Analiza techniczna najpopularniejszych kryptowalut – 9.07.2018

Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dash oraz Nem.

BTC/USD – Bitcoin

Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, że zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją, kurs dotarł w okolice górnego ograniczenia trwającej niemal od miesiąca konsolidacji. Dopóki rynek znajduje się poniżej tego oporu, należy się liczyć z możliwym jego odrzuceniem. Jeżeli tak się stanie spodziewać moglibyśmy się ponownych spadków, dla których realnymi zasięgami okazują się okolice poziomów 6450 USD, 6300 USD bądź nawet 5800 USD.

BTC/JPY – Bitcoin

Bardzo podobnie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary BTC/JPY, gdzie również rynek oscyluje w okolicy dość istotnego oporu, którego trwałe pokonanie bądź odrzucenie mogłoby określić przyszły kierunek ruchu.

Dopóki jednak kurs znajduje się poniżej, należy liczyć się z możliwym odrzuceniem obecnie testowanej strefy, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków w okolice 700 tys. jPY bądź nawet 645 tys. JPY.

ETH/USD – Ethereum

Nieco bardziej optymistycznie wygląda obecna sytuacja na notowaniach Ethereum, gdzie na skutek ostatnich wzrostów kurs wybił górą z kanału spadkowego. Warto jednak pamiętać, że to wcale nie musi oznaczać zmiany nastawienia rynku i zbliżających się dynamicznych wzrostów. Z technicznego punktu widzenia, aby mogło dojść do zmiany trendu rynek musiałby bowiem wybić powyżej ostatniego wierzchołka. W tym przypadku jeszcze się to nie wydarzyło, co oznacza, że równie prawdopodobna wydaje się ponowna deprecjacja.

ETH/BTC – Ethereum

Zdecydowanie pro-spadkowo wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach pary ETH/BTC, gdzie kurs w dalszym ciagu oscyluje w okolicy ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu), którego trwałe odrzucenie mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków, dla których realnym zasięgiem okazują się okolice poziomu 0.0670 BTC.

LTC/USD – Litecoin

Równie mało optymistycznie wyglądają także notowania Litecoina, którego kurs na przestrzeni ostatniego tygodnia poruszał się niemal poziomo. Tak niewielka dynamika wzrostów sprawia, że tendencja ta coraz bardziej przypomina korektę. Fakt ten sprawia, że nawet gdyby w najbliższym czasie doszło do re-testu 95 USD bądź nawet 110 USD, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że w okolicy któregoś z tych oporów pojawi się silna reakcja podażowa.

LTC/BTC – Litecoin

W dalszym ciagu pro-spadkowo wyglądają także notowania pary LTC/BTC, gdzie na skutek ostatnich spadków kurs osunął się poniżej dość istotnej, zielonej strefy wsparcia (teraz oporu), co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków nawet w okolice poziomu 0.01 BTC.

DASH/USD – DASH

Bez większych zmian (od ubiegłego tygodnia) wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach Dasha, gdzie kurs w dalszym ciagu oscyluje w konsolidacji pomiędzy 220 – 280 USD. Jak pisałem już ostatnio, pomimo, że z technicznego punktu widzenia konsolidacja jest formą korekty, co w tym przypadku zwiększa prawdopodobieństwo wybicia dołem, to dopóki kurs znajduje się powyżej poziomu 220 USD istnieją szansę na powrót do wzrostów.

Istotne w tym przypadku może okazać się więc to, w którym kierunku kurs wybije z obecnej konsolidacji. Pokonanie poziomu 280 USD mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów natomiast przekroczenie 220 USD do dalszych spadków.

DASH/BTC – DASH

Zdecydowanie mniej optymistycznie zaczyna wyglądać natomiast obecna sytuacja na notowaniach pary DASH/BTC, gdzie na skutek ostatnich spadków kurs osunął się poniżej 0.0368 BTC. Jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa, która mogłaby zanegować to wybicie, potencjalne spadki mogłyby być kontynuowane nawet w okolice 0.0255 BTC.

XEM/USD – NEM

Równie mało optymistycznie wygląda także w dalszym ciagu obecna sytuacja na notowaniach NEM, gdzie na przestrzeni minionego tygodnia kurs oscylował w okolicy ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Dopóki poziom ten nie został jeszcze pokonany, bardziej prawdopodobne wydaje się jego odrzucenie, co z technicznego punktu mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków, dla których realnym zasięgiem okazują się nawet okolice poziomu 0.10 USD.

Jeżeli jednak strefa ta zostanie pokonana, spodziewać moglibyśmy się dalszej aprecjacji i ponownego przetestowania górnego ograniczenia wcześniejszej konsolidacji tj. 0.46 USD.

XEM/BTC – NEM

Bardzo podobnie wygląda obecna sytuacja na notowaniach pary XEM/BTC, gdzie również kurs oscyluje w okolicy ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu), którego trwałe pokonanie bądź odrzucenie mogłoby określić przyszły kierunek ruchu.

Jeżeli strefa ta zostanie odrzucona (bo póki co ten scenariusz wydaje się bardziej prawdopodobny), potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice grudniowych dołków.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na picasso@bithub.pl a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

Naucz się szybko i zdecydowanie ciąć straty. Nie spodziewaj się, że zawsze będziesz miał rację. Jeśli się pomylisz, zrealizuj stratę tak szybko, jak to możliwe

– Bernard Baruch

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze