Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 8.11.2018

1 560
Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem. 
XRP/USD – Ripple

Spoglądając na notowania Ripple zauważymy, że w skutek ostatnich wzrostów rynek pokonał lokalny opór w okolicy 0.47 USD. Mimo, że wzrosty te nie dotarły do kolejnego, technicznego poziomu, to od wczoraj znów obserwujemy spadki. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem re-testu ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia).

Biorąc pod uwagę, że strefa ta zbiega się precyzyjnie z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego, niewykluczone, że w jej okolicy pojawi się jakaś reakcja popytowa. Trwałe odrzucenie tego wsparcia mogłoby natomiast otworzyć drogę do ponownych wzrostów.

BCH/USD – Bitcoin Cash

Spoglądając na notowania Bitcoin Cash’a zauważymy, iż zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją kurs dotarł w okolice 655 USD. Tam już wczoraj pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli zatem trwające od tego czasu spadki będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet re-testu ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) w okolicy 505 USD.

Biorąc pod uwagę, że strefa ta zbiega się z mierzeniem 61.8% korekty Fibonacciego, niewykluczone, że w jej okolicy pojawi się jakaś reakcja popytowa. Trwałe odrzucenie tego wsparcia mogłoby natomiast otworzyć drogę do ponownych wzrostów.

EOS/USD – EOS

Równie mało optymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach EOS’a, którego kurs od dłuższego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym. Warto także zwrócić uwagę, iż górnym ograniczeniem tego boxu jest niezwykle istotny opór. Biorąc pod uwagę, że z technicznego punktu widzenia konsolidacja jest formą korekty, z każdym kolejnym dniem coraz bardziej prawdopodobne wydaje się możliwe wybicie dołem. Gdyby tak się stało, potencjalnym zasięgiem dla dalszych spadków mogłyby okazać się nawet okolice 2 USD.

XLM/USD – Stellar

Dość podobnie wygląda także Stellar. W tym przypadku zdecydowanie ważniejsze dla rynku wydaje się jednak dolne ograniczenie obecnej konsolidacji, które pozostaje niepokonane od połowy grudnia ubiegłego roku. Mimo to, dopóki kurs nie wybije powyżej 0.33 USD ostrożny byłbym z otwieraniem jakichkolwiek pozycji długich.

XMR/USD – Monero

Nieco bardziej interesująco wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach Monero. W tym przypadku także kurs od pewnego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym. Warto jednak zwrócić uwagę, iż już jakiś czas temu rynek wybił linię trendu spadkowego. Ponadto wsparcie będące dolnym ograniczeniem konsolidacji dość precyzyjnie zbiega się z mierzeniem 61.8% korekty Fibonacciego, co z technicznego punktu widzenia mogłoby determinować pojawienie się w jego okolicy jakiejś większej reakcji popytowej.

Abyśmy mogli jednak mówić o potencjalne do większych wzrostów, kurs musiałby najpierw wybić powyżej 160 USD.

TRX/USD – Tron

Spoglądając na notowania TRX zauważymy, że kurs od pewnego czasu porusza się w konsolidacji, której górne ograniczenie stanowi niezwykle istotny opór. Dopóki poziom ten nie zostanie trwale pokonany, z technicznego punktu widzenia obowiązywać będzie trend spadkowy w związku z czym bardziej prawdopodobne wydaje się jednak wybicie dołem i dalsza deprecjacja. Nim do tego dojdzie, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic 0.018 USD.

DASH/USD – DASH

Pro-spadkowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach DASH’a, którego kurs oscyluje obecnie w okolicy ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Jeżeli poziom ten zostanie trwale odrzucony, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic 125 USD. To właśnie tam znajduje się bowiem najbliższy, istotny, techniczny poziom wsparcia, w okolicy którego pojawić mogłaby się większa reakcja popytowa.

IOT/USD – IOTA

W okolicy lokalnego oporu znajdują się również notowania IOTA. Jeżeli strefa ta zostanie trwale odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania ubiegłotygodniowych minimów (0.44 USD).

Patrząc jednak nieco szerzej zauważymy, że jeżeli spadki okażą się nieco większe i rynek ostatecznie pokona to wsparcie, wówczas kurs mógłby osunąć się nawet w okolice 0.33 USD. To właśnie tam znajduje się bowiem niezwykle istotne wsparcie, powyżej którego rynek utrzymuje się już od sierpnia 2017 roku.

NEO/USD – NEO

Dość podobnie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach NEO, którego kurs również znajduje się w okolicy lokalnego oporu. Jeżeli obecnie testowana strefa zostanie po raz kolejny odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownych spadków, dla których realnym zasięgiem okazują się okolice 15 USD.

XEM/USD – NEM

Spoglądając na notowania NEM zauważymy, że od kilku tygodni kurs oscyluje w okolicy dość istotnego, technicznego wsparcia 0.09 USD, którego trwałe pokonanie mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków. Warto jednak zwrócić uwagę, że rynek znajduje się powyżej tego poziomu niemal nieprzerwanie od maja 2017 roku, co z technicznego punktu widzenia mogłoby determinować pojawienie się tu reakcji popytowej sygnalizującej potencjale wzrosty, dla których realnym zasięgiem okazują się nawet okolice 0.15 USD bądź nawet 0.20 USD.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

Handluj wtedy, gdy wszystko idzie po Twojej myśli. Nikt, kto zajmuje się rynkami, nie wygrywa bez przerwy. Są momenty podczas których powinieneś trzymać się z dala od rynku – zarówno z powodów emocjonalnych jak i ekonomicznych.”

– Jesse Lauriston Livermore

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze