC kurs złota rośnie co sugeruje, że najbardziej inwestorzy obawiają się sytuacji związanej z wojną na Ukrainie i niepewnością co do przyszłego zachowania Rosji.

Należy pamiętać, że nieważne czy się z tym zgadzamy czy nie, to rynek ma zawsze rację, a nie nasze czy innych teorie.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze