Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 27.12.2018

1 294
Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem. 
XRP/USD – Ripple

Spoglądając na notowania Ripple zauważymy, że wskutek ostatnich wzrostów kurs dotarł aż w okolice 0.47 USD, gdzie w poniedziałek pojawiła się silna reakcja podażowa. W trakcie trwających od tego czasu spadków, kurs ponownie osunął się poniżej 0.40 USD i stworzył coś na wzór prawego ramienia pro-spadkowej głowy z ramionami. Analizując obecną sytuację techniczną pod tym kontem dostrzec można, że obecnie testowane wsparcie (zielona linia) stanowić może linię szyi tejże formacji, a jego pokonanie potwierdziłoby istnienie RGR’a. To z kolei otworzyłoby – przynajmniej czysto teoretycznie – drogę do dalszych spadków, dla których realnymi zasięgami byłyby okolice 0.33 USD bądź nawet 0.28 USD.

BCH/USD – Bitcoin Cash

Niezwykle interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Bitcoin Cash’a, którego kurs porusza się w wąskiej konsolidacji. Warto zwrócić uwagę, że dolne ograniczenie tego boxu zbiega się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z wcześniejszych wzrostów, a górne z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z ostatnich spadków. Fakt ten sprawia, że ciężko określić czy bardziej prawdopodobne wydaje się w tym przypadku wybicie górą czy dołem. Niemniej jednak, to w którą stronę rynek wybije, będzie mogło określić przyszły kierunek ruchu.

EOS/USD – EOS

W okolicy lokalnego wsparcia i mierzenia 50% korekty Fibonacciego z wcześniejszych wzrostów znajdują się również notowania EOS’a. Gdyby wsparcie to zostało odrzucone, spodziewać moglibyśmy się nawet kolejnego impulsu wzrostowego, w skutek którego kurs mógłby dotrzeć w okolice 4.50 USD. To właśnie tam znajduje się bowiem kolejny, istotny opór, o którym pisałem już przed tygodniem.

Trwałe pokonanie obecnie testowanej strefy mogłoby natomiast otworzyć drogę do dalszej wyprzedaży, dla której realnym zasięgiem byłyby nawet okolice grudniowych minimów.

XLM/USD – Stellar

Spoglądając na notowania Stellara zauważymy, że zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją, kurs dotarł w okolice 014 USD, a tam pojawiła się reakcja podażowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie tej strefy. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem kontynuacji spadków, dla których realnym zasięgiem wydają się być okolice ostatnich dołków bądź nawet poziomu 0.06 USD.

XMR/USD – Monero

Dość neutralnie wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach Monero, którego kurs najpierw nie dotarł w okolice technicznego wsparcia (28 USD) a następnie zakończył wzrosty znacznie poniżej oporu (80 USD). Fakt ten sprawia, że przetestowanie zarówno 28 USD, jak również 80 USD wydaje się obecnie równie prawdopodobne. Ciężko jednak stwierdzić, który z tych poziomów zostanie przetestowany jako pierwszy.

XEM/USD – NEM

Spoglądając na notowania NEM zauważymy, że wskutek ostatnich wzrostów kurs po raz kolejny dotarł w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu), gdzie ponownie pojawiła się reakcja podażowa. Fakt ten sprawia, że w najbliższym czasie moglibyśmy spodziewać się ponownych spadków. Ciężko jednak w tym przypadku wyznaczyć kolejne wsparcie, w okolicy którego mogłaby pojawić się większa reakcja popytowa.

TRX/USD – TRON

Zdecydowanie ciekawiej wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach TRX, którego kurs wybił niedawno powyżej 0.018 USD, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszej aprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice 0.028 USD. Niewykluczone jednak, że nim do tego dojdzie, rynek przetestuje od góry ostatnio pokonany opór (teraz wsparcie). Re-test i trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów. Warto przy tym jednak zwrócić uwagę, że 0.028 USD to niezwykle istotny opór i dopóki kurs znajduje się poniżej tego poziomu, w szerszej perspektywie wciąż obowiązuje trend spadkowy.

Jeżeli Ty również chciałbyś, abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected], a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Raz na jakiś czas, rynek robi coś tak głupiego, że zapiera dech w piersiach.

– Jim Cramer

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze