Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 4.02.2019

1 042
Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, IOTA oraz Lisk. 
BTC/USD – Bitcoin

Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, że już od tygodnia kurs porusza się w trendzie horyzontalnym. Uwzględniając, że górne ograniczenie tej konsolidacji stanowi ostatnio pokonane wsparcie (teraz opór) i mierzenie 50% korekty Fibonacciego oraz uwzględniając, że z technicznego punktu widzenia jest to jedynie kolejna korekta w trendzie spadkowym, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice 3135 USD bądź nawet 3000 USD.

BTC/JPY – Bitcoin

Równie mało optymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary BTC/JPY, której kurs porusza się w kanale wzrostowym. Biorąc pod uwagę niewielką dynamikę tego ruchu oraz uwzględniając, że w skutek tej aprecjacji rynek dotarł już w okolice 380 tys. JPY, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się możliwe wybicie dołem. Gdyby tak się stało, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania rejonu 355 tys. JPY.

ETH/USD – Ethereum

Dość podobnie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Ethereum, którego kurs znajduje się obecnie w okolicy dolnego ograniczenia trwającego od tygodnia kanału wzrostowego. Jeżeli tylko wsparcie to zostałoby trwale pokonane, spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice 100 USD bądź nawet 83 USD.

ETH/BTC – Ethereum

Pro-spadkowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary ETH/BTC, której kurs znajduje się obecnie w okolicy ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Warto także zwrócić uwagę, iż w skutek trwającego od tygodnia trendu horyzontalnego doszło tu do powstania formacji trójkąta prostokątnego. Jeżeli zatem w najbliższym czasie kurs osunąłby się poniżej testowanego obecnie, dolnego ograniczenia tej formacji, spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice 0.0293 BTC. Jeżeli i ten poziom zastałby pokonany, wówczas spodziewać można by się nawet dalszej deprecjacji w okolice 0.025 BTC.

LTC/USD – Litecoin

Spoglądając na notowania Litecoina zauważymy, że kurs od pewnego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym. Biorąc jednak pod uwagę, iż z technicznego punktu widzenia konsolidacja jest jedynie formą korekty, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się tu możliwe wybicie dołem. To z kolei mogłoby otworzyć drogę do jeszcze większych spadków, dla których kolejnych wsparciem są okolice 27.50 USD bądź nawet 21 USD. By scenariusz ten mógł się jednak zrealizować, rynek musiałby najpierw odrzucić obecnie testowany opór będący górnym ograniczeniem tego boxu.

LTC/BTC – Litecoin

W okolicy istotnej strefy oporu znajdują się także notowania pary LTC/BTC. Biorąc pod uwagę, że rynek znajduje się poniżej tego poziomu od sierpnia ub.r. a w przeszłości za każdym razem w jego okolicy pojawiała się jakaś większa reakcja i tym razem spodziewać moglibyśmy się uaktywnienia podaży. Gdyby tak się stało i opór ten ostatecznie zostałby odrzucony, kurs mógłby osunąć się w okolice 0.0085 BTC.

IOT/USD – IOTA

Zdecydowanie pro-spadkowo wygląda również obecna sytuacja na notowaniach IOTA, której kurs na przestrzeni minionego tygodnia poruszał się w dość wąskiej konsolidacji. Biorąc jednak pod uwagę, że jest to forma korekty, z technicznego punktu widzenia coraz bardziej prawdopodobna wydaje się dalsza deprecjacja. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem ponownego przetestowania rejonu 0.21 USD. To właśnie tam znajduje się kolejne wsparcie, w okolicy którego mogłaby pojawić się jakaś większa reakcja popytowa.

IOT/BTC – IOTA

Równie mało optymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary IOT/BTC, której kurs pokonał w ostatnim czasie dość istotne wsparcie. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem dalszych spadków, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice grudniowych minimów.

LSK/USD – Lisk

Spoglądając na notowania Liska zauważymy, że kurs od pewnego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym. W chwili obecnej obserwujemy test dolnego ograniczenia tej konsolidacji. Biorąc jednak pod uwagę, że póki co nie pojawiła się tu żadna większa reakcja popytowa mogąca sygnalizować potencjalne odrzucenie tego wsparcia, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się jego możliwe pokonanie. Gdyby tak się stało, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji.

LSK/BTC – Lisk

Zdecydowanie pro-spadkowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary LSK/BTC. W tym przypadku kurs wybił już jednak dołem z niedawnej konsolidacji i w chwili obecnej obserwujemy re-test jej dolnego ograniczenia. Jeżeli opór ten zostanie trwale odrzucony spodziewać moglibyśmy się dalszych spadków nawet w okolice 0.0002 BTC.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Zwiększ stawkę gdy jesteś pewny siebie i skaluj w dół swoje pozycje, gdy brakuje Ci przekonania.

– George Soros

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze