Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 4.03.2019

1 788
Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, IOTA oraz Lisk. 
BTC/USD – Bitcoin

Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, że w skutek dzisiejszych spadków kurs wybił dołem z trwającej od tygodnia konsolidacji. Fakt ten sprawia, że w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice 3500 dolarów. Dopiero tam znajduje się bowiem kolejne, istotne wsparcie, w okolicy którego mogłaby pojawić się jakaś większa reakcja popytowa.

BTC/JPY – Bitcoin

Dość podobnie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary BTC/JPY. W tym przypadku rynek nie wybił jednak jeszcze dołem z trwającej od tygodnia konsolidacji. Nie zmienia to jednak faktu, że – przynajmniej z technicznego punktu widzenia – niedawne wzrosty zdecydowanie bardziej przypominały korektę, po zakończeniu której spodziewać moglibyśmy się kolejnego impulsu spadkowego. Jeżeli zatem obecnie testowane wsparcie zostanie trwale pokonane, kurs mógłby osunąć się w rejon 398 500 JPY.

ETH/USD – Ethereum

Niezwykle interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Ethereum, którego kurs osunął się w okolice istotnego wsparcia zbiegającego się z mierzeniem 61.8% korekty Fibonacciego z wcześniejszych wzrostów. Jeżeli tylko strefa ta zostanie odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się powstania korekty wzrostowej, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) w wysokości 135 USD. Biorąc jednak pod uwagę, że poziom ten zbiega się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu spadkowego niewykluczone, że w jego okolicy pojawi się reakcja podażowa i rynek wróci do spadków.

Scenariusz alternatywny, jaki w tym wypadku należałoby mieć zakłada natomiast natychmiastowe pokonanie obecnie testowanego wsparcia, co – przynajmniej z technicznego punktu widzenia – mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków w rejon 116 dolarów.

ETH/BTC – Ethereum

Coraz bardziej pro-spadkowo wygląda także obecny układ na notowaniach pary ETH/BTC, której kurs pokonał już lokalne wsparcie. Jeżeli zatem w najbliższym czasie nie pojawi się reakcja popytowa mogąca zanegować te spadki, spodziewać moglibyśmy się ich kontynuacji. Realnym zasięgiem wydają się tu nawet okolice 0.0316 BTC.

LTC/USD – Litecoin

Spoglądając na notowania Litecoina zauważymy, że w skutek ubiegłotygodniowych wzrostów rynek dotarł w okolice najbliższego, technicznego oporu (48.30 USD), gdzie już wczoraj pojawiła się pierwsza reakcja podażowa. Dziś spadki są kontynuowane i coraz więcej wskazuje na to, że w najbliższym czasie tendencja ta nie ulegnie zmianie. Jeżeli Litecoin dalej będzie się osłabiał, kurs mógłby ostatecznie osunąć się nawet w rejon 40 dolarów.

LTC/BTC – Litecoin

W dalszym ciągu pro-spadkowo prezentuje się także obecna sytuacja na notowaniach pary LTC/BTC. W skutek niedawnych wzrostów doszło tu bowiem do pokonania dość istotnej strefy oporu, która w dalszym ciągu nie została jeszcze przetestowana od góry (jako wsparcie). Biorąc pod uwagę, że poziom ten zbiega się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego, w jego okolicy spodziewać moglibyśmy się pojawienia większej reakcji popytowej i to właśnie dopiero re-test i trwałe odrzucenie tego wsparcie mogłoby otworzyć drogę do większych wzrostów.

IOT/USD – IOTA

Spoglądając na notowania IOTA zauważymy, że w skutek niedawnych wzrostów kurs dotarł jedynie w okolice 0.32 USD, gdzie już 24 lutego br. pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli zatem spadki będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania rejonu 0.2450 USD bądź nawet 021 USD.

IOT/BTC – IOTA

Pro-spadkowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary IOT/BTC, której kurs zgodnie z moją wcześniejszą projekcją dotarł w rejon ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Tam też pojawiła się reakcja podażowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie tej strefy. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem dalszych spadków, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice grudniowych dołków.

LSK/USD – Lisk

Spoglądając na notowania Liska zauważymy, że kurs od pewnego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym. W chwili obecnej obserwujemy test lokalnego oporu, w okolicy którego już kilkukrotnie pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji.

LSK/BTC – Lisk

Równie mało optymistycznie prezentuje się także obecna sytuacja na notowaniach pary LSK/BTC, której kurs zanegował już niedawne wybicie lokalnego oporu. W chwili obecnej rynek po raz kolejny testuje ten poziom od dołu. Jeżeli w jego okolicy ponownie pojawi się reakcja podażowa, spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji dla której realnym zasięgiem wydają się nawet okolice 0.0002 BTC.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Wielu inwestorów popełnia błąd kupując szczyty i sprzedając dołki, podczas gdy dokładnie odwrotna strategia jest prawidłowa, aby zwyciężać w perspektywie długoterminowej.

– John Paulson

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze