Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 25.02.2019

1 142
Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, IOTA oraz Lisk. 
BTC/USD – Bitcoin

Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, że w skutek ostatnich, dynamicznych wzrostów rynek dotarł aż w rejon 4190 dolarów, gdzie wczoraj pojawiła się silna reakcja podażowa. Od tego czasu kurs osunął się jednak o ponad 11% docierając ostatecznie w okolice 3730 USD. W chwili obecnej obserwujemy korektę wzrostową i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, notowania BTC mogłyby sięgnąć okolic 3970 USD. Biorąc jednak po uwagę, że opór ten wypada nieopodal mierzenia 50% korekty Fibonacciego z wczorajszych spadków, niewykluczone, że w jego okolicy znów pojawi się większa reakcja podażowa.

BTC/JPY – Bitcoin

Dość podobnie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary BTC/JPY. W tym przypadku rynek nie dotarł co prawda w okolice żadnego, istotnego wsparcia, lecz mimo to obserwujemy obecnie korektę wzrostową. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs mógłby wzrosnąć w okolice 440 tys. JPY i mierzenia 61.8% korekty Fibonacciego z wczorajszych spadków.

ETH/USD – Ethereum

Niezwykle interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Ethereum, którego kurs oscyluje obecnie w okolicy ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Jeżeli tylko strefa ta zostałaby odrzucona, spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice 128 USD.

Gdyby natomiast obecnie testowany opór został trwale pokonany, wówczas mogłoby dojść do pogłębienia korekty wzrostowej w rejon 152 USD.

ETH/BTC – Ethereum

Zdecydowanie mniej optymistycznie prezentuje się natomiast obecny układ na notowaniach pary ETH/BTC, której kurs osunął się wczoraj w okolice lokalnego wsparcia. Mimo dość silnej reakcji popytowej, rynek w dalszym ciagu oscyluje w rejonie tego poziomu i niewykluczone, że ostatecznie kurs osunie się jeszcze niżej. Gdyby tak się stało, realnym zasięgiem dla ewentualnych spadków mógłby okazać się poziom 0.0341 BTC.

LTC/USD – Litecoin

Spoglądając na notowania Litecoina zauważymy, że pomimo ubiegłotygodniowych wzrostów, w skutek których doszło do pokonania technicznego oporu w rejonie 47.50 USD, ostatecznie wybicie to zostało zanegowane. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania tej strefy a jej trwałe odrzucenie mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice 40 dolarów.

LTC/BTC – Litecoin

W dalszym ciągu pro-spadkowo prezentuje się także obecna sytuacja na notowaniach pary LTC/BTC. W skutek niedawnych wzrostów doszło tu bowiem do pokonania dość istotnej strefy oporu, która w dalszym ciągu nie została jeszcze przetestowana od góry (jako wsparcie). Biorąc pod uwagę, że poziom ten zbiega się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego, w jego okolicy spodziewać moglibyśmy się pojawienia większej reakcji popytowej i to właśnie dopiero re-test i trwałe odrzucenie tego wsparcie mogłoby otworzyć drogę do większych wzrostów.

IOT/USD – IOTA

Spoglądając na notowania IOTA zauważymy, że kurs w dalszym ciagu znajduje się wewnątrz strefy pomiędzy 0.2880-0.32 USD. Biorąc jednak pod uwagę dynamikę wczorajszych spadków, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się możliwe wybicie dołem, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków nawet w rejon 0.21 USD/

IOT/BTC – IOTA

Pro-spadkowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary IOT/BTC, której kurs zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją dotarł w rejon ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Tam też pojawiła się reakcja podażowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie tej strefy. Niewykluczone więc, że w najbliższym czasie kurs osunie się w okolice grudniowych minimów.

LSK/USD – Lisk

Spoglądając na notowania Liska zauważymy, że kurs od pewnego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym. W chwili obecnej obserwujemy test lokalnego oporu, w okolicy którego już kilkukrotnie pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji.

LSK/BTC – Lisk

Równie mało optymistycznie prezentuje się także obecna sytuacja na notowaniach pary LSK/BTC, której kurs zanegował już niedawne wybicie lokalnego oporu. Jeżeli zatem obecnie testowane wsparcie zostanie pokonane, spodziewać moglibyśmy się dalszych spadków, dla których realnym zasięgiem wydają się nawet okolice 0.0002 BTC.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Wielu traderów porusza się na emocjonalnym rollercoasterze i przegapia istotny element zwycięstwa: zarządzanie emocjami.

– Alexander Elder

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze