Analiza techniczna najpopularniejszych kryptowalut – 30.04.2018

Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dash oraz Nem.

BTC/USD – Bitcoin

Kurs cyfrowego złota od kilku dni oscyluje w okolicy lokalnej strefy oporu, gdzie już w ubiegłym tygodniu pojawiła się dość silna reakcja podażowa. Mimo to, poziom ten w dalszym ciągu nie został jeszcze trwale odrzucony co z technicznego punktu widzenia świadczyć może o słabnącej podaży i rosnącej sile popytowej. Trwałe pokonanie tego obszaru mogłoby natomiast otworzyć drogę do dalszych wzrostów nawet w okolice 11 800 USD.

BTC/JPY – Bitcoin

Bardzo podobnie wygląda również obecna sytuacja na notowaniach pary BTC/JPY, gdzie kurs również oscyluje w okolicy lokalnego oporu. W tym przypadku pokonanie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do dalszej aprecjacji nawet w okolice 1,28 mln JPY.

ETH/USD – Ethereum

W dalszym ciagu pro-wzrostowo wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach Ethereum. Mimo, że od kilku dni obserwujemy zdecydowane osłabienie siły popytowej, to kurs w dalszym ciągu nie dotarł jeszcze do kolejnego, technicznego poziomu oporu w okolicach 790 USD. Z technicznego punktu widzenia w dalszym ciagu pozostaje zatem miejsce do dalszych wzrostów.

ETH/BTC – Ethereum

Pro-wzrostowo wygląda również obecna sytuacja na notowaniach pary ETH/BTC, gdzie na skutek trwających od czterech tygodni wzrostów rynek pokonał po czym re-testujac odrzucił bardzo ważny opór w okolicy 0.0675 BTC. Jeżeli wzrosty będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania poziomu 0.07850 bądź nawet 0.0895.

LTC/USD – Litecoin

Bardzo podobnie wygląda również obecna sytuacja na notowaniach LTC, gdzie na skutek ostatnich wzrostów kurs pokonał i przetestował już od góry lokalny poziom oporu (teraz wsparcia). Dopóki rynek znajduje się powyżej tej strefy, z technicznego punktu widzenia spodziewać moglibyśmy się dalszych wzrostów nawet w okolice 191 USD.

LTC/BTC – Litecoin

W dalszym ciągu pro-spadkowo wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach pary LTC/BTC, gdzie kurs wciąż znajduje się poniżej 0.018 BTC. Jak wspominałem już w ubiegłym tygodniu, dopóki opór ten nie zostanie trwale pokonany, z technicznego punktu widzenia spodziewać moglibyśmy się dalszych spadków  i ponownego przetestowania strefy wsparcia pomiędzy 0.0140-0.01445 BTC.

DASH/USD – DASH

Pro-spadkowo zaczyna wyglądać natomiast obecna sytuacja na Dash’u, gdzie na skutek trwających niemal od początku kwietnia wzrostów kurs dotarł w okolice lokalnej strefy oporu. Tam też już w minionym tygodniu pojawiła się pierwsza reakcja podażowa. Mimo, że poziom ten w dalszym ciągu nie został jeszcze trwale odrzucony, to z technicznego punktu widzenia, dopóki kurs nie znajdzie się powyżej, cały ostatni ruch wzrostowy uznać moglibyśmy jako korektę w trendzie spadkowym.

DASH/BTC – DASH

Bardzo interesująco wygląda również obecna sytuacja na notowaniach pary DASH/BTC. W tym przypadku rynek re-testuje obecnie ostatnio pokonany opór (teraz wsparcie). Nawet jeżeli poziom ten zostanie pokonany, potencjalne spadki mogłyby zatrzymać się na linii wcześniejszej tendencji spadkowej. Trwałe odrzucenie obecnie testowanej strefy mogłoby natomiast otworzyć drogę do ponownych wzrostów w okolice 0.06 bądź nawet 0.075 BTC.

XEM/USD – NEM

Nem od niespełna dwóch tygodni porusza się w trendzie horyzontalnym. Biorąc pod uwagę, że z technicznego punktu widzenia konsolidacja jest formą korekty, bardziej prawdopodobne w tym przypadku wydaje się wybicie górą i kontynuacja wzrostów nawet w okolice 0.51 USD. Mimo to, ciężko jednoznacznie określić czas i miejsce tego wybicia. Nieuniknione więc, że nim wzrosty będą kontynuowane, najpierw kurs zaliczy ponowne spadki.

XEM/BTC – NEM

Pro-wzrostowo wygląda również obecna sytuacja na notowaniach pary XEM/BTC, gdzie od ubiegłego tygodnia kurs porusza się w stosunkowo wąskiej konsolidacji. Warto jednak zwrócić uwagę, że rynek w dalszym ciągu znajduje się poniżej poziomu 5000 satoshi. Jeżeli aprecjacja będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania tego poziomu jednak jak wspominałem już w ubiegłym tygodniu, dopiero jego trwałe pokonanie mogłoby otworzyć drogę do większych wzrostów.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na picasso@bithub.pl a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Kiedy jestem niedźwiedziem i sprzedaje akcje, każda sprzedaż musi być na niższym poziomie niż w poprzedniej transakcji. Kiedy kupuję, jest odwrotnie. Muszę kupować na rosnącej skali. Nie skaluję pozycji w dół, tylko w górę.” – Jesse Livermore

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego

Komentarze