Analiza techniczna najpopularniejszych kryptowalut – 8.03.2018

571

Dobrym, czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę zaproponowanych przez Was kryptowalut. Słowem wstępu wspomnę tylko, że jeżeli liczysz, że w tym artykule znajdziesz ciekawe setupy do rozegrania, to możesz się trochę rozczarować. Okazuje się bowiem, że zdecydowana większość coinów wskazuje tendencja pro-spadkowe.

Za jeden z powodów tych spadków upatruje się wczorajsze oświadczenie amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), w którym napisano, że “Jeśli platforma oferuje obrót cyfrowymi aktywami, które są papierami wartościowymi i funkcjonuje jako “giełda”, zgodnie z federalnymi przepisami dotyczącymi papierów wartościowych, platforma musi zarejestrować się w SEC jako krajowa giełda papierów wartościowych lub być zwolniona z rejestracji”.

Zdaniem ekscentrycznego milionera oraz twórcy popularnego systemu antywirusowego, Johna McAfee, który w ostatnich latach stał się ewangelistą kryptowalut SEC boi się utraty władzy. “Kryptowaluty przerażają rządy, ponieważ ludzie, którzy ich używają nie ujawniają ile pieniędzy zarabiają dzięki bitcoinowi, co kupują, co sprzedają” – powiedział w zeszłym miesiącu w wywiadzie dla CoinGeek.

LSK/USD – Lisk

Zgodnie z moją ostatnią projekcją Lisk osunął się w okolice 15 USD, gdzie już wczoraj wieczorem pojawiła się pierwsza reakcja popytowa. Jeżeli wsparcie to po raz kolejny zostało by odrzucone, spodziewać moglibyśmy się ponownych wzrostów.

Notowania LSK/USD od TradingView

Spoglądając jednak na interwał 60-minutowy zauważymy, że abyśmy poziom ten mogli uznać za odrzucony, kurs musiałby najpierw pokonać lokalny opór w okolicy 17.50 USD. Dopóki to się nie wydarzy, obowiązywać będzie trend spadkowy i należy liczyć się z możliwością pokonania tej strefy i kontynuacją spadków nawet w okolice 10.60 USD.

Notowania LSK/USD od TradingView

XRP/USD – Ripple

Zdecydowanie pro-spadkowo wygląda obecna sytuacja na notowaniach Ripple. Mimo, że jeszcze w poniedziałek token XRP wyceniany był na ponad 1 USD, to dziś jest to już zaledwie nieco ponad 0.83 USD. Jeżeli deprecjacja będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic poziomu 0.65 USD.

Notowania XRP/USD od TradingView

Za scenariuszem tym przemawia również obecna sytuacja na interwale 4-godzinowym, gdzie zauważymy, iż w dzisiejszym doszło do re-testu i odrzucenia ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu).

Notowania XRP/USD od TradingView

BCH/USD – Bitcoin Cash

Pro-spadkowo wyglada również obecna sytuacja na notowaniach BCH. W tym przypadku rynek również w dniu wczorajszym pokonał lokalne (zielone) wsparcie. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania poziomu 900 USD.

Jeżeli poziom ten zostałby tym razem pokonany, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice 280 USD, co licząc od grudniowych maksimów oznaczałoby przecenę o ponad 93%.

Notowania BCH/USD od TradingView

NEO/USD – NEO

Bardzo podobnie wygląda również obecna sytuacja na wykresie NEO. W tym przypadku lokalne wsparcie pokonywane jest jednak dopiero w dniu dzisiejszym. W dalszym ciągu istnieje zatem szansa, że w najbliższym czasie pojawi się silna reakcja popytowa, która zaneguje te spadki. Jeżeli tak się jednak nie stanie, spodziewać moglibyśmy się osunięcia kursu nawet w okolice 80 USD.

Notowania NEO/USD od TradingView

ADA/USD – Cardano

Mało optymistycznie wygląda również obecna sytuacja techniczna na notowaniach Cardano. Podobnie jak w przypadku BCH, tu również w dniu wczorajszym rynek pokonał lokalne wsparcie znajdujące się w okolicy 0.26 USD.

Notowania ADA/USD od TradingView

Spoglądając na interwał dzienny zauważymy, że w tym przypadku potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice 0.15 USD.

Notowania ADA/USD od TradingView

XLM/USD – Stellar

Zdecydowanie bardziej optymistycznie wyglada natomiast obecna sytuacja techniczna na notowaniach Stellar. W tym przypadku kurs oscyluje w okolicy bardzo ważnego, technicznego poziomu wsparcia 0.30 USD. Oczywiście, jeżeli strefa ta zostanie pokonana, spodziewać moglibyśmy się dalszych spadków nawet w okolice 0.17 USD. Dopóki jednak kurs znajduje się powyżej, istnieją realne szanse na odbicie i powrót do wzrostów.

Notowania XLM/USD od TradingView

Byśmy mogli jednak uznać tą strefę za odrzuconą, najlepiej gdyby kurs pokonał również lokalny opór w okolicy 0.40 USD.

Notowania XLM/USD od TradingView

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Kapitał intelektualny będzie zawsze przebijać atutem kapitał finansowy.” – Paul Tudor Jones

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego

Komentarze