Analiza techniczna najpopularniejszych kryptowalut – 28.05.2018

2 362

Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dash oraz Nem.

BTC/USD – Bitcoin

Zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją w ciągu ostatnich dni obserwowaliśmy zdecydowaną przewagę podaży. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania dolnego ograniczenia formacji trójkąta bądź nawet okolic poziomu 6500 USD. Z technicznego punktu widzenia dopiero odrzucenie któregokolwiek z tych wsparć mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów.

BTC/JPY – Bitcoin

Równie mało optymistycznie wygląda w dalszym ciągu obecna sytuacja na notowaniach pary BTC/JPY, gdzie kurs również poruszał się na południe. Jeżeli deprecjacja ta będzie w dalszym ciagu kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic 700 tys. JPY.

ETH/USD – Ethereum

Coraz mniej optymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Ethereum, gdzie na skutek ostatnich spadków kurs osunął się aż do dość istotnego wsparcia w okolicy 575 USD. Pomimo, że w ubiegłym tygodniu pojawiła się tam reakcja popytowa, to ostatecznie strefa ta nie została odrzucona, a w dniu dzisiejszym rynek osunął się aż poniżej mierzenia 61.8% korekty Fibonacciego. Jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa, która mogłaby zanegować dzisiejsze wybicie, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice 400 USD.

ETH/BTC – Ethereum

Pro-spadkowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary ETH/BTC, gdzie na skutek ostatnich spadków kurs pokonał techniczne wsparcie w okolicy 0.0750 BTC. Jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa, która mogłaby zanegować to wybicie, potencjalne spadki mogłyby w tym przypadku dotrzeć nawet w okolice poziomu 0.0670 BTC.

LTC/USD – Litecoin

Coraz bardziej optymistycznie zaczyna natomiast wyglądać obecna sytuacja na notowaniach Litecoina, gdzie zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją, na skutek ostatnich spadków kurs osunął się aż w okolice 110 USD. Spoglądając na poniższy screen zauważymy, że jest to niezwykle istotna strefa wsparcia, która od początku roku pozostaje niepokonana. Ponowne odrzucenie tego poziomu mogłoby otworzyć drogę do kolejnych wzrostów. Jeżeli jednak tym razem poziom ten zostanie pokonany, wówczas należałoby się przygotować nawet na spadki w okolice 35 USD.

LTC/BTC – Litecoin

W dalszym ciągu pro-spadkowo wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach pary LTC/BTC, gdzie kurs wciąż porusza się w trendzie horyzontalnym. Biorąc pod uwagę, że z technicznego punktu widzenia konsolidacja jest formą korekty, bardziej prawdopodobne wydaje się w tym przypadku wybicie dołem i możliwość ponownego przetestowania okolic 0.0140.

DASH/USD – DASH

Spoglądając na notowania Dasha zauważymy, że zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją w ciągu ostatnich dni obserwowaliśmy zdecydowaną przewagę podaży. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania dolnego ograniczenia obecnej konsolidacji w okolicy 280 USD. Trwałe odrzucenie tego wsparcia mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów. Jeżeli jednak poziom ten zostanie pokonany, wówczas spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic poziomu 220 USD.

DASH/BTC – DASH

Równie mało optymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary DASH/BTC, gdzie zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją kurs dotarł a w dniu dzisiejszym pokonał techniczne wsparcie w okolicy 0.0425 BTC. Jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa, która mogłaby zanegować to wybicie, spodziewać moglibyśmy się, że potencjalne spadki dotrą aż do 0.0368 BTC.

XEM/USD – NEM

Spoglądając na notowania NEM zauważymy, że od trzech miesięcy kurs porusza się w trendzie horyzontalnym. Biorąc pod uwagę, że ostatnio rynek odrzucił górne ograniczenie tej konsolidacji, jeżeli tylko spadki będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania dolnego ograniczenia tej formacji tj. poziomu 0.20 USD. Dopiero odrzucenie tego wsparcia mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów.

Jeżeli jednak strefa ta zostanie pokonana, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice 0.10 USD.

XEM/BTC – NEM

Bardzo podobnie wygląda obecna sytuacja na notowaniach pary XEM/BTC, gdzie kurs w dalszym ciągu porusza sięw trendzie horyzontalnym. Biorąc pod uwagę, że z technicznego punktu widzenia konsolidacja jest formą korekty, pokonanie 3000 satoshi mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków nawet w okolice grudniowych minimów.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Większość traderów którzy tracą mają wybujałe ego i nie potrafią przyznać się, że są w błędzie. Nawet ci którzy skłonni są przyznać się na początku ich kariery, nie mogą zrobić tego później! Również wielu traderów zawodzi ponieważ zbyt bardzo boją się straty. Ja nie boje się tracić. Gdy zaczynasz bać się strat, jesteś skończony.” – Brian Gelber

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego

Komentarze