Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 7.01.2019

Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, IOTA oraz Lisk. 
BTC/USD – Bitcoin

Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, że w skutek wczorajszych wzrostów rynek pokonał lokalny opór w okolicy 3925 dolarów. Fakt ten sprawia, że przynajmniej z technicznego punktu widzenia, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się dalszej aprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydaje się kolejny opór w wysokości 4350 USD. Niewykluczone jednak, że nim do tego dojdzie, wpierw pojawi się korekta spadkowa, w skutek której rynek przetestuje od góry ostatnio pokonany opór (teraz wsparcie).

BTC/JPY – Bitcoin

Niemal identycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary BTC/JPY. W tym przypadku jeżeli wzrosty będą kontynuowane, kurs mógłby sięgnąć okolic 495 tys. JPY. Warto przy tym jednak zwrócić uwagę, że nawet jeżeli tak się stanie, to w dalszym ciągu nie zmieni to ogólnego nastawienia rynku. Wspomniane opory są bowiem jedynie górnymi ograniczeniami trwających od dłuższego czasu konsolidacji i dopóki nie zostaną one trwale pokonany, próżno spodziewać się większego odbicia czy nawet powrotu do wzrostów.

ETH/USD – Ethereum

Coraz bardziej pro spadkowo zaczyna wyglądać natomiast obecna sytuacja na notowaniach Ethereum. Dostrzec tam możemy bowiem, że w skutek trwających od połowy grudnia ub.r. wzrostów kurs dotarł w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu), gdzie pojawiła się już pierwsza reakcja podażowa. Potencjalne odrzucenie tego poziomu wspiera także fakt, iż zbiega się on z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z wcześniejszych spadków. Niewykluczone więc, że w najbliższym czasie pojawi się tu kolejny impuls spadkowy, w skutek którego kurs Ethereum mógłby osunąć się nawet w okolice 83 dolarów.

ETH/BTC – Ethereum

Nieco inaczej wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach pary ETH/BTC, gdzie w skutek ostatnich wzrostów rynek pokonał jeden lokalny opór. Mimo, że w chwili obecnej obserwujemy jego re-test, to w dalszym ciągu nie pojawiła się tu jednak jeszcze żadna reakcja popytowa sygnalizująca jego odrzucenie. Jeżeli zatem kurs osunie się poniżej, dojść mogłoby do zanegowania wcześniejszych wzrostów, co (przynajmniej z technicznego punktu widzenia) otworzyłoby drogę do dalszych spadków.

LTC/USD – Litecoin

Nieco bardziej optymistycznie wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach Litcoina, którego kurs wybił wczoraj powyżej 35 dolarów. Fakt ten sprawia, że przynajmniej z technicznego punktu widzenia, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się dalszej aprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice 48 dolarów. Niewykluczone jednak, że nim do tego dojdzie, wpierw pojawi się korekta spadkowa, w skutek której rynek przetestuje od góry ostatnio pokonany opór (teraz wsparcie).

LTC/BTC – Litecoin

Zdecydowanie mniej optymistycznie wyglądają jednak notowania pary LTC/BTC, gdzie zgodnie z moją ostatnią projekcją kurs dotarł w okolice 0.01 BTC. Tam też pojawiła się już pierwsza reakcja podażowa i jeżeli tylko opór ten zostanie trwale odrzucony, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty spadkowej.

IOT/USD – IOTA

Możliwych spadków spodziewać moglibyśmy się także na notowaniach IOT’y, gdzie podobnie jak Ethereum kurs oscyluje obecnie w okolicy technicznego oporu. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, kurs mógłby osunąć się w okolice 0.3150 bądź nawet 0.21 USD.

IOT/BTC – IOTA

Spoglądając na notowania pary IOT/BTC dostrzeżemy, że pomimo, iż w skutek ostatnich wzrostów kurs nie dotarł w okolice żadnego technicznego oporu, to od kilku dni ponownie obserwujemy spadki. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) w okolicy 8 tys. satoshi.

LSK/USD – Lisk

Spoglądając na notowania Liska zauważymy, że kurs w dalszym ciągu nie ma wystarczająco siły bo pokonać lokalny opór w okolicy 1.65 USD. Mimo to, dostrzec można tu potencjalnie tworzącą się formację odwróconej głowy z ramionami. By układ ten mógł jednak zostać potwierdzony, rynek musiałby ostatecznie pokonać w/w opór, który stanowi w tym przypadku linię szyi. Gdyby tak się stało, spodziewać moglibyśmy się wzrostów, dla których realnym zasięgiem wydają się nawet okolice 2.60 USD.

LSK/BTC – Lisk

W dalszym ciągu pro-spadkowo wyglądają za to notowania pary LSK/BTC, gdzie od dłuższego czasu kurs porusza się w konsolidacji utrzymując się w dalszym ciągu poniżej ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Warto zwrócić uwagę, iż poziom ten pozostawał niepokonany od maja 2017 roku. Jeżeli zatem tendencja spadkowa będzie kontynuowana, rynek mógłby dotrzeć nawet w okolice 0.0002 BTC.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Wiedz co posiadasz i wiedz dlaczego to posiadasz.

– Peter Lynch

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze