Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 30.08.2018

1 960
Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem.
ICX/USD – ICON

Spoglądając na notowania ICON zauważymy, że w skutek trwających od 10 stycznia br. spadków kurs osunął się aż poniżej niezwykle istotnego wsparcia w okolicy 1.80 USD. Z technicznego punktu widzenia, dopóki rynek nie wróci powyżej tej strefy, spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji, dla której niestety ciężko określić potencjalny zasięg.

NEBL/USD – Neblio

Dość podobnie wyglądają notowania Neblio, którego kurs również osunął się znacznie poniżej ostatnio pokonanego wsparcia. W tym przypadku są to okolice 6 USD i dopóki rynek nie wróci powyżej tej strefy, spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji.

XRP/USD – Ripple

W dalszym ciągu pro-spadkowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Ripple, którego kurs od pewnego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym. Biorąc pod uwagę, że konsolidacja ta znajduje się poniżej niezwykle istotnego oporu w okolicy 0.40 USD oraz uwzględniając, iż z technicznego punktu widzenia jest to jedynie korekta w trwającym od dłuższego czasu trendzie spadkowym, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się potencjalne wybicie dołem i kontynuacja spadków.

ADA/USD – Cardano

Równie mało optymistycznie zaczynają wyglądać także notowania Cardano, którego kurs od pewnego czasu porusza się w niezwykle wąskiej konsolidacji, z której dopiero wybicie górą mogłoby zmienić obecne, pro-spadkowe nastawienie rynku. Dopóki to się nie wydarzy spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji.

BNB/USD – Binance Coin

Pro-spadkowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Binance Coin, którego kurs wzrósł ostatnio w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) zbiegającego się precyzyjnie z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z wcześniejszych spadków, gdzie już wczoraj pojawiła się pierwsza reakcja podażowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie tej strefy. Jeżeli zatem tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic poziomu 6.50 USD.

GNT/USD – GOLEM

Równie mało optymistycznie wyglądają notowania GOLEM’a, którego kurs od kilkunastu dni oscyluje poniżej ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) w okolicy 0.18 USD, gdzie również pojawiła się już pierwsza reakcja podażowa. W tym przypadku ciężko jednak jednoznacznie określić techniczne wsparcie w okolicy którego spodziewać moglibyśmy się pojawienia większej reakcji popytowej. W związku z tym, jeżeli w najbliższym czasie rynek nie zaneguje tego wybicia i kurs nie znajdzie się powyżej 0.18 USD, potencjalne spadki mogłyby osiągnąć nawet poziom historycznych minimów.

BCH/USD – Bitcoin Cash

W dalszym ciągu pro-spadkowo wygląda również obecna sytuacja na notowaniach Bitcoin Cash, gdzie od kilkunastu dni kurs oscyluje poniżej ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) w okolicy 600 USD. Warto zwrócić uwagę, że w okolicy tego oporu pojawiła się już pierwsza reakcja podażowa. Jeżeli zatem strefa ta zostanie trwale odrzucona, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice 280 USD.

XMR/USD – Monero

Spoglądając na notowania Monero zauważymy, że w skutek ostatnich wzrostów kurs dotarł w okolice 110 USD i linii trendu spadkowego, gdzie już wczoraj ponownie pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli zatem trwające od tego czasu spadki będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania wsparcia w okolicy 80 USD. Trwałe pokonanie tego poziomu mogłoby natomiast otworzyć drogę do dalszych spadków aż do 62 USD.

XLM/USD – Stellar

Zdecydowanie pro-spadkowo wyglądają także w dalszym ciągu notowania Stellara, którego kurs od kilkunastu dni oscyluje nieco poniżej ostatnio pokonanego, lokalnego wsparcia (teraz oporu), gdzie już kilkukrotnie pojawiała się reakcja podażowa. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice 0.17 USD.

Gdyby jednak i to wsparcie zostało pokonane, wówczas należałoby się przygotować nawet na możliwe spadki w okolice 0.06 USD.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“‘Celem skutecznego tradera jest dokonanie jak najlepszej transakcji. Pieniądze są na drugim miejscu.”

– Alexander Elder

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze