Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 8.04.2019

2 426
Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, IOTA oraz Lisk. 
BTC/USD – Bitcoin

Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, że wskutek niezwykle dynamicznych, ubiegłotygodniowych wzrostów rynek pokonał dwa istotne poziomy oporu: 4190 USD oraz 4350 USD, co z czysto technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów nawet w rejon 5850-6100 USD. To właśnie tam znajduje się bowiem kolejny istotny opór, w okolicy którego mogłaby pojawić się większa reakcja podażowa.

Warto przy tym jednak pamiętać o istnieniu zasady zmiany biegunów, która mówi o tym, że każdy poziom, który w przeszłości stanowił istotny opór, po pokonaniu powinien zostać przetestowany od drugiej strony (jako wsparcie). Niewykluczone więc, ze nim wzrosty będą kontynuowane, na rynku pojawi się przynajmniej korekta, wskutek której kurs mógłby osunąć się w rejon jednego z dwóch ostatnio pokonanych oporów.

ETH/USD – Ethereum

Coraz ciekawiej wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Ethereum, którego kurs pokonał niedawno dość istotny opór w wysokości 167.50 USD i znalazł się na najwyższym poziomie od połowy listopada 2018 roku. Z czysto technicznego punktu widzenia, wybicie to mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów nawet w okolice 250-260 USD. Niewykluczone jednak, że nim do tego dojdzie, wpierw pojawi się korekta spadkowa, wskutek której rynek przetestuje od góry ostatnio pokonany opór (teraz wsparcie).

ETH/BTC – Ethereum

Równie interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary ETH/BTC, której kurs najpierw wybił dołem z formacji trójkąta prostokątnego i dotarł w rejon kolejnego wsparcia, po czym wrócił do trójkąta i w chwili obecnej obserwujemy próbę wybicia górą. Jeżeli tylko wzrosty te nie zostaną zanegowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ich kontynuacji. Realnym zasięgiem dla możliwej aprecjacji wydają się tu okolice 0.0395 BTC, choć należy wspomnieć, że każdy z wierzchołków tworzących formacje trójkąta prostokątnego może służyć jako istotny opór.

LTC/USD – Litecoin

Spoglądając na notowania Litecoina zauważymy, że wskutek ubiegłotygodniowych wzrostów rynek dotarł zdecydowanie dalej niż zakładany przeze mnie poziom 72 dolarów. Ostatecznie wzrosty zatrzymały się bowiem dopiero w okolicy 100 USD a więc niezwykle blisko bardzo istotnej strefy oporu pomiędzy 105-110 USD. Teoretycznie istnieje więc spore prawdopodobieństwo, że jeżeli nagle pojawi się jakiś impuls wzrostowy, to kurs mógłby dotrzeć w okolice tej strefy.

Biorąc jednak pod uwagę zasięg ostatnich wzrostów, niewykluczone, że najpierw pojawi się jakaś większa korekta spadkowa, dla której realnymi zasięgami wydają się kolejno okolice górnego ograniczenia wcześniejszego kanału wzrostowego, 72 dolarów bądź nawet 62 dolarów.

LTC/BTC – Litecoin

Za potencjalnym osłabieniem Litecoina przemawiać może także obecna sytuacja na notowaniach pary LTC/BTC, której kurs również pokonał jeden istotny opór i dotarł aż w okolice kolejnego. Tamteż pojawiła się większa reakcja podażowa i od dwóch dni obserwujemy spadki. jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu pokonanego w ubiegłym tygodniu oporu (teraz wsparcia).

IOT/USD – IOTA

Spoglądając na notowania IOTA zauważymy, że kurs od dłuższego czasu poruszał się w trendzie horyzontalnym tworząc formację trójkąta prostokątnego, z którego w ubiegłym tygodniu rynek wybił górą. Wzrosty te w dalszym ciągu nie dotarły jednak w okolice kolejnego oporu. Ten znajduje się bowiem dopiero w rejonie 0.40 USD.  Biorąc jednak pod uwagę zdecydowane spowolnienie impulsu popytowego, niewykluczone, że w pierwszej kolejności rynek przetestuje ostatnio pokonany opór od góry (jako wsparcie).

IOT/BTC – IOTA

Zdecydowanie pro-spadkowo wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach pary IOT/BTC, której kurs (zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją) wybił dołem z trwającej od pewnego czasu konsolidacji. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania rejony grudniowych dołków.

LSK/USD – Lisk

Spoglądając na notowania Liska zauważymy, że wskutek ostatnich wzrostów kurs dotarł niedaleko zakładanego przeze mnie poziomu (2,50 USD), gdzie dziś pojawiła się większa reakcja podażowa. Jeżeli zatem strefa ta zostanie trwale odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty spadkowej, dla której realnym zasięgiem wydają się nawet okolice 1.65 USD.

LSK/BTC – Lisk

Zdecydowanie mniej interesująco prezentuje się obecna sytuacja na notowaniach pary LSK/BTC, której kurs nie respektuje poziomu, który wcześniej stanowił istotne wsparcie a po pokonaniu również opór. biorąc jednak pod uwagę trwające od kilku dni spadki, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ich kontynuacji. Realnym zasięgiem wydają się w tym przypadku okolice 35,5 tys. satoshi.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Traderzy sukcesu, którzy wykazali się wytrwałością w tej branży mają jedną wspólną cechę: spójna metodologia w połączeniu ze skuteczną strategią. Nie możesz handlować z zyskiem na dłuższą metę bez posiadania takiej strategii.

– Linda Rashke

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze