Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 9.05.2019

Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem. 
EOS/USD – EOS

Spoglądając na notowania EOS’a zauważymy, że wskutek niedawnych spadków kurs osunął się w okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) w rejonie 4,50 USD i linii tendencji wzrostowej, gdzie już dwa tygodnie temu pojawiła się pierwsza reakcja popytowa. Mimo to, strefa ta w dalszym ciagu nie została jeszcze trwale odrzucona. Póki co niewiele wskazuje jednak, by rynek miał pokonać to wsparcie. Jeżeli tylko strefa ta zostanie odrzucona, potencjalne wzrosty mogłyby sięgnąć nawet rejonu 6,80-7,00 USD.

BNB/USD – BinanceCoin

Niezwykle interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach BinanceCoin’a, którego kurs również osunął się w okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) i mierzenia 61.8% korekty Fibonacciego z wcześniejszych wzrostów, gdzie już wczoraj pojawiła się pierwsza reakcja popytowa. Jeżeli zatem wsparcie to zostanie trwale odrzucone, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownych wzrostów BNB.

XLM/USD – Stellar

Spoglądając na notowania Stellar’a zauważymy, że wskutek trwających od pierwszej połowy lutego br.r. wzrostów kurs dotarł w rejon 0.14 USD, gdzie już 8 kwietnia br. pojawiła się dość silna reakcja podażowa. Trwające od tego czasu spadki sprawiły, że cena Stellar’a ponownie osunęła się poniżej poziomu 0.1185 USD i dotarła aż w okolice 0.0990 USD. W chwili obecnej rynek realizuje moją ubiegłotygodniową projekcję, w której wskazywałem na możliwe pokonanie tego wsparcia, co w praktyce mogłoby otworzyć drogę do dalszej deprecjacji XLM.

ADA/USD – Cardano

Coraz bardziej pro-spadkowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Cardano, którego kurs już dwa tygodnie temu osunął się w okolice ostatnio pokonanego oporu i mierzenia 50% korekty Fibonacciego. Po trwającej od tego czasu konsolidacji, w chwili obecnej obserwujemy próbę wybicia dołem i jeżeli tylko wsparcie to zostanie trwale pokonane, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszych spadków, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice 0.0532 USD i mierzenia 78.6% korekty Fibonacciego.

TRX/USD – TRON

Spoglądając na notowania TRX zauważymy, że od niemal dwóch tygodni rynek porusza się bardzo spokojnie na północ. Z czysto technicznego punktu widzenia, wzrosty te przypominają jednak jedynie korektę, w wyniku której doszło do re-testu okolic 0,026 USD. Jeżeli tylko opór ten zostanie trwale odrzucony, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownych spadków, dla których realnymi zasięgami wydają się okolice 0,0214 USD bądź nawet 0,0180 USD.

XMR/USD – Monero

Spoglądając na notowania Monero zauważymy, że wskutek ostatnich wzrostów rynek wybił górą z trwającej od dłuższego czasu formacji trójkąta prostokątnego. Mimo to, wzrosty te nie dotarły w rejon kolejnego oporu (80 USD). Niemal od początku kwietniaś br. obserwujemy trend horyzontalny. Warto także pamiętać, że rynek w dalszym ciągu nie przetestował jeszcze od góry ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) tj. górnego ograniczenia trójkąta co z czysto technicznego punktu widzenia mogłoby determinować pojawienie się przynajmniej korekty spadkowej. Za scenariuszem tym przemawiać może także reakcja podażowa, która pojawiła się w okolicy obecnie testowanego, lokalnego oporu.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Jak tracisz pieniądze? Jest to albo zły dzień w tradingu lub stratna pozycja. Jeśli jest to przynosząca straty pozycja, która jest problemem, należy po prostu się z niej wycofać.

– Tony Saliba

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.