Analiza techniczna najpopularniejszych kryptowalut – 26.04.2018

598

Dobrym, czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę zaproponowanych przez Was altcoinów.

NEO/USD – NEO

Zgodnie z moją ostatnią projekcją, na skutek trwających od 7 kwietnia br. wzrostów kurs NEO dotarł w okolice 80 USD. Tam jednak w dniu wczorajszym pojawiła się silna reakcja podażowa. Z technicznego punktu widzenia uznać byśmy mogli, że dopóki opór ten nie zostanie trwale pokonany, cały ostatni róch wzrostowy może stanowić jedynie kolejna korektę w trendzie spadkowym. Jeżeli jednak kupującym udałoby się wybić tą strefę, wówczas potencjalne wzrosty mogłyby dotrzec nawet w okolice 140 USD.

BNB/USD – Binance Coin

Na skutek trwajacych od połowy parca br. spokojnych wzrostów kurs Binance Coina dotarł w okolice 16.10 USD, gdzie (podobnie jak na większości kryptowalut) w dniu wczorajszym pojawiłą się silna reakcja podażowa. Mimo to, rynek w dalszym ciagu utrzymuje sie powyżej linii lokalnej tendencji wzrostowej. Pokonanie jednego z tych poziomów (16.10 USD bądź linia tendencji) mogłoby okreslic przyszły kierunek ruchu.

BNB/BTC – Binance Coin

Nieco bardziej pro-spadkowo wyglada natomiast obecna sytuacja na notowaniach pary BNB/BTC, gdzie na skutek trwających od ubiegłego tygodnia wzrostów kurs dotarł zaledwie w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu), gdzie wczoraj pojawiła się reakcja podażowa. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć droge do ponownych spadków a jeżeli w ich skutek kurs pokona również ubiegłotygodniowe minima, wówczas (przynajmniej z technicznego punktu widzenia) spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic poziomu 0.00085 BTC.

LMC/USD – LoMoCoin

Spoglądajac na notowania LoMoCoina zauważymy, że na skutek ostatnich wzrostów kurs dotarł w okolice 0.09 USD, gdzie w dniu wczorajszym pojawiła się silna reakcja podażowa. Z technicznego punktu widzenia dopiero trwałe pokonanie strefy pomiędzy 0.09 – 0.10 USD mogłoby otworzyc droge do ponownych wzrostów. Dopóki jednak znajdujemy się poniżej tego oporu, należałoby się liczyć z możliwością pogłębienia deprecjacji i ponownym przetestowaniem (zielonej) linii tendencji wzrostowej.

BCH/USD – Bitcoin Cash

Niezwykle interesująco wygląda obecna sytuacja na notowaniach Bitcoin Cash, gdzie zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją, na skutek ostatnich wzrostów kurs pokonał dwa techniczne poziomy oporu (jeden istotny i jeden lokalny) i dotarł aż w okolice 155 USD, gdzie we wtorek pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli w najbliższym czasie spadki byłyby kontnynuowane, spodziewać moglibyśmy się re-testu jednego z ostatnio pokonanych poziomów: 1150 bądź 890 USD.

IOT/USD – IOTA

Równie interesująco wygląda także obecna sytuacja na IOTA, gdzie zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją kurs dotarł w okolice 2.21 USD. Tamteż pojawiła się silna reakcja podażowa i jeżeli tylko spadki będą kontynuowane, spodziewać moglibyśmy się ponownego re-testu okolic 1.55 USD i mierzenia 50% korekty Fibonacciego. Późniejsze pokonanie ostatnich szczytów mogłoby natomiast otworzyć droge do dalszych wzrostów w okolice 3.06 bądź nawet 5.60 USD.

EOS/USD – EOS

Może zabrzmi to nieskromnie ale…zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją na skutek ostatnich wzrostów kurs dotarł w okolice 16 USD, gdzie pojawiła się już pierwsza reakcja podażowa. Jeżeli opór ten zostanie trwale odrzucony, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) zbiegającego się obecnie z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z całego ostatniego ruchu wzrostowego. Jeżeli jednak kupujący będą mieli wystarczająco siły, by wybić nowe ATH, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej aprecjacji, dla której nie jestesmy w stanie wyznaczyć już technicznego zasięgu.

ETC/USD – Ethereum Classic

Pro-spadkowo wygląda również obecna sytuacja na Ethereum Classic, gdzie rynek odrzucił wczoraj istotny poziom oporu w okolicy 22.50 USD. Jeżeli spadki będą kontynuowane, spodziewać moglibyśmy sie ponownego przetestowania okolic 13 bądź nawet 10 USD.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Wytrwać – nie przyjmować odmowy do wiadomości. Jeśli jesteś zadowolony z siedzenia przy biurku bez podejmowania ryzyka, będziesz siedział przy biurku przez najbliższe 20 lat. ” – David Rubenstein

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego

Komentarze