Analiza techniczna najpopularniejszych kryptowalut – 4.06.2018

2 148

Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dash oraz Nem.

BTC/USD – Bitcoin

Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, że zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją kurs osunął się w okolice dolnego ograniczenia formacji trójkąta, gdzie pojawiła się dość silna reakcja popytowa. Póki co ciężko jednak jednoznacznie stwierdzić czy wsparcie to zostało trwale odrzucone. W dniu dzisiejszym ponownie obserwujemy bowiem przewagę sprzedających. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania w/w poziomu. Jego trwałe pokonanie mogłoby natomiast otworzyć drogę do dalszej deprecjacji w okolice 6500 USD bądź nawet 5 tys. USD.

BTC/JPY – Bitcoin

Bardzo podobnie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary BTC/JPY, gdzie w najbliższym czasie również mogłoby dojść do ponownego przetestowania dolnego ograniczenia trójkąta. W tym przypadku pokonanie tego wsparcia mogłoby natomiast otworzyć drogę do dalszej deprecjacji w okolice 700 tys. JPY.

ETH/USD – Ethereum

Niezwykle interesująco zaczyna wygląda obecna sytuacja na notowaniach Ethereum, gdzie na skutek ostatnich wzrostów kurs ponownie znalazł się powyżej 575 USD. Mimo to, przez dzisiejszą deprecjację ponownie znaleźliśmy się w okolicy tego wsparcia. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów. Jeżeli jednak poziom ten ponownie zostanie pokonany, wówczas należałoby sie przygotować nawet na możliwe ponowne przetestowania okolic 390 USD.

ETH/BTC – Ethereum

Zdecydowanie mniej optymistycznie wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach pary ETH/BTC, gdzie kurs w dalszym ciągu znajduje się poniżej mierzenia 50% korekty Fibonacciego i 0.09 BTC. Z technicznego punktu widzenia, dopóki kurs nie wybije powyżej tej strefy, obecne wzrosty uznać moglibyśmy jako korektę i należałoby wziąć pod uwagę możliwą dalszą deprecjacją, dla której dwa najbliższe, istotne poziomy wsparcia znajdują się dopiero w okolicy 0.05 i dalej 0.02 BTC

LTC/USD – Litecoin

Coraz bardziej optymistycznie zaczyna natomiast wyglądać obecna sytuacja na notowaniach Litecoina, gdzie na skutek ostatnich spadków kurs osunął się aż w okolice 110 USD. Tam też już w ubiegłym tygodniu pojawiła się reakcja popytowa. Spoglądając na poniższy screen zauważymy, że jest to niezwykle istotna strefa wsparcia, która od początku roku pozostaje niepokonana. Trwałe odrzucenie tego poziomu mogłoby otworzyć drogę do kolejnych wzrostów. Jeżeli jednak tym razem poziom ten zostanie pokonany, wówczas należałoby się przygotować nawet na spadki w okolice 35 USD.

LTC/BTC – Litecoin

W dalszym ciągu pro-spadkowo wygląda obecna sytuacja na notowaniach pary LTC/BTC, gdzie kurs od dłuższego czasu oscyluje w okolicy lokalnego poziomu wsparcia. Biorąc pod uwagę, że z technicznego punktu widzenia konsolidacja jest formą korekty, bardziej prawdopodobne wydaje się w tym przypadku pokonanie tego poziomu co otworzyłoby możliwość do ponownego przetestowania okolic 0.0140.

DASH/USD – DASH

Spoglądając na notowania Dasha zauważymy, że zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją na skutek ostatnich spadków kurs osunął się w okolice 280 USD, gdzie pojawiła się reakcja popytowa. Podobnie jak w przypadku większości coinów, dzisiejsza sesja znów należy jednak do podaży, w związku z czym, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania tego wsparcia. Jak wspominałem już ostatnio, trwałe odrzucenie tego poziomu mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów. Jeżeli jednak poziom ten zostanie pokonany, wówczas spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic poziomu 220 USD.

DASH/BTC – DASH

Równie mało optymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary DASH/BTC, gdzie od kilku dni kurs oscyluje poniżej ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Pomimo, iż w dniu wczorajszym kupujący podjęli próbę ponownego wybicia powyżej tego poziomu, to dziś wzrosty te zostały zanegowane. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, z technicznego punktu widzenia spodziewać moglibyśmy się, że potencjalne spadki dotrą aż do 0.0368 BTC.

XEM/USD – NEM

Spoglądając na notowania NEM zauważymy, że w tym przypadku sytuacja nie zmieniła sięzbytnio od ubiegłego tygodnia. Kurs w dalszym ciagu porusza się w trendzie horyzontalnym. Biorąc pod uwagę, że ostatnio rynek odrzucił górne ograniczenie tej konsolidacji, jeżeli tylko spadki będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania dolnego ograniczenia tej formacji tj. poziomu 0.20 USD. Dopiero odrzucenie tego wsparcia mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów.

Jeżeli jednak strefa ta zostanie pokonana, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice 0.10 USD.

XEM/BTC – NEM

Bardzo podobnie wygląda obecna sytuacja na notowaniach pary XEM/BTC, gdzie kurs w dalszym ciągu porusza się w trendzie horyzontalnym. Biorąc pod uwagę, że z technicznego punktu widzenia konsolidacja jest formą korekty, pokonanie 3000 satoshi mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków nawet w okolice grudniowych minimów.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

 “Inwestowanie jest jak poker. Należy grać tylko wtedy gdy ma się dobre karty i wychodzić z gry gdy są one słabe, tracąc swoją stawkę.” – Gary Biefeld

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze