Binance wznawia wpłaty i wypłaty w sieci Ronin

3 458

Binance częściowo wznawia wpłaty i wypłaty w sieci Ronin w miarę odzyskiwania kontroli nad siecią po hakowaniu

Sieć Ronin firmy Axie Infinity, która wykorzystywana jest do zdecentralizowanych gier ujawniła we wtorek stratę ponad 625 milionów dolarów w USDC i ETH wynikającą z ataku hakcerskiego.

Globalna giełda kryptowalutowa Binance wydała w sobotę komunikat w którym informuje, że wpłaty i wypłaty w sieci Ronin Network Axie Infinity, która zostały zawieszone we wtorek po prawdopodobnie największym włamaniu do zdecentralizowanej sieci, zostały częściowo przywrócone.

W środę Binance poinformował, że zawiesił wszystkie wpłaty i wypłaty w sieci Ronin oraz zablokował potencjalne adresy hakerów, a dedykowany zespół monitorujący obserwuje wszelkie nietypowe transakcje.

Ponadto Binance wstrzymało wypłaty wrapped etherum (wETH) w sieci Ethereum oraz funkcję konwersji z wETH do ETH.

Dziś giełda poinformowała, że ​​wpłaty i wypłaty dla Axie Infinity (AXS) i Smooth Love Potion (SLP) w sieci Ronin (RON) zostały wznowione. Jednak wypłaty Wrapped Ether (WETH) w sieci Ethereum i funkcja konwersji z WETH do ETH pozostają zamknięte, dopóki giełda nie uzna, że ​​jest stabilna i bezpieczna.

Binance powiedział, że specjalnie powołany zespół do monitorowania zagrożeń związanych z atakiem hakcerskim na Ronin nadal monitoruje nietypowe transakcje w sieci.

We wtorek Ronin poinformował, że atakujący „wykorzystał zhakowane klucze prywatne w celu fałszowania wypłat” z mostu Ronina w dwóch transakcjach i odnotował straty na poziomie 173 600 ether (ETH) i 25,5 miliona USD, czyli ponad 625 milionów dolarów według obecnych wartości.

Uniemożliwienie hakcerom skorzystania z ukradzionych środków jest niewątpliwie najważniejszym sposobem na walkę z nieuczciwością w sieci. I może w przyszłości przeszkodzić wielu atakom bo dla samego zadowolenia z dokonanego włamania i potencjalnie grożącej odpowiedzialności karnej niewielu się zdecyduje.

Jest to także duża szansa dla giełd by pokazać światu a przede wszystkim instytucjom nadzorczym oraz klientom, że nieuczciwość nie będzie tolerowana.

Rynek czeka na informacje potwierdzające, że złodzieje nie skorzystali ze skradzionych środków, że zostały odzyskane i wróciły do właściciela i w końcu że, włamywacze będą osądzeni. Jest to niezwykle trudne zadanie ale nie wolno odpuszczać bo ataki będą się zdarzać częściej.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze