Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 4.04.2019

1 188
Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem. 
XRP/USD – Ripple

Spoglądając na notowania Ripple zauważymy, że wskutek ostatnich, niezwykle dynamicznych wzrostów rynek pokonał dwa techniczne opory w okolicy 0.3210 USD oraz 0.3360 USD i dotarł aż w rejon 0.3730 USD, gdzie wczoraj pojawiła się większa reakcja podażowa. W chwili obecnej obserwujemy re-test ostatnio pokonanego oporu. Biorąc jednak pod uwagę, że w dalszym ciągu nie pojawiła się tu żadna większa reakcja popytowa mogąca sygnalizować jego odrzucenie, niewykluczone, że poziom ten zostanie pokonany. Gdyby tak się stało, kurs Ripple mógłby osunąć się nawet w okolice 0.3210 USD.

BCH/USD – Bitcoin Cash

Spoglądając na notowania Bitcoin Cash’a zauważymy, że wskutek trwających od wtorku, dynamicznych wzrostów rynek nie tylko wybił górą z kanału wzrostowego, lecz również pokonał kolejny techniczny opór w wysokości 225 USD i dotarł w okolice 303 USD. O poziomie tym wspominałem w moich analizach już wielokrotnie. Jest to bowiem strefa, która już we wrześniu i październiku 2017 roku stanowiła istotne wsparcie. Mimo, że poziom ten pokonany został już 19 listopada 2018 r., to dopiero wczoraj doszło do jego re-testu.

Biorąc pod uwagę dzisiejszą reakcję podażową, niewykluczone, że opór ten zostanie odrzucony. Gdyby tak się stało, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty spadkowej, dla której realnym zasięgiem wydają się przynajmniej okolice 225 USD.

XLM/USD – Stellar

Spoglądając na notowania Stellar’a zauważymy, że zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją kurs odrzucił testowane wówczas wsparcie i dotarł w rejon 0.14 USD, gdzie już wczoraj pojawiła się dość znaczna reakcja podażowa. W chwili obecnej obserwujemy re-test ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia). Biorąc jednak pod uwagę, że w dalszym ciągu nie pojawiła się tu większa reakcja popytowa mogąca sygnalizować jego odrzucenie, niewykluczone, że poziom ten zostanie pokonany. Gdyby tak się stało, kurs Stellara mógłby osunąć się nawet w okolice 0.1125 USD.

TRX/USD – TRON

Bez większych zmian wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach TRX, którego kurs w dalszym ciągu utrzymuje się poniżej 0.028 USD. Z technicznego punktu widzenia, dopiero trwałe pokonanie tego oporu mogłoby bowiem otworzyć drogę do jakichś większych wzrostów. Biorąc jednak pod uwagę wczorajszą reakcję podażową, coraz bardziej prawdopodobna wydaje się odrzucenie tego oporu, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków.

XMR/USD – Monero

Spoglądając na notowania Monero zauważymy, że wskutek ostatnich wzrostów rynek wybił górą z trwającej od dłuższego czasu formacji trójkąta prostokątnego. Niestety, mimo, iż wzrosty te nie dotarły w okolice kolejnego oporu (80 USD), to wczoraj pojawiła się już pierwsza reakcja podażowa. Dziś również obserwujemy zdecydowaną przewagę podaży i jeżeli tylko tendencja spadkowa będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu okolic 57 USD. Trwałe odrzucenie tego wsparcia mogłoby natomiast otworzyć drogę do ponownych wzrostów.

XVG/USD – Verge

Spoglądając na notowania Verge zauważymy, że wskutek ostatnich wzrostów rynek wybił górą z trwającego od dłuższego czasu kanału wzrostowego i dotarł aż w okolice 0.01 USD, gdzie już wczoraj pojawiła się pierwsza reakcja podażowa. Niewykluczone wiec, że w najbliższym czasie pojawi się tu jakaś korekta spadkowa. Gdyby tak się stało, kurs Verge mógłby osunąć się w okolice górnego ograniczenia wcześniejszego kanału bądź nawet do 0.0077 i mierzenia 61.8% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu wzrostowego.

REP/USD – Augur

Pomimo ostatnich wzrostów, wciąż nie zmieniło się ogólne nastawienie rynku na notowaniach Augur, którego kurs w dalszym ciągu utrzymuje się poniżej 22 USD. Z technicznego punktu widzenia, dopiero trwałe pokonanie tego oporu mogłoby bowiem otworzyć drogę do jakichś większych wzrostów. Biorąc jednak pod uwagę wczorajszą reakcję podażową, coraz bardziej prawdopodobna wydaje się odrzucenie tego oporu, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków bądź przynajmniej pojawienia się niewielkiej korekty.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Czasami twoja najlepsza inwestycje to ta, do której nie doszło.

– Donald Trump

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze