Bitcoin chwilowo zatrzymuje spadki? Analiza BTC, ETH, DOT

7 669

Bitcoin

Bitcoin (BTC) w zeszłą środę odnotował wartość 18500$, która stanowiła ostatnią strefę popytową na wykresie 4-godzinnym. Tak jak wspominano we wcześniejszych analizach, była to ostatnia strefa, która mogła zatrzymać spadki. Ewentualnie przebicie tego poziomu sugerowałoby wyprzedaż w kierunku 12000$. Na ten moment jednak się to nie stało.

W momencie pisania artykułu BTC znajduje się na poziomie w okolicach 21800$. Obecnie można spodziewać się podejścia ceny do okolic 22600$, gdzie znajduje się poziom Fibonacciego 0.618 oraz linia oporu. W tym miejscu BTC może zareagować spadkowo.

Ethereum

Ethereum (ETH) w minionych dniach testował po raz kolejny poziom 1700$ i go przebił. Obecnie kolejną strefą podażową, gdzie cena może zareagować spadkowo, są okolice 1850$. W przypadku odreagowania podażowego w tej strefie, można się spodziewać spadków po raz kolejny do poziomu 1700$, które teraz będzie można traktować jako wsparcie. W przypadku dalszych wzrostów zasięg ETH jest dosyć spory, gdyż kolejna większa strefa jest na poziomie 2200$ – 2300$, czyli miejsce gdzie jest kolejna dniowa strefa podażowa.

W przypadku kursu ETH wydaje się, że najważniejsze będzie to, jak rynek i całe środowisko krypto zareaguje na przejście Ethereum na PoS, o którym ostatnio jest bardzo głośno. Długo wyczekiwany „Merge” może wiele zmienić na wykresie, gdyż sondaże są zarówno pozytywne dla ceny, jak i negatywne. Dyskusja na temat zalet i wad PoS jest tak obszerna, że nie można stwierdzić z pewnością, w którym kierunku podąży rynek po tej aktualizacji.

Polkadot

Polkadot (DOT) w środę tak samo jak większość kryptowalut, obroniła poziom wsparcia, w tym przypadku na poziomie 6,75$. Obecnie cena testuje poziom oporu okolic 7,75$ i jeśli dojdzie do wybicia górą, cena powinna dojść do wartości 8,50$, gdzie może pojawić się reakcja podażowa. Dopiero wybicie ponad 9,50$ sugerowałoby dalsze pozytywne nastawienie rynku, lecz na ten moment można zauważyć, że cena DOT konsoliduje, gdyż obecnie znajduje się na tym samym poziomie co w maju. Polkadot, jako altcoin nie odnotowała narazie takich wzrostów (podczas odbicia rozpoczętego od czerwca) jak u ETH.

Z kolei scenariusz dalszej kontynuacji spadków byłby w przypadku wybicia dołem poziomu 6,25$. Sugerowałoby to wyprzedaż w kierunku nawet 4$.

Powyższy tekst nie jest w żadnym wypadku poradą inwestycyjną a jedynie subiektywną analizą i poglądem autora.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze