Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 28.01.2019

1 515
Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, IOTA oraz Lisk. 
BTC/USD – Bitcoin

Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, że w skutek dzisiejszych spadków kurs osunął się poniżej dość istotnego wsparcia (3480 USD). Fakt ten sprawia, że – przynajmniej z technicznego punktu widzenia – w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice 3135 USD bądź nawet 3000 USD. Niewykluczone jednak, że nim do tego dojdzie, rynek postanowi przetestować jeszcze od dołu ostatnio pokonane wsparcie (teraz opór).

BTC/JPY – Bitcoin

Równie mało optymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary BTC/JPY, której kurs również pokonał dziś techniczne wsparcie. Jeżeli zatem obecna tendencja będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania rejonu 355 tys. JPY.

ETH/USD – Ethereum

Spoglądając na notowania Ethereum zauważymy, iż zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją, kurs osunął się poniżej 116.50 USD. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem dalszej deprecjacji, dla której realnymi zasięgami wydają się okolice 100 USD bądź nawet 83 USD. Jeżeli w okolicy pierwszego z tych poziomów pojawi się jakaś większa reakcja popytowa, niewykluczone, że w kolejnych dniach pojawi się przynajmniej korekta wzrostowa. Warto bowiem zwrócić uwagę, iż rynek w dalszym ciagu nie przetestował jeszcze od dołu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu).

ETH/BTC – Ethereum

Dość podobnie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary ETH/BTC, której kurs również pokonał w ostatnim czasie techniczny poziom wsparcia. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem kontynuacji spadków i ponownego przetestowania okolic 0.0293 BTC. Pojawienie się tam reakcji popytowej mogłoby natomiast otworzyć drogę do powstania przynajmniej korekty wzrostowej, dla której realnym zasięgiem wydaje się ostatnio pokonane wsparcie (teraz opór). Jeżeli jednak w okolicy najbliższego wsparcia nie pojawi się żadna reakcja popytowa i ostatecznie poziom ten zostanie pokonany, wówczas spodziewać można by się nawet dalszej deprecjacji w okolice 0.025 BTC.

LTC/USD – Litecoin

Spoglądając na notowania Litecoina zauważymy, że kurs od pewnego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym. Biorąc jednak pod uwagę, iż z technicznego punktu widzenia konsolidacja jest jedynie formą korekty, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się tu możliwe wybicie dołem. To z kolei mogłoby otworzyć drogę do jeszcze większych spadków, dla których kolejnych wsparciem są okolice 27.50 USD bądź nawet 21 USD.

LTC/BTC – Litecoin

Potencjalnych spadków spodziewać moglibyśmy się także na notowaniach pary LTC/BTC, której kurs odrzucił niedawno niezwykle istotne wsparcie w okolicy mierzenia 50% korekty Fibonacciego. Późniejsze wzrosty dotarły jednak jedynie w okolice poziomu 0.0093, gdzie w sobotę pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli zatem trwające od tego czasu spadki będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania 0.0085 BTC.

IOT/USD – IOTA

Zdecydowanie pro-spadkowo wygląda również obecna sytuacja na notowaniach IOTA, której kurs zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją odrzucił testowany wówczas opór. Jeżeli zatem obecna tendencja będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania rejonu 0.21 USD. To właśnie tam znajduje się kolejne wsparcie, w okolicy którego mogłaby pojawić się jakaś większa reakcja popytowa.

IOT/BTC – IOTA

Równie mało optymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary IOT/BTC, której kurs pokonał w ostatnim czasie dość istotne wsparcie. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem dalszych spadków, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice grudniowych minimów.

LSK/USD – Lisk

Spoglądając na notowania Liska zauważymy, że kurs od pewnego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym. Zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją rynek osunął się także w okolice dolnego ograniczenia tej konsolidacji. Biorąc jednak pod uwagę, że trend boczny jest jedną z form korekty, wzrasta prawdopodobieństwo pokonania tego wsparcia. Gdyby tak się stało, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji.

LSK/BTC – Lisk

Dość podobnie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary LSK/BTC. W tym przypadku kurs wybija już jednak dołem z obecnej konsolidacji. Jeżeli zatem w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa mogąca doprowadzić do odrzucenia obecnie testowanego wsparcia i poziom ten zostanie pokonany, spodziewać moglibyśmy się dalszych spadków nawet w okolice 0.0002 BTC.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Spekulacja to wysiłek, prawdopodobnie nieskuteczny, aby obrócić trochę pieniędzy w duże pieniądze. Inwestycja to też wysiłek, który powinien być skuteczny, aby ochronić duże pieniądze przed zamianą w małe.

– Fred Schwed

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze