Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 25.04.2019

1 003
Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem. 
EOS/USD – EOS

Spoglądając na notowania EOS’a zauważymy, że wskutek trwających od pierwszej połowy grudnia 2018 roku wzrostów kurs pokonał już niezwykle istotny opór w okolicy 4.50 USD, co z czysto technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszej aprecjacji w rejon 6.80 – 7 USD. Mimo, że opór ten nie został jeszcze przetestowany, to zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją, na przestrzeni ostatnich dni byliśmy światkami korekty spadkowej, w wyniku której rynek osunął się w okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) i linii lokalnej tendencji wzrostowej. Jeżeli tylko w najbliższym czasie pojawi się tu większa reakcja popytowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie tej strefy, spodziewać moglibyśmy się ponownych wzrostów, dla których realnym zasięgiem byłaby wspomniany wyżej rejon 6.80 – 7 USD.

BNB/USD – BinanceCoin

Niezwykle interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach BinanceCoin’a, którego kurs dotarł niedawno w rejon historycznych szczytów, gdzie zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją ponownie pojawiła się większa reakcja podażowa. Jeżeli zatem trwające od tego czasu spadki będą kontynuowane, w  najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu ostatnio pokonanego oporu. Biorąc jednak pod uwagę, że wsparcie to zbiega się precyzyjnie z mierzeniem 61.8% korekty Fibonacciego, niewykluczone, że w jego okolicy pojawi się reakcja popytowa mogąca otworzyć drogę do ponownych wzrostów.

XLM/USD – Stellar

Spoglądając na notowania Stellar’a zauważymy, że wskutek trwających od pierwszej połowy lutego br.r. wzrostów kurs dotarł w rejon 0.14 USD, gdzie już 8 kwietnia br. pojawiła się dość silna reakcja podażowa. Trwające od tego czasu spadki sprawiły, że cena Stellar’a ponownie osunęła się poniżej poziomu 0.1185 USD, którego re-test obecnie obserwowaliśmy na przestrzeni ostatnich dni. Trwałe odrzucenie tej strefy sprawiło, że zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją kurs osunął się w okolice 0.0990 USD. Póki co nie pojawiła się tu jednak żadna większa reakcja popytowa. Gdyby zatem wsparcie to zostało pokonane, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji XLM.

ADA/USD – Cardano

Niezwykle interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Cardano, którego kurs – zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją – osunął się w okolice ostatnio pokonanego oporu i mierzenia 50% korekty Fibonacciego. Jeżeli tylko wsparcie to zostanie trwale odrzucone, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownych wzrostów. Trwałe pokonanie obecnie testowanej strefy mogłoby natomiast otworzyć drogę do dalszych spadków, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice 0.0532 USD i mierzenia 78.6% korekty Fibonacciego.

TRX/USD – TRON

Spoglądając na notowania TRX zauważymy, że wskutek ostatnich wzrostów rynek wybił powyżej niezwykle istotnej strefy oporu (0.0280-0.0295 USD), o której pisałem już wielokrotnie. Wybicie to szybko zostało jednak zanegowane, w efekcie czego kurs znów znalazł się poniżej tej strefy. Mimo, że spadki te nie dotarły w rejon kolejnego wsparcia, to dziś ponownie pojawiła się reakcja popytowa. Niezmienia to jednak faktu, iż od początku 2019 roku rynek porusza się w trendzie horyzontalnym i dopiero trwałe wybicie górą mogłoby otworzyć drogę do jakichś większych wzrostów.

XMR/USD – Monero

Spoglądając na notowania Monero zauważymy, że wskutek ostatnich wzrostów rynek wybił górą z trwającej od dłuższego czasu formacji trójkąta prostokątnego. Mimo to, wzrosty te nie dotarły w rejon kolejnego oporu (80 USD). Niemal od początku kwietnia br. obserwujemy trend horyzontalny. Warto także pamiętać, że rynek w dalszym ciągu nie przetestował jeszcze od góry ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) tj. górnego ograniczenia trójkąta co z czysto technicznego punktu widzenia mogłoby determinować pojawienie się przynajmniej korekty spadkowej.

DASH/USD – Dash

Spoglądając na notowania Dash’a zauważymy, że w skutek ostatnich wzrostów rynek pokonał techniczny opór w wysokości 100 dolarów i dotarł w rejon kolejnego (137 USD), gdzie już jakiś czas temu pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli tylko trwające od tego czasu spadki będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu ostatnio pokonanego oporu. Biorąc jednak pod uwagę, że poziom ten znajduje się w okolicy mierzenia 50% korekty Fibonacciego z ostatnich wzrostów, w jego rejonie spodziewać moglibyśmy się pojawienia większej reakcji popytowej.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Nie tracę dużo w transakcjach ponieważ czekam na odpowiedni moment.

– Mark Weinstein

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze