Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 5.11.2018

2 413
Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, IOTA oraz Lisk. 
BTC/USD – Bitcoin

Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, że pomimo spadków sprzed tygodnia, ostatnie dni i tak należały do kupujących. Niestety, aprecjacja ta nie była zbyt dynamiczna, w efekcie czego kurs w dalszym ciągu oscyluje w okolice 6500 USD i póki co niewiele wskazuje, żeby w najbliższym czasie miało się to zmienić.

Dopóki nie wybijemy powyżej 6800 USD, z technicznego punktu widzenia obowiązywać będzie trend spadkowy i to właśnie dalsza deprecjacja wydaje się tu bardziej prawdopodobna. Za potencjalnymi spadkami przemawiać może także fakt, iż górne ograniczenie tej konsolidacji zbiega się precyzyjnie z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego.

BTC/JPY – Bitcoin

W dalszym ciagu pro-spadkowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary BTC/JPY, gdzie w ostatnim czasie rynek wybił powyżej linii trendu spadkowego. Biorąc jednak pod uwagę, że nie nastąpiło to w skutek silnego impulsu wzrostowego, lecz przedłużającej się konsolidacji, z technicznego punktu widzenia niewiele się tu zmieniło. Fakt ten sprawia, że jeżeli tylko testowany obecnie opór zostanie odrzucony, spodziewać moglibyśmy się ponownych spadków.

ETH/USD – Ethereum

W dalszym ciagu pro-spadkowo wygląda również obecna sytuacja na notowaniach Ethereum, którego kurs od pewnego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym. Biorąc pod uwagę, iż z technicznego punktu widzenia konsolidacja jest formą korekty, w tym konkretnym przypadku coraz bardziej prawdopodobna wydaje się możliwa kontynuacja spadków, dla których realnym zasięgiem okazują się okolice 150 USD. Dopiero odrzucenie tego wsparcia mogłoby sygnalizować potencjalną zmianę nastawienia rynku.

ETH/BTC – Ethereum

Bardzo podobnie wyglądają notowania pary ETH/BTC, której kurs od 11 sierpnia br. znajduje się poniżej technicznego wsparcia (teraz oporu) 0.05 BTC. Fakt ten sprawia, że (przynajmniej z technicznego punktu widzenia) w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem okazują się okolice 0.024 BTC. By tak się jednak mogło stać, na rynku musiałaby pojawić się jakaś większa zmienność a tej przynajmniej od kilkunastu dni nie widać.

LTC/USD – Litecoin

Spoglądając na notowania Litecoina zauważymy, że w ciagu ostatnich dni kurs poruszał się spokojnie na północ. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic 57 USD. Jeżeli jednak opór ten zostanie znów odrzucony i kurs utrzyma się poniżej, należałoby się przygotować nawet na kolejny impuls spadkowy.

LTC/BTC – Litecoin

W dalszym ciagu pro-spadkowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary LTC/BTC. Niewykluczone jednak, że w pierwszej kolejności dojdzie do pogłębienia trwającej od kilku dni korekty wzrostowej. Dopóki jednak kurs znajduje się poniżej 0.01 USD, pozostajemy w trendzie spadkowym i wszelkie wzrosty należałoby rozpatrywać jedynie jako korekty. Za scenariuszem pro-spadkowym przemawiać może także faki, iż kurs od trzech miesięcy porusza się w trendzie horyzontalnym, który jak wspominałem już wcześniej, sam w sobie jest swego rodzaju korektą.

IOT/USD – IOTA

Analizując obecną sytuację na notowaniach IOT’y zauważymy, że kurs od pewnego czasu porusza się w dość szerokiej konsolidacji. Biorąc jednak pod uwagę, iż jest ona następstwem wcześniejszych spadków, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się możliwe przetestowanie okolic 0.33 USD. To właśnie tam znajduje się bowiem niezwykle istotne wsparcie, powyżej którego rynek znajduje się już od sierpnia 2017 roku.

IOT/BTC – IOTA

Pro-spadkowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary IOT/BTC, gdzie od kilku tygodni kurs porusza się w dość wąskiej konsolidacji. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się jeszcze niewielkiej kontynuacji trwających od kilku dni wzrostów, w skutek czego mogłoby dojść do ponownego przetestowania górnego ograniczenia tego boxu. Jeżeli jednak opór ten zostanie odrzucony, należałoby się przygotować na kolejny impuls spadkowy. Gdyby tak się stało, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji spadków, dla których realnym zasięgiem okazują się nawet okolice ubiegłorocznych minimów.

LSK/USD – Lisk

Spoglądając na notowania Lisk’a zauważymy, że w ostatnim czasie doszło do re-testu i odrzucenia ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) w okolicy 3.10 USD. Jeżeli zatem trwające od tego czasu spadki będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic 2.59 USD.

Patrząc jednak nieco szerzej, warto zwrócić uwagę, że jeżeli tylko wsparcie to tym razem zostanie pokonane, wówczas potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice 1.30 USD.

LSK/BTC – Lisk

W okolicy zdecydowanie ważniejszego wsparcia znajdują się natomiast notowania pary LSK/BTC. Warto zwrócić uwagę, iż poziom ten pozostaje niepokonany od maja 2017 roku. Mimo to, póki co w jego okolicy nie pojawiła się jednak jeszcze żadna większa reakcja popytowa sygnalizująca jego możliwe odrzucenie. Gdyby zatem kurs osunął się poniżej i strefa ta zostałaby trwale pokonana, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice 0.0002 BTC.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Potrzeba ciągłego podejmowania decyzji niezależnie od warunków jest odpowiedzialna za wiele porażek na Wall Street, również wśród profesjonalistów, którzy pragną zarabiać pieniądze każdego dnia, jakby pracowali na zwyczajnym etacie”

– Jesse Lauriston Livermore

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze