Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 31.01.2019

1 290
Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem. 
XRP/USD – Ripple

Spoglądając na notowania Ripple zauważymy, że zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją kurs wybył dołem z ówczesnej konsolidacji i dotarł w okolice poziomu 0.2850 USD. Tam też pojawiła się niezwykle silna reakcja popytowa, w skutek której rynek ponownie przetestował rejon 0.3430 USD. W chwili obecnej XRP wyceniany jest natomiast znów poniżej 0.3180, co z technicznego punktu widzenia mogłoby przemawiać za jego dalszą deprecjacją, dla której realnym zasięgiem po raz kolejny wydają się okolice 0.2850.

BCH/USD – Bitcoin Cash

Pro-spadkowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Bitcoin Casha, którego kurs również wybił dołem z konsolidacji. Dziś doszło już do przetestowania dolnego ograniczenia tego boxu a w jego okolicy pojawiła się reakcja podażowa. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydają się nawet okolice 73 dolarów.

XLM/USD – Stellar

W dalszym ciągu pro-spadkowo wyglądają także notowania Stellara, którego kurs – zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją – wybił dołem z trwającej od grudnia ub.r. konsolidacji. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydają się nawet okolice 0.06 USD. To właśnie tam znajduje się bowiem kolejne, istotne wsparcie, w okolicy którego spodziewać moglibyśmy się pojawienia większej reakcji popytowej.

TRX/USD – TRON

Równie pesymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach TRX, którego kurs w dalszym ciągu utrzymuje się poniżej 0.028 USD. Z technicznego punktu widzenia, dopiero trwałe pokonanie tego oporu mogłoby bowiem otworzyć drogę do jakichś większych wzrostów. Jeżeli jednak w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa, mogąca doprowadzić do takiego wybicia, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownych spadków, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice 0.018 USD.

XMR/USD – Monero

Dość neutralnie wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach Monero, którego kurs najpierw nie dotarł w okolice technicznego wsparcia (28 USD) a następnie zakończył wzrosty znacznie poniżej oporu (80 USD). Fakt ten sprawia, że przetestowanie zarówno 28 USD, jak również 80 USD wydaje się obecnie równie prawdopodobne. Ciężko jednak stwierdzić, który z tych poziomów zostanie przetestowany jako pierwszy.

XVG/USD – Verge

Spoglądając na notowania Verge zauważymy, że kurs od pewnego czasu oscyluje poniżej ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Biorąc pod uwagę obecnie panujący trend spadkowy oraz silną korelację całego rynku, póki co niewiele wskazuje, aby w najbliższym czasie miało się tu pojawić jakieś odbicie. Fakt ten sprawia, że spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji. Niestety, przez wzgląd, iż kurs nie był poniżej obecnej strefy od grudnia 2017 r., niezwykle ciężko wyznaczyć kolejne techniczne wsparcia, w okolicy których mogłyby pojawić się jakieś większe reakcje popytowe.

XEM/USD – NEM

Pro-spadkowo wyglądają również notowania NEM, którego kurs zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją odrzucił testowany wówczas opór. pokonał niedawno kolejne techniczne wsparcia. W chwili obecnej obserwujemy re-test tego poziomu. Biorąc jednak pod uwagę reakcje podażowe, które już się tu pojawiły, spodziewać moglibyśmy się nawet odrzucenia tej strefy. Gdyby tak się stało, kurs mógłby osunąć się jeszcze niżej. Niestety, przez wzgląd, iż kurs nie był poniżej obecnej strefy od kwietnia 2017 r., niezwykle ciężko wyznaczyć kolejne techniczne wsparcia, w okolicy których mogłyby pojawić się jakieś większe reakcje popytowe.

DASH/USD – Dash

Równie mało optymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Dash’a, którego kurs również zdaje się odrzucać ostatnio pokonane wsparcie (teraz opór). Jeżeli tak się stanie, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice 57 dolarów.

ZEC/USD – Zcash

Spoglądając na notowania Zcash’a zauważymy iż kurs w ostatnim czasie porusza się w trendzie horyzontalnym. Biorąc pod uwagę obecnie panujący trend spadkowy, jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic 27 dolarów.

GNT/USD – GOLEM

Pro-spadkowo wygląda także Golem, którego kurs porusza się od pewnego czasu w trendzie horyzontalnym. Biorąc pod uwagę, że jest to forma korekty, jeżeli tylko obecnie testowane wsparcie zostanie pokonane, spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji. Jeżeli jednak kurs osunie się poniżej tego poziomu, ciężko będzie wyznaczyć kolejne wsparcie, w okolicy którego mogłaby pojawić się jakaś reakcja popytowa.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Inwestowanie pieniędzy to proces angażowania zasobów w sposób strategiczny, tak by osiągnąć określony cel.

– Alan Gotthardt

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze