Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 3.12.2018

1 559
Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, IOTA oraz Lisk. 
BTC/USD – Bitcoin

Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, że na przestrzeni minionego tygodnia kurs poruszał się w trendzie horyzontalnym. Fakt ten sprawia, że z technicznego punktu widzenia coraz bardziej prawdopodobna wydaje się możliwa kontynuacja wcześniejszych spadków nawet w okolice 3000 USD. To właśnie tam znajduje się bowiem kolejne, istotne wsparcie, w okolicy którego spodziewać moglibyśmy się pojawienia większej reakcji popytowej.

BTC/JPY – Bitcoin

Dość podobnie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary BTC/JPY, której kurs również od pewnego czasu znajduje się poniżej niezwykle istotnej, technicznej strefy wsparcia. Jeżeli zatem tendencja spadkowa będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic 330 tys. JPY bądź nawet 216 tys. JPY.

ETH/USD – Ethereum

Niezwykle mało optymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Ethereum, którego kurs osunął się ostatnio poniżej 150 USD. Biorąc pod uwagę, że w dalszym ciagu nie pojawiła się tu silna reakcja popytowa mogąca zanegować to wybicie, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem okazują się okolice 100 USD bądź nawet 55 USD.

ETH/BTC – Ethereum

Zdecydowanie inaczej prezentują się natomiast notowania pary ETH/BTC, której kurs od 11 sierpnia br. znajduje się poniżej technicznego wsparcia (teraz oporu) 0.054 BTC. Mimo to, rynek w dalszym ciągu nie dotarł jeszcze w okolice kolejnego (wspominanego przeze mnie wielokrotnie) wsparcia 0.024 BTC. By poziom ten mógł zostać jednak przetestowany, na rynku musiałaby pojawić się jakaś większa zmienność a tej przynajmniej od kilkudziesięciu dni nie widać.

LTC/USD – Litecoin

Spoglądając na notowania Litecoina zauważymy, że w skutek ostatniej wyprzedaży na rynku walut wirtualnych, kurs osunął się poniżej niezwykle istotnego wsparcia (35 USD). W ciagu kilku ostatnich dni doszło do re-testu tej strefy a dziś pojawiła się tam reakcja podażowa. Jeżeli zatem opór ten zostanie trwale odrzucony, spodziewać moglibyśmy się, że ostatecznie rynek osunie się nawet w okolice 21 USD.

LTC/BTC – Litecoin

W dalszym ciagu pro-spadkowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary LTC/BTC, gdzie w chwili obecnej rynek po raz kolejny testuje linię tendencji spadkowej. Trwałe odrzucenie tego oporu mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków, dla których realnym zasięgiem okazują się nawet okolice 0.00525 BTC.

IOT/USD – IOTA

Równie mało optymistycznie wyglądają także notowania IOT’y, której kurs w dalszym ciagu znajduje się poniżej 033 USD. Fakt ten sprawia, że coraz bardziej prawdopodobna wydaje się tu możliwa dalsza deprecjacja, dla której realnym zasięgiem okazują się dopiero okolice 0.15 USD.

IOT/BTC – IOTA

Nieco bardziej optymistycznie wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach pary IOT/BTC, gdzie kurs w dalszym ciagu oscyluje w okolicy technicznego wsparcia. W tym przypadku poziom ten nie został jednak jeszcze pokonany, co daje zdecydowanie większe szanse na jego odrzucenie. Gdyby tak się stało, spodziewać moglibyśmy się pojawienia ponownych wzrostów, dla których realnym zasięgiem są okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu).

LSK/USD – Lisk

Niezwykle interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Lisk’a, którego kurs w dalszym ciagu oscyluje w okolicy 1.30 USD. Jeżeli w okolicy tego wsparcia pojawi się silna reakcja popytowa, wystarczająca by go odrzucić, spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty wzrostowej, dla której realnym zasięgiem okazują się okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) 2.59 USD.

LSK/BTC – Lisk

W dalszym ciągu pro-spadkowo wyglądają za to notowania pary LSK/BTC, gdzie na przestrzeni minionego tygodnia kurs poruszał się w niezwykle wąskiej konsolidacji utrzymując się w dalszym ciągu poniżej ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Warto zwrócić uwagę, iż poziom ten pozostawał niepokonany od maja 2017 roku. Jeżeli zatem tendencja spadkowa będzie kontynuowana, rynek mogłyby dotrzeć nawet w okolice 0.0002 BTC.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

Nie ma nowości w spekulacji. To co wydarzyło się wcześniej, powtórzy się jutro i pojutrze, raz po raz. To efekt niezmiennych zachowań ludzi obecnych na rynku. Jestem tego pewien.

– Jesse Lauriston Livermore

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze