Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 31.05.2018
Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem.
LSK/USD – Lisk
Spoglądając na notowania Lisk’a zauważymy, że zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją, ostatnie dni upłynęły pod znakiem spadków. Biorąc pod uwagę, że kurs znajduje się poniżej 10 USD, w najbliższym czasie spodziewałbym się dalszej deprecjacji i ponownego przetestowania wspominanego już przeze mnie poziomu 6.65 USD.
LSK/BTC – Lisk
Równie mało optymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary LTC/BTC, gdzie na skutek ostatnich spadków kurs znalazł się poniżej lokalnego poziomu wsparcia 0.0012. Z technicznego punktu widzenia, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem dalszej deprecjacji i ponownego przetestowania okolic poziomu 0.0010. Jeżeli wsparcie to również zostałoby pokonane, wówczas należałoby się przygotować na możliwą, znacznie większą deprecjację.
POWR/USD – Power Ledger
Dość podobnie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Power Ledger, gdzie również na skutek ostatnich spadków kurs pokonał lokalne wsparcie. Jeżeli trwające od wtorku wzrosty będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu tego poziomu. Jeżeli jednak strefa ta zostanie odrzucona, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice 0.24 USD.
BCH/USD – Bitcoin Cash
Zdecydowanie bardziej optymistycznie zaczyna natomiast wyglądać obecna sytuacja na notowaniach Bitcoin Cash, gdzie na skutek ostatnich spadków kurs osunął się aż w okolice 890 USD. Spoglądając na poniższy screen zauważymy, że jest to niezwykle istotna strefa, która w przeszłości służyła zarówno jako poziom wsparcia, jak również oporu. Jeżeli i tym razem poziom ten zostanie odrzucony, spodziewać moglibyśmy się ponownych wzrostów.
BCH/BTC – Bitcoin Cash
W okolicy dość istotnego technicznego poziomu wsparcia znajduje się także kurs pary BCH/BTC. Warto także zwrócić uwagę, że w tym przypadku poziom ten znajduje się w okolicy mierzenia 61.8% korety Fibonacciego z wcześniejszego ruchu wzrostowego. Jeżeli tylko strefa ta zostanie odrzucone, spodziewać moglibyśmy się ponownych wzrostów.
XLM/USD – Stellar
Coraz bardziej interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Stellara, gdzie kurs testuje obecnie ostatnio pokonane, dość istotne wsparcie (teraz opór). Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków w okolice 0.17 USD. Jeżeli jednak poziom ten zostanie pokonany, wówczas potencjalne wzrosty mogłyby dotrzeć nawet w okolice 0.47 USD.
XMR/USD – Monero
Równie interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Monero, gdzie kurs od kilku dni oscyluje w okolicy niezwykle istotnej strefy wsparcia. Warto zwrócić uwagę, że poziom ten od dłuższego czasu pozostaje niepokonany. Jeżeli jednak tym razem sprzedającym wystarczy sił, by „spuścić” kurs poniżej 150 USD, wówczas spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji, dla której kolejnym, istotnym poziomem wsparcia okazują się dopiero okolice 62 USD.
IOT/USD – IOTA
Coraz bardziej optymistycznie zaczyna za to wyglądać IOTA, ktróa od trzech dni dynamicznie zyskuje na wartości. Na skutek tych wzrostów kurs pokonał już dwa lokalne poziomy oporu i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic 2.20 USD bądź nawet 2.60 USD.
Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.
”Umieść swojego stop lossa tak, że jeśli zostanie osiągnięty, racjonalnie wskaże, iż transakcja była błędna. Nie umieszczaj go w punkcie zależącym tylko od kwoty jaką jesteś skłonny zaryzykować.” – Bruce Kovner
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego