Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 7.02.2019

1 659
Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem. 
XRP/USD – Ripple

Spoglądając na notowania Ripple zauważymy, że zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją kurs kierował się w ciągu ostatnich dni w rejony poprzednich dołków. Jeżeli zatem tendencja ta będzie kontynuowana, już wkrótce spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic 0.2850 USD. To właśnie tam znajduje się bowiem najbliższe, techniczne wsparcie, w okolicy którego mogłaby pojawić się jakaś większa reakcja popytowa.

BCH/USD – Bitcoin Cash

Pro-spadkowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Bitcoin Casha, którego kurs od dwóch tygodni oscyluje w okolicy ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Jeżeli zatem strefa ta zostanie trwale odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydają się nawet okolice 73 dolarów.

XLM/USD – Stellar

W dalszym ciągu pro-spadkowo wyglądają także notowania Stellara, którego kurs już dwa tygodnie temu wybił dołem z trwającej od grudnia ub.r. konsolidacji. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydają się nawet okolice 0.06 USD. To właśnie tam znajduje się bowiem kolejne, istotne wsparcie, w okolicy którego spodziewać moglibyśmy się pojawienia większej reakcji popytowej.

TRX/USD – TRON

Równie pesymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach TRX, którego kurs w dalszym ciągu utrzymuje się poniżej 0.028 USD. Z technicznego punktu widzenia, dopiero trwałe pokonanie tego oporu mogłoby bowiem otworzyć drogę do jakichś większych wzrostów. Jeżeli jednak w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa, mogąca doprowadzić do takiego wybicia, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownych spadków, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice 0.018 USD.

XMR/USD – Monero

Dość neutralnie wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach Monero, którego kurs najpierw nie dotarł w okolice technicznego wsparcia (28 USD) a następnie zakończył wzrosty znacznie poniżej oporu (80 USD). Fakt ten sprawia, że przetestowanie zarówno 28 USD, jak również 80 USD wydaje się obecnie równie prawdopodobne. Ciężko jednak stwierdzić, który z tych poziomów zostanie przetestowany jako pierwszy.

XVG/USD – Verge

Spoglądając na notowania Verge zauważymy, że kurs od pewnego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym. W skutek ostatnich spadków rynek ponownie dotarł w okolice dolnego ograniczenia tej konsolidacji. Gdyby strefa ta została trwale odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownych wzrostów, dla których realnym zasięgiem byłyby okolice 0.01 USD.

Póki co, nie pojawiła się tu jednak żadna reakcja popytowa sugerująca potencjalne odrzucenie tego poziomu. Jego trwałe pokonanie mogłoby natomiast otworzyć drogę do dalszej deprecjacji. Niestety, przez wzgląd, iż kurs nie był poniżej obecnej strefy od grudnia 2017 r., niezwykle ciężko wyznaczyć kolejne techniczne wsparcia, w okolicy których mogłyby pojawić się jakieś większe reakcje popytowe.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Nigdy nie działaj na podstawie myślenia życzeniowego. Działanie bez sprawdzenia faktów sprawi, że zostaniesz zmieciony wraz z tłumem.

– Jim Rogers

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze