Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 29.04.2019

Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash oraz EOS
BTC/USD – Bitcoin

Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, że wskutek trwających od 8 lutego 2019 roku wzrostów rynek pokonał kilka istotnych oporów, wśród których najistotniejsze wydają się rejony 4190 USD oraz 4350 USD będące górnym ograniczeniem wcześniejszej konsolidacji. Trwałe wybicie górą z konsolidacji otworzyło drogę do dalszych wzrostów. W praktyce okazuje się jednak, że mimo iż tendencja ta nie dotarła w okolice poziomu 5850 USD, gdzie znajduje się kolejny opór, już w minionym tygodniu pojawiła się pierwsza, większa reakcja podażowa. Niewykluczone więc, że w najbliższym czasie cena Bitcoina zaliczy przynajmniej korektę spadkową. Ze scenariuszem tym przemawiać może także fakt, iż rynek w dalszym ciągu nie przetestował jeszcze od góry ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) w okolicy 4350 USD.

ETH/USD – Ethereum

Coraz mniej optymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Ethereum, którego kurs osunął się ponownie poniżej 167.50 USD, co z czysto technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków. Jeżeli tak się stanie, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic poziomu 127.50 USD.

ETH/BTC – Ethereum

Pro-spadkowo wyglądają również notowania pary ETH/BTC, której kurs wybił niedawno dołem z trwającego od końcówki lutego br. kanału spadkowego. W wyniku tej deprecjacji rynek osunął się także poniżej 0.03 BTC i jeżeli tylko wybicie to nie zostanie w najbliższym czasie zanegowane, spodziewać moglibyśmy się dalszych spadków, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice 0.025 BTC.

XRP/USD – Ripple

Spoglądając na notowania Ripple zauważymy, że w skutek ostatnich spadków rynek osunął się w okolice zakładanego przeze mnie poziomu 0.2940 USD. Ostatecznie wsparcie to zostało jednak pokonane i jeszcze dziś nad ranem obserwowaliśmy jego re-test. Biorąc pod uwagę niedawna reakcję podażową sygnalizującą odrzucenie tej strefy, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet dalszych spadków, dla których realnym zasięgiem okazują się rejony 0.2776 USD.

XRP/BTC – Ripple

Za potencjalnymi spadkami Ripple przemawia także obecna sytuacja na notowaniach pary XRP/BTC, której kurs od drugiej połowy grudnia ub.r. spokojnie porusza się na południe. Wskutek tych spadków rynek pokonał już niezwykle istotne wsparcie i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, rynek mógłby osunąć się nawet w okolice 4110 satoshi.

BCH/USD – Bitcoin Cash

Spoglądając na notowania Bitcoin Cash’a zauważymy, że od niemal dwóch tygodni rynek porusza się spokojnie na południe i wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie dojdzie tu do re-testo ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) w wysokości 225 USD. Warto przy tym również zwrócić uwagę, że poziom ten dość precyzyjnie zbiega się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z wcześniejszego ruchu wzrostowego, co w praktyce mogłoby determinować pojawienie się tam większej reakcji popytowej. Gdyby strefa ta została odrzucona, Bitcoin Cash mógłby nawet wrócić do wzrostów.

BCH/BTC – Bitcoin Cash

Równie mało optymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary BCH/BTC, której kurs pokonał niedawno lokalne wsparcie. Strefa ta została już przetestowana od dołu (jako opór) i od wczoraj znów obserwujemy spadki. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic 0.0377 BTC.

EOS/USD – EOS

Spoglądając na notowania EOS’a zauważymy, że wskutek trwających od pierwszej połowy grudnia 2018 roku wzrostów kurs pokonał już niezwykle istotny opór w okolicy 4.50 USD, co z czysto technicznego punktu widzenia mogło otworzyć drogę do dalszej aprecjacji w rejon 6.80 – 7 USD. Wzrosty te nie dotarły jednak w okolice kolejnego oporu. W wyniku trwających od ponad dwóch tygodni spadków rynek osunął się natomiast w okolice ostatnio pokonanego oporu i linii tendencji wzrostowej. Jeżeli tylko wsparcie to zostanie odrzucone, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownych wzrostów.

EOS/BTC – EOS

W okolicy technicznego wsparcia znajdują się także notowania pary EOS/BTC. W tym przypadku nie pojawiła się jednak jeszcze żadna reakcja popytowa sugerująca potencjalne odrzucenie tej strefy. Jeżeli zatem poziom ten zostanie trwale pokonany, w najbliższej przyszłości EOS mógłby osunąć się nawet w rejon 73 700 satoshi.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Większość traderów którzy tracą mają wybujałe ego i nie potrafią przyznać się, że są w błędzie. Nawet ci którzy skłonni są przyznać się na początku ich kariery, nie mogą zrobić tego później! Również wielu traderów zawodzi ponieważ zbyt bardzo boją się straty. Ja nie boje się tracić. Gdy zaczynasz bać się strat, jesteś skończony.

– Brian Gelber

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.