Bitcoin osiąga 44 000 $ i co dalej

7 124

Bitcoin osiąga 44 000 $, ale inwestorzy chcą zobaczyć kilka codziennych zamknięć na tym poziomie, zanim nastąpi ruch w górę.

BTC przebił kluczowy poziom cen, kiedy nastroje inwestorów poprawiły się w całej branży ale analitycy ostrzegają, że 44 000 USD musi stać się wsparciem, aby zaznaczyć zmianę trendu na poziomie makro.

Sentyment w ekosystemie kryptowalut rośnie 24 i 25 marca, ponieważ kilka dni pozytywnych ruchów pomogło podnieść Bitcoin (BTC) z powrotem powyżej 44 000 USD, a byki na Ether przejęły kontrolę na poziomie 3 100 USD.

Według prezesa Rezerwy Federalnej Minneapolis Neela Kashkari, rosnąca cena BTC pojawia się w kontekście rosnącej inflacji i rosnących stóp procentowych, które mogą doprowadzić do siedmiu podwyżek w ciągu 2022 roku.

Dane z TradingView pokazują, że wczoraj podczas porannej sesji, atak byków podniósł cenę BTC do najwyższego w ciągu dnia poziomu 44 186 USD, gdzie kurs uderzył w główną strefę oporu.

Poziom 44 000 $ musi być wspraciem

Spojrzenie na tygodniowy wykres pokazuje, że „Bitcoin wyłamuje się z tygodniowego trójkąta rosnącego”, według analityków rynku o powrocie hossy będzie można mówić dopiero wtedy kiedy poziom 44 000 $ zostanie wsparciem dla ceny BTC i kilka razy z rzędu jego zamknie się powyżej tego poziomu.

Podczas gdy szybki ruch w górę spowodował, że wiele osób już ogłosiło powrót hossy, analityk z Rekt Capital ostrzegł, że „aby BTC potwierdziło to wybicie”, „musi przestawić rosnący trójkąt na wsparcie (np. poprzez tygodniowe zamknięcie). ”

O znaczeniu oporu, z jakim boryka się teraz BTC, wspomniał również inny kryptowalutowy trader i użytkownik Twittera Sheldon the Sniper, który opublikował poniższy wykres przedstawiający strefę od 44 000 do 46 000 USD.

Sheldon the Sniper powiedział:

„44 – 46 tysięcy dolarów to bardzo ważna strefa do przełamania dla byków. Spodziewam się krótkotrwałego cofnięcia w tej strefie, ale samo przebywanie w tej strefie cenowej w ciągu najbliższych kilku dni zdecydowanie wykazuje dobrą siłę rynku BTC”.

Pozytywne informacje ze świata polityki mogą wpłynąć na dynamiczny wzrost kursu BTC i utrzymać powyżej 44 000$ i widać, że rynek tego właśnie oczekuje. Pozostaje obstawić czy tak właśnie się stanie 🙂

Ogólna kapitalizacja rynkowa kryptowalut wynosi obecnie 1,997 biliona dolarów, a stopa dominacji Bitcoina wynosi 41,8%.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze