Bitcoin rośnie ponad 19 100 USD | ATH na wyciągnięcie ręki

2 816

O tym, że ścieżka do przebicia dotychczasowego ATH, mówi się już od kilku tygodni. Dziś już wiadomo, że w rakiecie o nazwie bitcoin jest dużo paliwa. Aktualnie kurs króla kryptowalut melduje się na poziomie przekraczającym 19 100 USD. Pytanie jakie możemy sobie teraz zadawać to nie to czy Bitcoin pobije swój rekord tylko jak szybko to nastąpi.

Dane Coin360 i TradingView poświadczają że notowania BTC / USD od samego rana szybko rosły startując z poziomu 18 300 i dochodząc nawet do 19 200 USD.

dane z Tradingview

Pohalvingowe projekcje, czyli bitcoin za 19 000 USD to bynajmniej nie koniec?

Rajd bitcoina odbywa się w towarzystwie testowania historycznych szczytów altcoinów, które nie były odwiedzane przez cenę przez kilka lat. Wystrzeliła większość altcoinów, a np. Ripple podwoił swoją wartość w ciągu ostatniego tygodnia. Niewiele mniej wzrosła wycena Stellara.

Mówiąc o obecnej sile rynku i perspektywach na przyszłość, Tom Lee, współzałożyciel Fundstrat Global Advisors, jest bardziej optymistyczny niż kiedykolwiek.

„Halving miał miejsce w tym roku, co oczywiście historycznie jest dobre dla ceny, historia trochę mówi również, że rok następujący po halvingach jest znacznie ważniejszy”powiedział Lee Yahoo! Finanse.

„Bitcoin był aktywem o najlepszych wynikach w 2019. W tym roku to już prawdziwa rakieta; po prostu miażdży wszystkie inne klasy aktywów w tym roku. Ale myślę, że 2021 Bitcoin może być rokiem fajerwerków, więc jeśli ludzie są zainteresowani, naprawdę powinni zdać sobie sprawę, że najlepsze prawdopodobnie jeszcze przed nami.”

źródło: Skew

Dane z monitorowania zasobów Skew pokazują, jak bardzo Bitcoin przewyższył swoje tradycyjne alternatywy. Zwroty YTD BTC wynoszą 160%, podczas gdy złoto osiągnęło zaledwie 22%, a S&P 500 – jeszcze mniej atrakcyjne – 10,9%.

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze