Analiza techniczna najpopularniejszych kryptowalut – 7.05.2018
Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dash oraz Nem.
BTC/USD – Bitcoin
Spoglądając na notowania Bitcoina zauważymy, że w tym przypadku sytuacja niemal nie zmieniła się od ubiegłego tygodnia. Co prawda rynek podjął próbę pokonania poziomu 9 550 tys. USD i mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego, to jednak w dniu wczorajszym pojawiła się reakcja podażowa, która zanegowała te wzrosty. W dniu dzisiejszym również obserwujemy przewagę podaży, co wskazywać może na ponowne odrzucenie tej strefy. Jeżeli tak by się stało, niewykluczone, że spodziewać musielibyśmy się ponownych spadków.
Spoglądając na interwał 4-godzinowy zauważymy, że najbliższy poziom wsparcia, w okolicy którego spodziewać moglibyśmy się teraz pojawienia reakcji popytowej znajduje się dopiero w okolicy 8700 USD.
BTC/JPY – Bitcoin
Zdecydowane osłabienie siły popytowej zauważalne jest również na notowaniach pary BTC/JPY, gdzie kurs oscyluje obecnie w okolicy linii lokalnej tendencji wzrostowej. Dopóki wsparcie to nie zostanie trwale pokonane, z technicznego punktu widzenia spodziewać moglibyśmy się ponownego odbicia i kontynuacji wzrostów. Jeżeli jednak strefa ta zostanie odrzucona, należałoby się przygotować nawet na nieco głębsze spadki.
ETH/USD – Ethereum
Zdecydowanie bardziej optymistycznie wygląda natomiast obecna sytuacja na ETH, gdzie zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją kurs nie tylko dotarł ale również (chwilowo) pokonał poziom 790 USD. Obecnie jednak od dwóch dni obserwujemy spadki, a na ich skutek kurs osunął się aż w okolice 710 USD.
Spoglądając na interwał 4-godzinowy zauważymy, że w okolicy tego lokalnego wsparcia pojawiła się już pierwsza, silna reakcja popytowa. Jeżeli strefa ta okaże się wystarczająco silna, by powstrzymać sprzedających, spodziewać moglibyśmy się nawet powrotu do wzrostów.
ETH/BTC – Ethereum
W okolicy lokalnego poziomu wsparcia znajdują się również obecne notowania pary ETH/BTC. W tym przypadku jest to poziom 0.0750 a w jego okolicy również pojawiła się już silna reakcja popytowa. Ponadto, w tym przypadku wsparcie to zbiega się również z linią tendencji wzrostowej. Jeżeli strefa ta zostanie odrzucona, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic 0.0895 BTC.
LTC/USD – Litecoin
Spoglądając na notowania Litecoina zauważymy, że pomimo dość dynamicznych wzrostów z ubiegłego tygodnia, kurs w dalszym ciągu nie dotarł jeszcze w okolice zakładanego przeze mnie poziomu 191 USD. Jeżeli jednak trwające od soboty spadki okażą się jedynie korektą, spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania w/w poziomu a jego trwałe pokonanie mogłoby otworzyć drogę do dalszej aprecjacji nawet w okolice 245 USD.
LTC/BTC – Litecoin
W dalszym ciągu pro-spadkowo wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach pary LTC/BTC, gdzie kurs wciąż znajduje się poniżej 0.018 BTC. Jak wspominałem już w ubiegłym tygodniu, dopóki opór ten nie zostanie trwale pokonany, z technicznego punktu widzenia spodziewać moglibyśmy się dalszych spadków i ponownego przetestowania strefy wsparcia pomiędzy 0.0140-0.01445 BTC.
DASH/USD – DASH
Dość neutralnie zaczyna wyglądać obecna sytuacja na notowaniach Dash’a, gdzie kurs od 20 kwietnia br. porusza się w trendzie horyzontalnym. Jak powtarzałem już wielokrotnie, z technicznego punktu widzenia konsolidacja jest formą korekty, z której zazwyczaj rynek wybija w kierunku zgodnym z wcześniejszym trendem. Dopóki jednak górne ograniczenie tego boxu nie zostanie trwale pokonane, ostrożny byłbym z otwieraniem pozycji długich (kupna), gdyż ewentualne pokonanie obecnie testowanego wsparcia (440 USD) mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków nawet w okolice 280 USD.
DASH/BTC – DASH
Pomimo ostatnich spadków, wciąż pro-wzorstowo wygląda obecna sytuacja na notowaniach pary DASH/BTC. Jeżeli obecna tendencja będzie kontynuowana, wkrótce spodziewać moglibyśmy się ponownego re-testu pokonanej już dwa tygodnie temu linii tendencji spadkowej. Ponadto poziom ten zbiega się tym razem również z lokalnym wsparciem, o zwiększa szanse na pojawienie się tam reakcji popytowej. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów.
XEM/USD – NEM
Notowania NEM w dalszym ciagu znajdują się wewnątrz konsolidacji, której dolne ograniczenie znajduje się w okolicy mierzenia 382% korekty Fibonacciego. Jak wspominałem już w ubiegłym tygodniu, biorąc pod uwagę, że z technicznego punktu widzenia konsolidacja jest formą korekty, bardziej prawdopodobne w tym przypadku wydaje się wybicie górą i kontynuacja wzrostów nawet w okolice 0.51 USD. Mimo to, ciężko jednoznacznie określić czas i miejsce tego wybicia. Nieuniknione więc, że nim wzrosty będą kontynuowane, najpierw kurs ponownie przetestuje okolice 0.3650 BTC.
XEM/BTC – NEM
Pro-wzrostowo wygląda również obecna sytuacja na notowaniach pary XEM/BTC, gdzie kurs również testuje obecnie dolne ograniczenie konsolidacji. Warto również zwrócić uwagę, że i w tym przypadku wsparcie to zbiega się z mierzeniam 38.2% korekty Fibonacciego.
Spoglądając jednak na interwał dzienny zauważymy, że abyśmy mogli mówić o trwałym powrocie do wzrostów nie wystarczy aby kurs wybił górą z obecnej konsolidacji. Zdecydowanie ważniejsze będzie trwałe wybicie poziomu 5000 satoshi.
Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.
“Traderzy sukcesu, którzy wykazali się wytrwałością w tej branży mają jedną wspólną cechę: spójna metodologia w połączeniu ze skuteczną strategią. Nie możesz handlować z zyskiem na dłuższą metę bez posiadania takiej strategii.” – Linda Rashke
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego
O czym wy piszecie? Jaka analiza. Większość kryptowaluty opiera się na kursie btc. Wzrost btc to wzrost innych kryptowaluty. Spadek to samo. To jest moja analiza.
Konstruktywnie proponuję zerknąć w kolejnej analizie na trochę zapomnianego DASHa.