Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 27.08.2018

2 043
Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dash oraz Nem.
BTC/USD – Bitcoin

Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, że na przestrzeni minionego tygodnia kurs wciąż poruszał się spokojnie na północ, w efekcie czego, zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją doszło do re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) w okolicy 6800-6900 USD. Biorąc pod uwagę, że strefa ta zbiega się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego niewykluczone, że w jej okolicy pojawi się większa reakcja podażowa, która otworzy drogę do dalszej deprecjacji. Potencjalne spadki mogłyby w tym przypadku dotrzeć w okolice 5800 USD bądź nawet 5000 USD.

BTC/JPY – Bitcoin

Bardzo podobnie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary BTC/JPY, gdzie również zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją doszło do re-testu strefy pomiędzy 750-800 tys. JPY. Warto także zwrócić uwagę, że w tym przypadku opór ten również zbiega się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego, co również mogłoby determinować pojawienie się tu większej reakcji podażowej.

ETH/USD – Ethereum

W dalszym ciagu pro-spadkowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Ethereum, którego kurs wciąż znajduje się poniżej 360 USD. Na przestrzeni minionego tygodnia obserwowaliśmy dość wąską konsolidację, co sprawia, że w najbliższym czasie coraz bardziej prawdopodobne wydaje się pogłębienie spadków nawet do 150 USD. Niewykluczone jednak, że nim do tego dojdzie, rynek przetestuje od dołu ostatnio pokonaną strefę wsparcia (teraz oporu).

ETH/BTC – Ethereum

Bardzo podobnie wyglądając notowania pary ETH/BTC, której kurs od 11 sierpnia br. znajduje się poniżej technicznego wsparcia (teraz oporu) 0.05 BTC. Fakt ten sprawia, że (przynajmniej z technicznego punktu widzenia) w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem okazują się okolice 0.024 BTC.

LTC/USD – Litecoin

W dalszym ciągu pro-spadkowo wygląda również obecna sytuacja na notowaniach Litecoina, gdzie już trzy tygodnie temu rynek wybił dołem z wcześniejszej konsolidacji, co z technicznego punktu widzenia otworzyło drogę do dalszych spadków nawet w okolice 35 USD.

Bardzo możliwe jednak, że nim do tego dojdzie, na rynku pojawi się korekta wzrostowa w skutek której mogłoby dojść do re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) w okolicy 72.50 USD. Biorąc jednak pod uwagę, że strefa ta zbiega się bardzo precyzyjnie z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego, spodziewać moglibyśmy się tam pojawienia większej reakcji podażowej.

LTC/BTC – Litecoin

Równie mało optymistycznie wyglądają notowania pary LTC/BTC, gdzie na skutek ostatnich spadków kurs osunął się poniżej 0.1 BTC. Biorąc pod uwagę, że wybicie to w dalszym ciągu nie zostało jeszcze zanegowane, coraz bardziej prawdopodobna wydaje się kontynuacja spadków, dla których realnym zasięgiem okazują się nawet okolice poziomu 0.005 BTC.

DASH/USD – DASH

Dość interesująco zaczyna wyglądać Dash, którego kurs już jakiś czas temu osunął się w okolice 125 USD. Mimo, że wsparcie to nie zostało precyzyjnie przetestowane, to w jego okolicy już pojawiła się pierwsza reakcja popytowa. Jeżeli strefa ta zostanie trwale odrzucona, potencjalne wzrosty mogłyby dotrzeć przynajmniej w okolice 210 USD.

Dopóki jednak kurs znajduje się poniżej tego oporu, wszelkie wzrosty mogą okazać się jedynie korektami w trwającym od drugiej połowy grudnia ub.r. trendzie spadkowym. Byśmy mogli mówić o potencjalnej zmianie nastawienia rynku, kurs musiałby wybić bowiem aż powyżej 280 USD.

DASH/BTC – DASH

Zdecydowanie mniej optymistycznie wygląda obecna sytuacja na notowaniach pary DASH/BTC, gdzie dostrzec możemy, że na skutek trwających od dłuższego czasu spadków kurs osunął się poniżej niezwykle istotnego wsparcia w okolicy 0.0270 BTC, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków. Jeżeli więc w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa, która mogłaby zanegować to wybicie, wówczas potencjalne spadki mogłyby dotrzeć w okolice 0.01 BTC bądź nawet 0.005 BTC.

XEM/USD – NEM

Spoglądając na notowania NEM zauważymy, że od ponad tygodnia kurs oscyluje w okolicy dość istotnego, technicznego wsparcia 0.10 USD, którego trwałe pokonanie mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków. Warto jednak zwrócić uwagę, że rynek znajduje się powyżej tego poziomu niemal nieprzerwanie od maja 2017 roku, co z technicznego punktu widzenia mogłoby determinować pojawienie się tu reakcji popytowej sygnalizującej potencjale wzrosty, dla których realnym zasięgiem okazują się nawet okolice 0.20 USD.

XEM/BTC – NEM

W dalszym ciągu pro-spadkowo wyglądają natomiast notowania pary XEM/BTC, gdzie póki co nie pojawiła się żadna reakcja popytowa sygnalizująca jakiekolwiek wzrosty. Jeżeli więc spadki będą kontynuowane, niewykluczone, że kurs osunie się aż w okolice grudniowych dołków.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Potrzeba ciągłego podejmowania decyzji niezależnie od warunków jest odpowiedzialna za wiele porażek na Wall Street, również wśród profesjonalistów, którzy pragną zarabiać pieniądze każdego dnia, jakby pracowali na zwyczajnym etacie.”

– Jesse Livermore

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze