Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 28.03.2019

916
Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem. 
XRP/USD – Ripple

Spoglądając na notowania Ripple zauważymy, że zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją kurs wybił dołem z trwającego od końcówki stycznia br. kanału wzrostowego. Późniejsze spadki sięgnęły jednak już tylko okolic 0.2950 USD, gdzie w miniony wtorek pojawiła się reakcja popytowa. Niewykluczone więc, że w najbliższym czasie dojdzie do re-testu dolnego ograniczenia w/w kanału. Trwałe odrzucenie tego oporu mogłoby natomiast otworzyć drogę do ponownych spadków.

BCH/USD – Bitcoin Cash

Spoglądając na notowania Bitcoin Cash’a zauważymy, że jego kurs w dalszym ciągu mieści się wewnątrz kanału wzrostowego. Warto również zauważyć, że wewnątrz trwającej od drugiej połowy stycznia formacji, niedawno powstał również nieco mniejszy kanał. W chwili obecnej rynek oscyluje w okolicy jego górnego ograniczenia i jeżeli tylko opór ten zostanie trwale odrzucony, spodziewać moglibyśmy się ponownych spadków, dla których realnymi zasięgami wydają się dwie linie tendencji wzrostowych stanowiące dolne ograniczenia kanałów.

XLM/USD – Stellar

Spoglądając na notowania Stellar’a zauważymy, że zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją kurs osunął się w rejon 0.0963 USD, gdzie już we wtorek pojawiła się reakcja popytowa. Niewykluczone więc, że w najbliższym czasie rynek będzie kontynuował wzrosty. Gdyby tak się stało, spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania 0.12 USD bądź nawet 0.14 USD.

TRX/USD – TRON

Bez większych zmian wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach TRX, którego kurs w dalszym ciągu utrzymuje się poniżej 0.028 USD. Z technicznego punktu widzenia, dopiero trwałe pokonanie tego oporu mogłoby bowiem otworzyć drogę do jakichś większych wzrostów. Biorąc jednak pod uwagę trwającą od pewnego czasu stagnację, coraz bardziej prawdopodobna wydaje się tu możliwa dalsza deprecjacja, w skutek której kurs mógłby osunąć się w okolice 0.018 USD. By tak się jednak mogło stać, rynek musiałby najpierw pokonać wsparcie w rejonie 0.0214 USD.

XMR/USD – Monero

Dość neutralnie wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach Monero, którego kurs od dłuższego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym tworząc formację trójkąta prostokątnego. Warto jednak zwrócić uwagę, że rynek najpierw nie dotarł w okolice technicznego wsparcia (28 USD) a następnie zakończył wzrosty znacznie poniżej oporu (80 USD). Fakt ten sprawia, że przetestowanie zarówno 28 USD, jak również 80 USD wydaje się obecnie równie prawdopodobne. Biorąc natomiast pod uwagę, że w chwili obecnej rynek oscyluje w okolicy górnego ograniczenia trójkąta, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się możliwe ponowne odrzucenie tego oporu. Gdyby tak się stało, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownych spadków.

XVG/USD – Verge

Spoglądając na notowania Verge zauważymy, że kurs od pewnego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym wewnątrz którego tworzy się równoległy kanał wzrostowy. Biorąc pod uwagę, że konsolidacja jest formą korekty, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się więc możliwe wybicie dołem, co w praktyce mogłoby otworzyć drogę do jeszcze większych spadów. Póki co nie ma więc żadnych przesłanek wskazujących na potencjalną zmianę nastawienia rynku.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Wytrwać – nie przyjmować odmowy do wiadomości. Jeśli jesteś zadowolony z siedzenia przy biurku bez podejmowania ryzyka, będziesz siedział przy biurku przez najbliższe 20 lat.

– David Rubenstein

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze