Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 8.08.2018

2 278

Zwykle rzekłem pisać „Dobrym czwartkowym zwyczajem…” lecz w tym tygodniu zmuszony jestem zrobić mały wyjątek. Przez wzgląd na sprawy, na które jako zwykły śmiertelnik wpływu nie mam, niestety nie mogę jutro przygotować cotygodniowego przeglądu altcoinów które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem. Dlatego też postanowiłem zrobić tę analizę z jednodniowym wyprzedzeniem. Jest to jedynie jednorazowy wyjątek od reguły a przyszłotygodniowe analizy pojawią się tradycyjnie w poniedziałek i czwartek. Tymczasem bez zbędnego gadania zaczynamy!

XRP/USD – Ripple

Spoglądając na notowania Ripple zauważymy, że na skutek trwających od początku tygodnia spadków kurs osunął się poniżej 0.40 USD a to oznacza, że rynek pokonał niezwykle istotną strefę wsparcia, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszej deprecjacji. Jeżeli więc w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa, która mogłaby zanegować to wybicie, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć w okolice 0.28 USD bądź nawet 0.14 USD.

BCH/USD – Bitcoin Cash

Równie mało optymistycznie zaczyna wyglądać także obecna sytuacja na notowania Bitcoin Cash, gdzie na skutek trwających od dwóch tygodni spadków kurs ponownie osunął się w okolice 600 USD. Biorąc pod uwagę, że póki co w okolicy tego wsparcia nie pojawiła się żadna reakcja popytowa sygnalizująca jego możliwe odrzucenie, należałoby się przygotować na możliwe jego pokonanie. Jeżeli tak się stanie, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice 280 USD.

EOS/USD – EOS

Pro-spadkowo wyglądają również notowania EOS’a, którego kurs już wczoraj osunął się znacząco poniżej 7 USD. Dziś również obserwujemy silna deprecjację i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, z technicznego punktu widzenia w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic 4.50 USD.

XLM/USD – Stellar

Spoglądając na notowania Stellara zauważymy, że na skutek trwających od dwóch tygodni spadków kurs pokonał kilka lokalnych poziomów wsparcia. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana również w ciągu najbliższych dni, spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic poziomu 0.17 USD.

Gdyby jednak i to wsparcie zostało pokonane, wówczas należałoby się przygotować nawet na możliwe spadki w okolice 0.06 USD.

IOT/USD – IOTA

Pro-spadkowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach IOTA, gdzie na skutek ostatnich spadków kurs pokonał ostatecznie testowaną od dłuższego czasu (zieloną) strefę wsparcia w okolicy 1.00 USD. Biorąc pod uwagę, że na przestrzeni trzech kolejnych dni nie pojawiła się reakcja popytowa, która mogłaby zanegować to wybicie, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem okazują się nawet okolice 0.33 USD.

XMR/USD – Monero

O potencjalnych spadkach Monero pisałem w ostatnim czasie już wielokrotnie. To co obserwujemy na przestrzeni ostatnich dni to nic innego jak realizacja mojego wcześniejszego scenariusza. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się przetestowania okolic 80 USD bądź nawet 62 USD.

TRX/USD – TRON

Równie mało optymistycznie wyglądając także notowania TRON, gdzie na skutek ostatnich spadków kurs osunął się poniżej dość istotnego wsparcia (0.028). Jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa, która mogłaby zanegować to wybicie, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji. W tym przypadku ciężko jednak określić potencjalny poziom, gdzie mogłaby się pojawić reakcja popytowa a to oznacza, że kurs może osunąć się nawet w okolice historycznych minimów.

NEO/USD – NEO

Bardzo podobnie wygląda obecna sytuacja na notowaniach NEO, gdzie również kurs osunął się niedawno poniżej technicznego wsparcia (24 USD). Jeżeli wybicie to nie zostanie w najbliższym czasie zanegowane, z technicznego punktu widzenia spodziewać moglibyśmy się nawet pogłębienia obecnej deprecjacji w okolice 15 USD.

ZEC/USD – Zcash

Spoglądając na notowania Zcash zauważymy, że od dwóch tygodni kurs niemal nieprzerwanie porusza się na południe. Jeżeli spadki te będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania 150 USD. Spoglądając na historyczne notowania zauważymy, że jest to niezwykle istotne wsparcie, którego trwałe odrzucenie mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów. Jeżeli jednak poziom ten zostanie pokonany, wówczas potencjalna deprecjacja mogłaby sięgnąć nawet 110 USD.

LSK/USD – LISK

Niezwykle mało optymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach LISKa, którego kurs osunął się niedawno poniżej 4 USD. Podobnie jak w przypadku niemal wszystkich wspominanych powyżej coinów, jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa, która mogłaby zanegować to wybicie, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji spadków. W tym przypadków mogłyby one dotrzeć nawet w okolice 1.30 USD.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“‘Kluczem do efektywnego tradingu jest dyscyplina emocjonalna. Jeśli inteligncja byłaby kluczem, byłoby naprawdę wielu ludzi zarabiających na tradingu… Wiem, że brzmi to jak frazes, ale jednym z najważniejszych powodów, dla których ludzie nie zarabiają na rynkach finansowych jest to, że nie potrafią szybko ucinać strat.”

– Victor Sperandeo

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze