Analiza techniczna najpopularniejszych kryptowalut – 25.06.2018

1 777

Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dash oraz Nem.

BTC/USD – Bitcoin

Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, że na skutek ostatnich spadków kurs osunął się do najniższych poziomów od listopada 2017 roku, gdzie w dniu wczorajszym pojawiła się niewielka reakcja popytowa. Póki co rynek w dalszym ciągu znajduje się poniżej 6500 USD więc ciężko mówić o ewentualnych wzrostach.

Warto także zwrócić uwagę, że w chwili obecnej kurs re-testuje ostatnio pokonane, lokalne wsparcie (teraz opór). Biorąc pod uwagę, że poziom ten znajduje się w okolicy mierzenia 50% korekty Fibonacciego z wcześniejszego impulsu spadkowego niewykluczone, że w jego okolicy pojawi się reakcja podażowa otwierająca drogę do dalszej deprecjacji.

BTC/JPY – Bitcoin

Bardzo podobnie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary BTC/JPY, gdzie również rynek re-testuje obecnie ostatnio pokonane wsparcie (teraz opór). W tym przypadku pojawiła się już pierwsza reakcja podażowa.

Jeżeli więc obecnie testowana strefa zostanie odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji, dla której potencjalnym zasięgiem okazują się okolice 550-600 tys. JPY.

ETH/USD – Ethereum

W dalszym ciagu pro-spadkowo wygląda również obecna sytuacja na notowaniach Ethereum, gdzie kurs od dłuższego czasu porusza się na południe. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic 360-400 USD.

ETH/BTC – Ethereum

Równie mało optymistycznie wyglada także obecna sytuacja na notowaniach pary ETH/BTC, gdzie kurs w dalszym ciągu porusza się w konsolidacji. Biorąc pod uwagę, że górne ograniczenie tego boxu zbiega się z mierzeniem 61.8% korekty Fibonacciego, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się jego potencjalne odrzucenie, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków, dla których docelowym zasięgiem mogą okazać się nawet okolice 0.0670 BTC.

LTC/USD – Litecoin

Spoglądając na notowania Litecoina zauważymy, że na skutek ostatnich spadków kurs najpierw pokonał niezwykle istotne wsparcie w okolicy 105 USD a następnie kolejny poziom – 95 USD. Z technicznego punktu widzenia w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji. Ciężko jednak wyznaczyć techniczny poziom wsparcia w okolicy którego mogłaby pojawić się reakcja popytowa. Niewykluczone nawet, że spadki sięgną okolic 35 USD.

LTC/BTC – Litecoin

Równie mało optymistycznie wygląda także na notowaniach pary LTC/BTC, gdzie na skutek ostatnich spadków kurs osunął się poniżej dość istotnej, zielonej strefy wsparcia (teraz oporu). Jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa, która mogłaby zanegować to wybicie, z technicznego punktu widzenia spodziewać moglibyśmy się nawet okolic poziomu 0.01 BTC.

DASH/USD – DASH

Nieco bardziej optymistycznie wygląda obecna sytuacja na notowaniach Dasha, gdzie kurs od pewnego czasu porusza się w dość wąskim trendzie horyzontalnym. Mimo, że z technicznego punktu widzenia konsolidacja jest formą korekty, co w tym przypadku zwiększa prawdopodobieństwo wybicia dołem, to dopóki kurs znajduje się powyżej poziomu 220 USD istnieją szansę na powrót do wzrostów.

Istotne w tym przypadku może okazać się więc to, w którym kierunku kurs wybije z obecnej konsolidacji. Pokonanie poziomu 280 USD mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów natomiast przekroczenie 220 USD do dalszych spadków.

DASH/BTC – DASH

Nieco bardziej pesymistycznie wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach pary DASH/BTC, gdzie kurs w dalszym ciagu znajduje się poniżej 0.0425 BTC. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem kontynuacji spadków przynajmniej w okolice 0.0368 BTC. Jeżeli jednak wsparcie to również zostanie pokonane, spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji nawet do 0.0255 BTC.

XEM/USD – NEM

Spoglądając na notowania NEM zauważymy, że na skutek ostatnich spadków kurs osunął się poniżej 0.20 USD. Z technicznego punktu widzenia, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem okazują się nawet okolice 0.10 USD.

XEM/BTC – NEM

Bardzo podobnie wygląda obecna sytuacja na notowaniach pary XEM/BTC, gdzie zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją kurs osunął się poniżej poziomu 3000 satoshi. Z technicznego punktu widzenia otworzyło to drogę do dalszych spadków, dla których potencjalnym zasięgiem mogłyby okazać się okolice grudniowych minimów.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

Naucz się realizować straty. W zarabianiu pieniędzy najważniejsze jest niedopuszczenie do tego, by straty wymknęły się spod kontroli. – Marty Schwartz

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze