Binance i Coinbase nie chcą wdrażać Bitcoin Lightning Network

Społeczność kryptograficzna próbuje zrozumieć dlaczego Binance i Coinbase nie wdrażają Bitcoin Lightning Network.

Wdrożenie Lightning Network może być sprzeczne z biznesplanem niektórych giełd kryptowalut lub po prostu nie być dla nich priorytetem, zasugerowało kilku członków społeczności.

Integracja Bitcoin Lightning Network zaczęła być wdrażana na giełdach kryptowalutowych na całym świecie. Jednak niektóre z największych na świecie platformy handlu kryptograficznego najwyraźniej nie spieszą się z integracją protokołu.

W zeszłym tygodniu aplikacja do handlu kryptograficznego Robinhood stała się najnowszym ważnym graczem w branży, który ogłosił integrację Lightning, podążając śladami BitPay i giełdy kryptograficznej Kraken.

Ponieważ głównym celem integracji Lightning jest obniżenie kosztów transakcji Bitcoin (BTC) i przyspieszenie transferów sieciowych, można się zastanawiać, jakie giełdy kryptowalut nie dodały jeszcze obsługi Lightning.

Binance, Coinbase i FTX nie śpieszą się z wdrożeniem Lightning Network

Nie wszyscy są zadowoleni z tempa adopcji Bitcoin LN. David Coen, tester zapewniania jakości oprogramowania i entuzjasta kryptowalut, jest rozczarowany brakiem postępów w integracji Lightning Network z głównymi giełdami kryptograficznymi. Zebrał dane z oficjalnych źródeł, mediów społecznościowych i odkrywców Lightning, takich jak 1ML i Amboss, tylko po to, by dowiedzieć się, że Binance, Coinbase i główna południowokoreańska giełda kryptograficzna Bithumb nie znajdują się na liście „giełd wdrażających Lightning”.

Pomimo dostarczenia wyczerpujących informacji na temat Lightning Network na swoich stronach internetowych, zarówno Coinbase, jak i Binance odmówiły komentarza na temat swoich potencjalnych planów integracji Lightning Network.

Giełda FTX – która nie jest wymieniona na liście Coena – również odmówiła komentarza.

W styczniu ubiegłego roku FTX poinformowała, że „prawdopodobnie płaci ona więcej opłat transakcyjnych niż jakikolwiek inny podmiot na świecie” na swoim oficjalnym koncie na Twitterze.

Najwyraźniej istnieje wiele możliwych powodów, dla których niektóre z największych światowych giełd kryptowalut nie dodały do ​​tej pory obsługi Lightning.

Jeden z Redditorów zasugerował, że dostępność Lightning Network byłaby zasadniczo związana z mniejszą liczbą zachęt do utrzymywania Bitcoina na giełdach takich jak Binance ze względu na drogie wypłaty.

„Wdrożenie go może jednak nie być korzystne dla Binance. Osobiście chcę użyć Lightning Network, aby przenieść wszystkie moje transakcje BTC do zewnętrznego portfela” – powiedział.

Według Coena wdrożenie Lightning Network może po prostu nie być priorytetem dla niektórych głównych giełd kryptowalut, a nawet wbrew ich planom biznesowym.

„Wierzę, że Binance nie jest zainteresowany integracją wpłat lub wypłat z Lightning Network, ponieważ może to być sprzeczne z ich planami biznesowymi” – powiedział Coen. Zasugerował, że Binance może być bardziej zainteresowany promowaniem korzystania z własnych sieci blockchain, w tym Binance Beacon Chain i Binance Smart Chain, szczególnie w przypadku wypłat”.

Niektóre główne giełdy kryptograficzne traktują priorytetowo trendy branżowe, takie jak NFT, nad Lightning Network. Coen podkreślił, że Lightning nie tylko pozwala na przenoszenie Bitcoina po niższych kosztach, ale także umożliwia użytkownikom przechowywanie rzeczywistych BTC, stwierdzając:

„Dzięki Lightning Network użytkownicy mogą przenosić środki nawet za darmo, jeśli mają bezpośredni dostęp do giełdy, a co najważniejsze, mają prawdziwego bitcoina zamiast tokena Bitcoin w sieci maszyny wirtualnej Ethereum”.

Entuzjasta Lightning Network nie oczekuje również, że inne giełdy, takie jak Coinbase, zintegrują obsługę Lightning w najbliższej przyszłości „ponieważ wydaje się, że priorytetem jest integracja jak największej liczby altcoinów i podążanie za trendami rynku” – powiedział. Coen dodał, że obsługa nonfungible token (NFT) wydaje się być bardziej priorytetem dla Coinbase niż Lightning, powołując się na inicjatywę NFT firmy, która została oficjalnie opublikowana w zeszłym roku. Uwagi eksperta powtórzyły się w podobnych komentarzach społeczności.

Według niektórych członków społeczności, Lightning Network jest nadal najnowocześniejszym rozwiązaniem, co sprawia, że ​​duże giełdy kryptograficzne wymagają znacznego czasu i wysiłku, aby wprowadzić takie ulepszenia.

Jednak w przypadku giełd takich jak Bitfinex, OKX (dawniej OKEx) i Kraken, które dodały Lightning, „staje się to coraz mniej nowatorskie i coraz bardziej konieczne, aby być konkurencyjnym”, powiedział Cointelegraph rzecznik badacza Amboss.

„Doświadczenie użytkownika z Lightning jest lepsze, a użytkownicy giełdy będą szukać najłatwiejszego sposobu dokonywania wpłat i wypłat z wybranej przez siebie giełdy. […] Błyskawiczne wsparcie jest koniecznością dla użytkowników, którzy muszą wykonywać szybkie transakcje” – stwierdził przedstawiciel.

Uruchomiona w marcu 2018 r. sieć Lightning Network jest protokołem drugiej warstwy Bitcoin, zaprojektowanym w celu umożliwienia szybszych i tańszych transakcji BTC. Uważa się, że Bitfinex jest pierwszą giełdą kryptograficzną na świecie, która dodała obsługę płatności Bitcoin Lightning poprzez integrację protokołu w grudniu 2019 r.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx